Україна посідає восьме місце в світі за кількістю засуджених на 100 тисяч населення. Про це повідомив голова Державного департаменту з питань виконання судових вироків Володимир Льовочкін, виступаючи у парламенті на Дні уряду. За його словами, в Україні на 100 тисяч населення припадає 416 засуджених, а загалом на сьогодні у 180 закладах перебуває 194 тисячі осіб, із яких 39,5 тисячі -- у слідчих ізоляторах. Як наголосив Льовочкін, на обліку у 700 кримінально-виконавчих інспекцій є 174 тисячі засуджених. За його словами, зі всіма цими людьми проводять роботу 45 тисяч робітників. Тому постає необхідність більш умотивованих каральних санкцій, особливо за неважкі злочини.
Льовочкін також зазначив, що за навмисні вбивства засуджені 20,3 тисячі осіб і понад 30 тисяч -- за важкі насильницькі злочини. Таких засуджених, за його словами, необхідно посилено охороняти, а можливостей для цього дедалі менше і менше, оскільки ресурсів, особливо людських, недостатньо.
»
Плющ обіцяє реформи
Геннадій ШИПУНОВ
Попри запевнення провладних політиків у тому, що Віктор Ющенко та фракція "Наша Україна" погодяться на проведення конституційної реформи до президентських виборів, а також попри переконання соціалістів, що після своєї можливої перемоги на виборах Віктор Андрійович не захоче відмовлятися від своїх "царських" повноважень і тому нібито поховає ідею конституційної реформи, блок Ющенка пообіцяв здійснити її до парламентських виборів 2006 року. Таку позицію "Нашої України" озвучив один із найавторитетніших українських політиків Іван Плющ під час свого виступу на конференції "Перехід України до стабільної демократії" у Вашинґтоні. Особливу увагу він звернув на те, що дозвіл на оприлюднення такої заяви йому дав лідер фракції Віктор Ющенко.
Провідні українські телеканали ставляться до кандидата в президенти Віктора Януковича краще, ніж глядачі цих телеканалів. І навпаки -- глядачі провідних українських телеканалів більше симпатизують кандидатові в президенти Віктору Ющенку, аніж самі телеканали. Такі підсумки соцопитувань, -- повідомив голова комітету "Рівність можливостей" Олександр Чекмишев у межах акцій коаліції "Новий вибір-2004".
Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко хоче дізнатися, чи справді Україна має зв'язки із державами, які підтримують тероризм.
Як аргумент він називає той факт, що в коментарі бесланських подій радник глави Адміністрації президента Михайло Погребинський визнав, що українське керівництво порушило зобов'язання держави стосовно боротьби з міжнародним тероризмом словами: "Україна поки що не включена у список країн, де проводяться теракти у відповідь на присутність їхнього контингенту в Іраку. Це заслуга українського керівництва, якому вдається зберігати дружні відносини з країнами, які підтримують і спонсорують тероризм".
Центральна виборча комісія України зобов'язала близьку до кандидата в президенти Віктора Ющенка газету "Україна молода" дати спростування щодо своєї статті про орієнтовну вартість реклами іншого кандидата в президенти Віктора Януковича, розміщену на бігбордах у всій країні. Водночас члени команди Ющенка говорять про те, що ЦВК постійно "відфутболює" їхні скарги. І це дозволяє говорити про політику подвійних стандартів ЦВК стосовно двох найбільш рейтингових кандидатів у президенти.
Звітувати в парламенті, чому Україна провалила євроінтеґрацію, має не лише Міністерство зовнішніх справ, але й Адміністрація президента. Про це заявив представник фракції НДП-ПППУ Валерій Шевчук під час Дня уряду, присвяченого новим напрямкам співробітництва України і ЄС у зв'язку з його розширенням.
За словами Шевчука, АП по суті замінила МЗС і визначає зовнішній курс держави. "Тому разом із представниками міністерства має звітувати дипломат Х з Адміністрації президента, який відповідає за провал політики євроінтеґрації України", -- зазначив депутат.
Своєю чергою представник Соцпартії Іван Бокий заявив, що "українська корова ніколи не потрапить до ЄС", а його колега Микола Рудьковський зазначив, що шлях України в Європу має починатися зі зміни влади.
Координатор парламентської більшості Степан Гавриш звинуватив у розвалі парламентської більшості спікера Верховної Ради Володимира Литвина. Така фраза Гавриша прозвучала в ефірі Радіо "ЕРА" FM у програмі "Віч-на-віч".
Як вважає Гавриш, парламентська більшість "була приречена на максимально технічну функцію у відносинах із головою Верховної Ради, і спроба знайти який-небудь діалог була неможлива спочатку". Зраду ж Литвина він вбачає у тому, що спікер, який водночас є головою фракції Народної аграрної партії України, вивів її з більшості. Саме тоді Гавриш, за його ж словами, зрозумів, що "спікер максимально дистанціюється від більшості".
Усі працівники служби зовнішнього стеження міліції заперечують, що вони коли-небудь стежили за Георгієм Ґонґадзе до моменту його смерті. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ України Михайло Корнієнко. Водночас він заявив, що документи МВС, які могли би свідчити про факти стеження за Ґонґадзе, знищені десь 2001 року. До того ж, знищили їх або за терміном давності, або через службову недбалість.
Кандидат у президенти, лідер Християнсько-ліберальної партії України Леонід Черновецький зібрав 1 млн 040 тис. підписів на свою підтримку, повідомив Іван Колісник, уповноважений представник кандидата на посаду президента в Центральній виборчій комісії.