Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Поступ технологій  » 


У тюрму за піратство
 
У Штатах можуть впровадити закони, порушивши котрі, пірати можуть надовго отримати халявне житло і їжу. Передбачатимуть вони, що за поширення файлів, захищених авторським правом, можна на 5 років потрапити до цюпи. Piracy Deterrence and Education Act (PDEA) винесено на розгляд комісії справедливості і зголошено на дослідження у конґресі. Якщо його заакцептують, особи, що поширять понад 1000 захищених авторським правом файлів, а потім потраплять у лапи копів, мають усі шанси відсвяткувати початок наступної п'ятирічки вже на волі. А з досліджень Ruckus Network виходить, що пересічний американський учень коледжу нелегально поширює 1 100 файлів.

Обговорити в форумі» 
Камера для мене
jurko BANZAJ
 
Як і заповідав "Технопоступ", огляди класних залізячок повернулися на його сторінки. Завдяки нашим новим партнерам, поважній компанії "МКС", сьогодні до нашого тестлабу потрапила цілком придатна до вжитку цифрова фотокамера Olympus C-765 Ultra Zoom. Враження вона залишила тільки позитивні. Ними я й хочу з вами поділитися.

На вигляд апарат плескатіший і менший порівняно зі старшими серіями цього поважного роду. Він нижчий за сімсотсороківку чи сімсотдвадцятьп'ятку, котрі свого часу побували на нашому операційному столі. З одного боку, ця цілком незла риса дозволяє покласти камеру до меншої кишені, а з іншого -- насторожує поважного фотоаматора: доброї камери має бути багацько.
Детальніше>>
» 
quake 4: іграшці бути!
 
raven посипалася на темат того, над чим гарує третій рік. Quake 4 працюватиме на модифікованому engine з Doom 3. Але то вже не буде страшилкою. Тільки шутером. Відкриті простори, транспорт, одно слово - усе, чого так бракувало Doom'ові. Сюжет розгортатиметься за кілька годин після фіналу другої частини. Люфи залишаться частково із Quake 2 трохи -- з 3-го. Буде (стовідсотково) бластер, машинґвер, nailgun, дробовик. І купа нового. Можна буде чипати до себе імплантанти. Груповуху планують перейняти від третьої кваки. Шкода. Сумно воно якось. Але це не все. На золото пішов expansion pack United Offensive до гітового Call of Duty. І якщо Quake "done when it's done", то 12 синґл-плеєр місій Call of Duty з новими люфами можна бавитися вже. До зброї, панове!
Детальніше>>
» 
Віруси заатакують Symantec
 
Вірусмейкери, виявляється, не сплять. Днями вони заявили, що якщо антивірусна фірма Symantec не буде чемною, її інтернет-сервіси буде поховано під хвилями DoS-атаки. Symantec тим часом теж не спить і з майже майкрософтівською гордістю показує руками, де він мав тих вірусмейкерів.

Атаку мав би влаштувати новий хробак. На кшталт MyDoom X. Він вже свого часу поховав сервер інтернет-магазину SCO. Але хоробрі вірусоборці кажуть, що нині ще немає вірусу чи хробака, що міг би серйозно загрожувати їхнім сервісам.
Детальніше>>
» 
Привіт із Туреччини
 
Але й на цьому вірусна тема не вичерпалася. Річ у тім, що цього тижня мешканців інтернету та користувачів е-пошти стала тероризувати ще одна прикра потворка. Називається вона Amus і вирізняється з-посеред інших тим, що використовує Windows XP Windows Speech Engine. Вся діяльність цього хробака полягає в тому, що на атакований комп приходить лист, котрий каже: How are you? I am back. My name is mister hamsi. I am seeing you. Haaaaaaaa. You must come to turkiye. I am cleaning your computer. 5. 4. 3. 2. 1. 0. Gule. Gule. ("Gule, gule" -- то турецький відповідник буржуйського "па-па", а "hamsi" -- не що інше, як спотворена турками назва відомої у Совіцькому Союзі риби хамси).

Антивірусні фірми кажуть, що хробачиско цей, крім страшення юзерів, нічого поганого більше не робе. Тому листи із сабжем Listen and Smile можна сміливо відкривати, якщо ти на чужому компі й не годен страшитися дурної XP-шної балаканини та зміни стартової сторінки IE на турецьку.
Детальніше>>
» 
Володар мух
 
chris Melhuish із командою University of the West of England з Bristolu показав робота, що жере мух. І не просто так, а харчується ними. EcoBot II використовує цукор, що отримують під час переробки хітинових панцерів гидких комашок. Хітин, що є насправді полісахарином, розкладають певні бактерії на прості цукри, з котрих робот черпає собі енергію.

Щоправда, наразі мух робот ловити не годен. Цю фічу заповідають за якийсь час. Пристрій рухається зі швидкістю 10 см на годину і може працювати 5 днів від восьми зжертих мух. Логічно, що на такій швидкості він годен був би ловити тіко обкурених черепах. Але не в цьому штука. Людям вдалося створити механізм, що годен сам собі заробити на життя й бути цілком автономним.
Детальніше>>
» 
Дешева дзеркалка
 
nihon Keizai Shimbun потішив нас доброю новиною. Pentax незабаром анонсує найдешевшу й найменшу з усіх нинішніх цифрових дзеркальних фотокамер. Вартуватиме вона 95 тис. єн (трохи більше від 4 тисяч гривень). Її розміри складатимуть 125x92x66 мм, a вага -- 505 грамів. Продукуватимуть ці пристрої на Філіппінах, а матриця матиме 6,1 мегапікселя. Наступного року Pentax планує випустити дзеркалку, що коштуватиме ще менше -- 75 тис. єн. А Canon i Nikon заповідають ще таньші моделі.
Детальніше>>
» 
uSB-слухавки
 
trust 640U Silverline Headset USB -- дуже цікава штука, що незабаром потрапить на наш ринок. Річ у тім, що виробник вмонтував у них звукову картку, а тому комп, до котрого вони під'єднані, може не мати її на своєму борту. Слухавки під'єднують до USB порту, гарантують нібито високу якість звуку, а завдяки спеціальним програмкам (є в комплекті) генерують ефекти у форматі 7.1. Діапазон частот -- 20-20000 Hz. У наших польських сусідів така штукенція коштує 239 злотих.
Детальніше>>
» 
gPS-злочинність
 
Хитрий і хтивий каліфорнієць причепив до авта своєї екс-дівчини GPS-систему, а потім півроку її страшив. Погрожуючи смертю (от баран!), він з'являвся десь у неї на дорозі. Дівчиско, звичайно ж, дико страшилося. GPS-телефон постійно казав маніяку, де його жертва. Зловили прикрого дядька у момент, коли він змінював у пристрої стару батарейку.
Детальніше>>
» 
Перші тести Pentium 4 3.46 GHz FSB1066
 
Не чекаючи на жовтень, корпорація Intel на IDF 2004 показала журналістам результати тестування майбутнього екстремального процесора P4 Extreme Edition з частотою 3,46 GHz, 1066 МHz системною шиною та 2 Mb кешу третього рівня.

Відповідно до цих тестів, проц у комплекті з пам'яттю DDR2-533 в середньому буде на 11% швидшим за нинішню топову модель Pentium 4 EE 3.4 GHz зі звиклою DDR400. Це, звичайно ж, попередні дослідження, а в листопаді-грудні можна буде про щось говорити детальніше. Коли вийде аналог із частотою 3,73 GHz, ми побачимо, що таке продуктивність і дзюри в кишенях.
Детальніше>>