Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Поступ у світі  » 


Іраку прощають борги
Андрій ДАВИДЕНКО
 
Делегація Конгресу США провела в Багдаді переговори з віце-прем'єром Іраку Бармахом Салехом, на яких вирішувалися питання двосторонніх відносин, безпеки та відновлення країни, підготовка до проведення загальних виборів в січні 2005 року. Після завершення зустрічі обидві сторони висловили оптимізм щодо майбутнього демократичного розвитку Іраку та проведення виборів в обумовлені терміни.

Ще одну приємну новину для іракців повідомив у Багдаді помічник держсекретаря США з економічних питань Алан Ларсон, який сказав, що до кінця нинішнього року буде списано більшу частину іракського боргу. Ларсон підкреслив, що його впевненість ґрунтується на інтенсивних переговорах, проведених останнім часом з головними іракськими кредиторами, а також з МВФ, Паризьким клубом та іншими організаціями. "Я впевнений, що наша економічна активність стабілізує ситуацію в Іраці і дасть змогу значно збільшити число робочих місць, кількість яких сьогодні зростає на 40 тисяч щомісяця", -- зазначив помічник держсекретаря. Зовнішній борг Іраку складає понад 120 мільярдів доларів, з яких 42 мільярди припадає на країни "великої вісімки".

Попри оптимізм американців, ситуація в Іраку залишається складною. В суботу місцеві бойовики знову захопили заручників -- десять співробітників американсько-турецької компанії. Угруповання бойовиків, які називають себе "Салафістькі бригади Абу Бакр аль-Сіддіка", погрожують убити своїх бранців, якщо впродовж трьох днів представники компанії, на яку вони працюють, не залишать Ірак.

Загалом різноманітними іракськими угрупованнями було взято в заручники близько 120 іноземців. Багато з них було вбито. Захоплюючи заручників, іракці намагаються дестабілізувати ситуацію в країні та пришвидшити виведення з її території іноземних військ та промислових підприємств.

І це ще не всі неприємні новини для іноземців, які працюють чи займаються миротворчістю в Іраку. Ісламістський сайт угруповання "Тавід і джихад", близького до Абу Мусабу аз-Заркави, повідомив, що два останніх теракти проти американських військових в Іраку були вчинені невідомою досі екстремістською організацією "Бригади, які шукають мучеництва". Свої теракти вони здійснили на шосе поблизу Багдада, яке веде в міжнародний аеропорт. Внаслідок вибухів загинуло щонайменше двоє військовослужбовців, ще 11 отримали поранення. Тож спротив американцям, яких чимало іракців вважають окупантами, зростає.

Обговорити в форумі» 
Невдалий замах
Уляна ІВАШКІВ
 
Москва
У центрі Москви вранці 18 вересня було виявлено автомобіль з вибухівкою. За словами джерела ІТАР-ТАРС у Головному управлінні зі справ громадської оборони і надзвичайних ситуацій Москви, автомобіль було знайдено у Гранатному провулку поблизу Патріарших прудів. Він був начинений протипіхотною міною, двома тротиловими шашками, біля яких знаходилась каністра з бензином. На місце інциденту прибули працівники правоохоронних органів, ФСБ і піротехніки, які знешкодили вибухівку за допомогою водяної гармати.
Детальніше>>
» 
Передвиборні суперечності
У. І.
 
Згідно з останнім опитування відомого центру соціологічних досліджень Gallup, чинний президент США Джордж Буш помітно випереджає свого суперника із Демократичної партії Джона Керрі. Результати опитування демонструють, що минулими вихідними за Джорджа Буша проголосувало б 55% виборців, тоді як Джон Керрі зміг би зібрати 32% голосів. Проте опитування інституту Gullup не є найвищою інстанцією.
Детальніше>>
» 
Вибори у Казахстані
У. І.
 
За останніми даними спостерігачів СНД, явка виборців на парламентських виборах у Казахстані складає трохи більше, ніж 30%. Про це повідомив телефоном представник штабу місії спостерігачів від СНД Євгеній Слобода.

За словами Слободи, спостерігачі відзначають незначні порушення під час моніторингу виборів. Зокрема, збій електронної системи голосування, деякі виборці заходять в кабіну для голосування по двоє, на окремих дільницях замість ручок виборцям запропонували олівці.
Детальніше>>
» 
Євросоюз незадоволений Туреччиною
 
Європейський Союз (ЄС) висловив невдоволення позицією Туреччини щодо відтермінування суспільних реформ та реформ прав людини в цій країні. Думку ЄС було передано під час переговорів комісара ЄС з питань розширення Гунтера Ферхойгена з послом Туреччини в ЄС Огюзом Деміралпом, на яких сторони обговорили низку питань, що стосуються перспектив вступу Туреччини до Євросоюзу.

Зокрема, комісар ЄС закликав Туреччину здійснювати реформи якомога швидше. "Рішення керівництва Туреччини про затвердження нового кримінального кодексу, безсумнівно, відтермінує вступ цієї країни до ЄС", -- сказав Ферхойген. Рішення про можливість початку процедури вступу Анкари в Євросоюз країни ЄС мають ухвалити на грудневому саміті.
Детальніше>>
» 
СВІТООГЛЯД
 
КИТАЙ. Колишній голова КНР Цзянь Цземінь передав посаду голови Центральної військової ради нинішньому державному лідерові Ху Цзіньтао. Рішення про відставку Цзянь Цземіня було ухвалено на останньому засіданні розширеного пленуму Компартії Китаю. Так завершився процес передачі влади між двома вищими керівниками КНР.

ІРАН. Іран відкинув вимоги МАГАТЕ припинити розробку програми збагачення урану. Головний представник країни на переговорах з ядерних проблем Хасан Рохані заявив, що жодна міжнародна організація не може нав'язати Ірану такого ґатунку зобов'язань. МАГАТЕ вимагає, щоб до листопада Іран відповів на всі питання про ядерну програму.
Детальніше>>