Понад усе -- погода в домі. Зробимо дім комфортним!
Опалювальне обладнання, що випускають під маркою Junkers, відоме в Україні як одне із найнадійніших та найпривабливіших з огляду на ціну та якість. Найвища якість техніки, послідовна цінова політика, розвинута торговельна мережа і мережа гарантійного та післягарантійного обслуговування відомі тисячам українських родин, чиє житло зігріває техніка Junkers. Розширюючи асортимент продукції, представленої в Україні, Junkers не тільки забезпечує тепло і гаряче водопостачання, але й заощаджує гроші. Саме про це ми розповімо далі.
Junkers разом із Сертифікаційним центром опалювального обладнання, німецькими партнерами і владою одного з невеликих міст Київської області провели виміри теплових втрат у тепломережах мікрорайону з восьми будинків, які опалює комунальна котельня потужністю 2 200 кВт. Цифри втрат у трубах тепломережі цілком підтвердили німецьке прислів'я теплотехніків: "Метр тепломережі коштує приблизно стільки, скільки коштує метр мерседеса"! Середні втрати на транспортування становили близько 25%, а загальний коефіцієнт корисної дії системи опалення мікрорайону -- 45% (!) (з урахуванням витраченого газу й електроенергії для роботи котлів і допоміжних механізмів). Звідси випливає, що, недоодержуючи тепла (температура у квартирах найчастіше взимку 16-18 градусів за Цельсієм), ми платимо 55% за обігрів вулиці!
Така ситуація є типовою для більшості комунальних котелень, незалежно від їхньої потужності. Якщо взяти будь-яку систему автономного опалення на базі обладнання Junkers, то її загальний коефіцієнт корисної дії буде більшим як 85%. Таким чином, порівнюючи ККД звичайної котельні і автономної системи опалення Junkers, ми економимо енергії до 40%. З урахуванням витрат щодо зміни опалення на автономне, інвестиції швидко окупляться, а споживач отримає комфорт, постійну гарячу воду у квартирах, а не тричі на тиждень і тільки узимку.
Немає сумніву, що платити за підігрів вулиці так само безглуздо, як і їздити старими паровозами в епоху швидкісних сучасних локомотивів. Отже ми пропонуємо кілька варіантів модернізації існуючого обладнання для різних типів житла:
Варіант 1. Настінні котли Junkers (у традиційному варіанті з підключенням до димаря чи за системою "турбо" із закритою камерою згоряння) ідеально підходять для квартир із малою площею та невеликих сімейних котеджів, де не потрібно багато гарячої води. Ну а якщо необхідно чимало гарячої води, то завжди можна вибрати варіант із бойлером непрямого нагрівання.
Варіант 2. Для невеликого приватного будинку чи котеджу є незамінними підлогові котли Supraline. Компактні розміри, висока продуктивність і економність, безшумність у роботі та широкий вибір систем регулювання роблять ці котли незамінними як у нових системах опалення, так і при реконструкції старих.
Для тих, хто вирішив модернізувати свою систему опалення, важливо те, що, застосовуючи котли Supraline, немає необхідності значно реконструювати внутрішню систему опалення -- котли чудово зарекомендували себе у системах зі старими трубами і чавунними радіаторами. Щоб спростити підбір необхідних компонентів і максимально оптимізувати системи з погляду економії енергії і максимальної ефективності системи, Junkers пропонує такі варіанти вирішення питання опалення і гарячого водопостачання для будинків площею до 1 000 кв. м:
Комплект 1: для квартир чи будинків малої площі, де влаштовують опалення і гаряче водопостачання -- двофункційний котел Euroline 23 кВт із закритою чи відкритою камерою згоряння + кімнатний терморегулятор + при необхідності коаксіальний димохід.
Комплект 2: для квартир з високими вимогами до гарячого водопостачання чи варіант, коли в будинку мало місця для встановлення підлогового котла:
- Котел Eurostar 24 кВт + кімнатна програмована система керування + бойлер гарячого водопостачання із групою під'єднання.
- Комплект 3: стандартний комплект для опалення і гарячого водопостачання будь-якого великого будинку площею до 1 000 кв.м:
- Котел Supraline + кімнатна програмована система керування + бойлер гарячого водопостачання з групою під'єднання і насосом.
Звертаємо Вашу увагу, що у комплекті 3 Ви самі обираєте потужність котлів і необхідний об'єм бойлера для гарячої води, а тепловой насос для отопления та розширювальний бак для Вашої системи Вам завжди підберуть фахівці.
Повертаючись до проблеми локалізації опалення, зупинимося на питанні: а що будуть робити люди, які працювали на обслуговуванні комунальних котелень, якщо вирішать на користь варіантів локального опалення з використанням котлів Junkers? Відповідь проста: безкоштовне навчання в одному із навчальних центрів Junkers надасть їм можливість обслуговувати нове обладнання. Так що у виграші всі, а насамперед споживач.
Таким чином програма обладнання Junkers і запропоновані варіанти вирішення проблем опалення дають впевненість у тому, що в усі оселі можна принести тепло і гарячу воду.
Довідка
Детальну інформацію можна отримати:
1/ Реґіональний гуртовий склад та сервісний центр термообладнання -- фірма "Артіс" (0322) 39-18-13, 39-18-14, (032) 299-11-00, 299-11-10; e-mail: artis@mail.lviv.ua
2/ Роздрібна торгівля:
- маг. "Термотехніка" (0322) 64-99-97
- маг. "Неро" (032)298-05-01
- маг. "Осінь" (032)233-69-20
- маг. "Сантех" (032) 238-22-86
- "Торговий дім Галіція" (0322) 41-72-42
»
Старт театральної декади
Завтра парадом на проспекті Свободи розпочинає свою ходу Міжнародний театральний фестиваль "Золотий Лев"!
Ярослав ФЕДОРИШИН, директор фестивалю "Золотий Л
Фестиваль, на який львів'яни очікували два роки, завтра запалить театральні ліхтарі. Тридцять шість вистав 28 театрів Європи побачить у ці дні наше місто не тільки на стаціонарних сценах, а й на площах просто неба. "Золотий Лев" гоститиме 850 своїх друзів. Як міжнародний цей фестиваль за рахунком є шостим, хоча насправді -- восьмим, адже розпочався ще з ініціативи Спілки театральних діячів та Комсомолу 1989 року, робили його тоді Лариса Гненна та Сергій Петелько. У демократичні часи фестиваль на якийсь час, було, зник, а потім 1992 року мені запропонували відновити його спільно з обласною й міською владами. Так до відродження "Золотого Лева" спричинилися і Юрій Зима, і Зеновій Мазурик, і Василь Куйбіда, і театр "Воскресіння". Тепер "Золотий Лев" -- плановий фестиваль нашої держави. І приємно, що Міністерство культури та мистецтв України визнало високе реноме цього міжнародного театрального форуму. Співорганізатором "Золотого Лева" уже вчетверте є швейцарська культурна фундація "Про Гельвеція".