Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Погляд  » 


ПРОСТЕ ПИТАННЯ
 
Чи потрібні теле- і радіотрансляції засідань Верховної Ради України?

Сергій ТАРАН

директор Інституту масової інформації

Висвітлення діяльності українського парламенту засобами масової інформації потрібне з огляду хоча б на те, що на сьогодні всі медійні ресурси працюють на владу. Зараз, у час, коли тривають президентські перегони, парламентська трибуна стали чи не єдиним джерелом надходження альтернативної інформації до виборців про перебіг президентської кампанії в Україні. Тобто трансляції засідань Верховної Ради є своєрідним медійним замінником, який протидіє тим обмеженням, цензурі, які сьогодні існують у ЗМІ, особливо на телебаченні.

Ми постійно моніторимо українські ЗМІ і є свідками чіткої тенденції: щойно будь-які медійні структури починають транслювати сесії парламенту, особливо якщо це приватні структури, у них з'являються різні проблеми. Наприклад, київська радіостанція "Радіо рок" зіткнулася з проблемами одразу після того, як на її частотах почали транслювати сесію Верховної Ради. Такі тертя між ЗМІ та владою можна пояснити тим, що з трибуни парламенту опозиція може звертатися безпосередньо до виборців. Цього нікому не потрібно, адже зі всіх національних каналів в Україні лише один дає більш-менш зважену інформацію і надає більш-менш рівний доступ до ефіру як представникам влади, так і представникам опозиції. Всі інші вісім каналів, які, можна вважати, мають національну аудиторію, такої можливості опозиції не дають. А в парламенті опозиція має можливість виступити, тому не дивно, що парламентські трансляції не подобаються владі.

Обговорити в форумі» 
Політреформа від Бацьки
Аляксандр Лукашенка оголосив референдум про внесення змін до Конституції
Іван СМІШКО
 
Бацька
Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка підписав указ про проведення 17 жовтня референдуму з питання про внесення змін до Конституції країни.

У вівторок увечері Лукашенка виступив з телезверненням до білоруського народу. "Питання на референдум виноситься одне: чи дозволяєте Ви першому президентові республіки Лукашенці брати участь як кандидату у президенти у виборах глави держави і чи приймаєте Ви частину 1 статті 81 Конституції в наступній редакції: президента обирає на п'ять років безпосередньо народ на основі загального вільного, рівного, прямого виборчого права під час таємного голосування", -- цитує Лукашенку інформаґенція Інтерфакс-Україна. "Чому 17 жовтня відбудеться всенародний референдум? Як Ви знаєте, цього дня пройдуть вибори до білоруського парламенту -- це велика політична і відповідальна кампанія", -- сказав Лукашенка. За його словами, вибори "як мобілізують, гуртують суспільство, так і відволікають його від насущних проблем". "Щоб уникнути такого відволікання, не відривати Вас від виконання задач, що стоять перед Вами, вирішено сумістити вибори і референдум", -- заявив глава держави.
Детальніше>>
» 
Велике полювання
За голови Басаєва та Масхадова заплатять 10 мільярдів доларів
Андрій ДУБЕЦЬКИЙ
 
Російські спецслужби, які ніяк не можуть спіймати ватажків чеченських терористів власними силами, після серії терактів вирішили придбати їх у зацікавлених осіб.

У ФСБ Росії заявили, що "впродовж кількох років лідери бандформувань Басаєв і Масхадов, які перебувають у розшуку, вчинили нелюдські теракти на території РФ, які спричинили непоправні жертви... ФСБ виплатить винагороду розміром 300 мільйонів рублів за достовірну інформацію про їхнє місцеперебування, здатну призвести до нейтралізації зазначених злочинців". Анонімність і безпека гарантовані, -- повідомили у ФСБ Росії.
Детальніше>>
» 
Про Ґонґадзе згадають
Ю. Т.
 
Шістнадцятого вересня у столиці України пройде громадська акція "Досить брехати", в межах якої відбудуться траурний мітинг і хода, присвячені четвертій річниці убивства засновника інтернет-видання "Українська правда" Георгія Ґонґадзе.

За словами народного депутата Миколи Томенка, спершу біля кам'яного хреста, встановленого поблизу Таращі, неподалік від місця, де було знайдено тіло журналіста, вшанують пам'ять Георгія Ґонґадзе.

Далі, о 19 годині, учасники акції створять два живі ланцюги: від майдану Незалежності до Спілки журналістів на Хрещатику, де встановлено меморіальну таблицю загиблим журналістам, та від майдану до Адміністрації президента на вулиці Банковій.
Детальніше>>
» 
Україна допоможе Європі в космосі
Андрій КОЖУШОК
 
Єврокомісія має намір розпочати переговори з Україною щодо співпраці у створенні системи глобальної навігації "Галілео", яку вважають конкурентом схожої американської системи.

Як заявила комісар ЄС із питань транспорту та енергії Лойола де Паласіо, Єврокомісія обговорить з Україною можливу співпрацю у проведенні дослідницьких та наукових робіт, а також у фінансуванні.
Детальніше>>
» 
Львівські студенти за ґратами
Катерина ЗЕЛЬМАН
 
Чотирьох студентів, які брали участь у мистецькій акції громадської організації "Пора", судили вчора у Личаківському районному суді міста Львова, інкримінувавши їм несанкціоноване проведення масових заходів (ст. 185 Адмінкодексу України).

Як розповів "Поступу" один із активістів ГО "Пора" Володимир, акція, що проходила біля стін головного корпусу Львівського медичного університету, не мала жодного політичного підтексту і була суто мистецько-соціальною. Студенти просто розігрували театралізовані сценки, аби привернути увагу городян до явища хабарництва серед викладачів у ВНЗ міста.

Наприкінці заходу до студентів підійшли міліціонери і зажадали від них дозволу від Львівської міськради на його проведення. Не отримавши такого документа, правоохоронці забрали чотирьох учасників акції до Личаківського райвідділу міліції Львова, ігноруючи пояснення, що санкціонувати театралізоване дійство недоречно. У райвідділі склали протоколи про адмінпорушення та відправили хлопців до суду.
Детальніше>>