Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Арт-Поступ.    Літературний Поступ.    Спорт-Поступ.    post-Поступ.    Пост-Faktum.

29 вересня 2004 р.

11:56 30-03-2017 -   Вчора у Львові вигоріла суха трава і торф, загальною площею майже 3 тис. кв.м
  11:54 30-03-2017 -   В усіх автобусах АТП №1 встановлені GPS-трекери
  11:10 30-03-2017 -   У Львові чоловік випав з балкону багатоповерхівки на очах у друзів
  11:0 30-03-2017 -   У сквері по вул. Дорошенка,9 облаштують новий громадський простір
  10:57 30-03-2017 -   Чоловік, в якого діагностували гостру лейкемію, потребує допомоги
  11:15 30-03-2017 -   В Івано-Франківській області прокурора звільнили через дописи в Facebook
  11:8 30-03-2017 -   В Україні складають список сайтів, які загрожують національним інтересам
  10:32 30-03-2017 -   В Україні пропонують заборонити аборти за бажанням жінки
  10:30 30-03-2017 -   НАБУ відкрило справу проти судді, яка затягувала процес Насірова
  10:26 30-03-2017 -   З рабства за рік звільнили 32 українців - МЗС
  11:9 30-03-2017 -   Знаменитого музиканта Джорджа Майкла поховали у Лондоні
  10:28 30-03-2017 -   "Міграційний указ" Трампа заблокований на невизначений термін
  10:27 30-03-2017 -   Парламент Аргентини легалізував марихуану
  16:38 29-03-2017 -   Вчені знайшли слід найбільшої живої істоти
  15:16 29-03-2017 -   Польща призупинила роботу своїх консульств в Україні

·  ·

___________________________________________________________________________

Невдала гонитва за журавлем

У швейцарському місті Бріссаго в культурному центрі тютюнової компанії Dannemann розпочався довгоочікуваний матч за звання чемпіона світу із класичних шахів, у якому 29-річний росіянин Владімір Крамнік намагатиметься відстояти титул у зустрічі з претендентом, 25-річним Петером Лєко з Угорщини. За регламентом матчу гросмейстери зіграють 14 партій, а коли буде нічия, 7:7, корона найсильнішого шахіста планети залишиться у Крамніка.

Шлях до матчу у Бріссаго був важким -- він стане першим, відколи Владімір Крамнік переміг співвітчизника, багаторічного номера один світового рейтингу Гаррі Каспарова у Лондоні 2000 року. Після виграного Петером Лєко два роки тому відбірного турніру у Дортмунді, суперникам та їхньому спільному менеджеру Карстену Гензелю ніяк не вдавалося знайти спонсора, який би забезпечив матчу належний призовий фонд, сума якого становить семизначну цифру. Врешті-решт 1 000 000 швейцарських франків виклала на стіл саме компанія Dannemann.

Стартова партія матчу за звання чемпіона світу особлива. Після неї стає зрозуміло, з чим кожен із суперників прийшов на вирішальну битву, розкривається їхній дебютний багаж, демонструються новинки та суперновинки, визначається генеральний план усього протистояння.

Перший хід у матчі, який йому повідомив Лєко, зробив багаторазовий чемпіон світу з Росії Анатолій Карпов. У першій партії суперники розіграли російську партію. У її дебюті білим не вдалося досягти реальної переваги і, найімовірніше, вона повинна була завершитися унічию. Однак угорця насамперед підвело те, що він так і не вирішив для себе, чи грає він на перемогу, чи його задовольнить і нічия. Якби у Петера було більше досвіду, він, напевне, віддав би перевагу синиці в руках, ніж гонитвою за журавлем у небі. При бажанні Лєко міг зробити нічию у будь-який момент, однак у тому то й справа, що молодий угорець хотів більшого.

За словами претендента, російська партія не стала для нього сюрпризом, але на 44-у ході він прогледів хід-пастку суперника. Після цього виграш партії був для Крамніка справою техніки. Ось таким несподіваним видався старт матчу у Бріссаго: Лєко, який взагалі дуже рідко програє, зазнав поразки білими фігурами у першій же партії протистояння, до якого він готувався півроку.

У другій партії білий колір був уже у Крамніка, і він, звичайно ж, мав намір скористатися надломленим психологічним станом суперника. Однак угорець продемонстрував неабиякі бійцівські якості і довів усім, що його не так легко вибити з колії. В іспанській партії він не дав росіянину жодних шансів на другу перемогу поспіль, і уже на 18-у ході, впевнено вирівнявши позицію, погодився підписати мирну угоду.

Наразі рахунок у матчі 1,5:0,5 на користь Крамніка. Грати суперникам ще доволі багато -- 12 партій. Але тепер для перемоги у матчі Лєко необхідно вигравати уже дві партії, а з Крамніком це зробити дуже і дуже важко. Якщо взагалі можливо...

»
Наступна зустріч -- у Пекіні

Українці - найкращі!
Паралімпійці залишили спортивні арени Афін, спорожніли ще донедавна строкаті та галасливі трибуни: ХІІ Паралімпійські ігри оголошено закритими. За дванадцять днів змагань особливі спортсмени з 70-ти країн продемонстрували всьому світу свою повносправність: волю та мужність, жагу до перемоги, а також просто фантастичні спортивні результати.

Здивували своїми досягненнями світ і спортсмени України. 55 разів піднімалися українці на п'єдестал пошани. На рахунку наших атлетів 24 золотих, 12 срібних та 19 бронзових нагород.
»
"Соколи" "драконів" не бояться

Після двох виїзних поразок від мінської "Юності" (2:3) та могильовського "Хімволокна" (1:3) у відкритому чемпіонаті Білорусі хокеїсти та керівництво київського "Сокола" провели зібрання за закритими дверима, на якому обмінювалися думками щодо причин невдалої гри у тих матчах. Зважаючи на результат зустрічі проти мінського "Кераміна", одного з основних претендентів на нагороди, зібрання відбулося доволі конструктивно.

На звітний поєдинок тренери "Сокола" обрали тактику, що базувалася на надійній грі в обороні та швидких контратаках. Окрім того, українці отримали вказівку намагатися за найменшої нагоди кидати по воротах суперника. З цим завданням наші хлопці упоралися, випередивши мінчан за кидками -- 27:19.
»
Сформували шахові збірні
І. Д.

З 14 по 31 жовтня цього року в Іспанії відбудуться баталії ХХХVІ всесвітньої шахової Олімпіади, на якій виступатимуть і чоловіча та жіноча національні збірні України, котрі традиційно є одними з головних претендентів на нагороди.
»
Велосипедні баталії у Вероні
В.К.

В італійському місті Вероні у понеділок стартував чемпіонат світу з велоперегонів на шосе. Велосипедисти змагатимуться у всіх дисциплінах шосейних перегонів, змагання проводитимуть серед спортсменів різних вікових груп. У перший день змагань розіграли 2 комплекти нагород. Чоловіки у віковій групі U-23 та жінки в юніорській категорії змагалися у перегонах на час (розділка).

Янец Брайковєц переміг у змаганнях чоловіків. Він став першим словенським велосипедистом, якому вдалося стати чемпіоном світу у розділці. Другим до фінішу прийшов відомий Томас Деккер з Нідерландів, котрого перед стартом перегонів спеціалісти називали фаворитом. Бронзову нагороду виборов бельгієць Домінік Корну.
»
Знову Україна -- Росія
І. Д.

У чеській Остраві відбулося жеребкування фінальної частини чемпіонату Європи 2005 року з футзалу, у якому разом з господарями змагань, збірною Чехії, братимуть участь сім переможців відбірних груп, ігри в яких пройшли на початку цього року.

Здобула право виступати у Чехії і національна збірна України, котра у своїй групі впевнено обіграла команди Казахстану, Словаччини та Андорри. Нагадаємо, що на попередньому єврофорумі підопічні Геннадія Лисенчука лише у фінальному матчі з мінімальним рахунком 0:1 поступилися команді Італії, здобувши таким чином срібні медалі.
»
"Хет-рик" Роберто Ераса
Роберт ФЛІНТОВ

Іспанський велогонщик Роберто Ерас став головним тріумфатором останньої цьогорічної супервелобагатоденки, що проходила дорогами Іспанії і мала назву "Вуельта". Остаточно у цій ролі Ерас утвердився на останньому етапі в неділю, навіть незважаючи на перемогу в завершальних перегонах його головного конкурента -- Сантьяго Переса. Роберто Ерас став другим гонщиком за історію велоспорту, якому тричі вдалося перемогти на "Вуельті".

Цьогорічні іспанські велоперегони Роберто Ерас розпочинав як основний претендент на перемогу. Власне іспанець передстартові прогнози виправдав на всі 100%. Проте шлях до перемоги Ераса виявився важчим, ніж може видатися на перший погляд.

Спочатку спеціалісти називали "Вуельту" протиборством представника Liberty Seguros Роберто Ераса та ще одного іспанця -- Алесандро Вальверде з команди Kelme, до того ж фахівці вважали, що набагато кращі шанси на перемогу має саме Ерас.
»
Реванш не вдався

Семиразовий володар золотих медалей чемпіонату України з регбі, київський клуб "Арго" у матчах національної першості зумів зробити феноменальне досягнення -- 99 переможних зустрічей поспіль. Цю фантастичну серію було перервано майже місяць тому, коли кияни несподівано для всіх, а передусім для себе, на полі столичного стадіону "Спартак" зазнали сенсаційної поразки від харківського "Легіону". Особливо прикро "аргонавтам" було за те, що вони спіткнулися за крок до числа "100".

Зрозуміло, що столичні регбісти, прибувши до Харкова на матч передостаннього туру регулярного чемпіонату, горіли бажанням реваншуватися. Та й господарі мали твердий намір довести невипадковість своєї перемоги на полі суперника.
»
Львів'яни -- неперевершені в "латині"

Вже стало традицією, що у вересні до Львова приїжджають танцювальні пари здобувати прихильність глядачів та арбітрів на престижному турнірі IDSF Open "Відкритий кубок "Динамо". У концертно-танцювальному клубі "Романтик" під запальні мотиви латиноамериканських танців та ліричні мелодії танців стандартної програми змагалися пари із 17-ти областей України, а також спортсмени з Польщі, Росії, Білорусі, Молдови та Індії.

У змаганні дорослих (латиноамериканська програма) найкращими арбітри визнали львівську пару Євген Степанов / Ольга Мороз, яка представляє КСТ "Динамо". Учні Сергія Кравчука вже декілька років зривають бурхливі оплески глядачів. А цього року свої симпатії їм відали й арбітри. "Срібними" призерами стала елегантна пара з польського Кракова -- Вадим Крубанов / Єва Шари. "Бронзі" раділи росіяни Алєксєй Сараєв та Дарія Клімова.