Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Поступ у Львові  » 


Школярі страждатимуть через владу
Вікторія ПРИХІД
 
Школярі Брюховецької школи, очевидно, з 1 вересня навчатимуться у дві зміни. Такі незручності діти будуть змушені терпіти через те, що міська санепідемстанція закрила один із корпусів школи, який, за їх висновками, не відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Доля цього приміщення досі невідома.

Як кажуть санепідеміологи, проблему не вирішують передовсім через мовчанку голови Брюховицької селищної ради, якого зараз в місті немає. Головний санлікар міста Раїса Потицька розповіла "Поступу", що готова до компромісу, але жодних зусиль чи кроків з боку селищного голови вона не побачила, тому причин відкликати своє рішення -- теж. За її словами, якщо голова турбується про долю школярів свого села, то мав би бодай звернутись до них, чого наразі не було. "Коли ми в 2001 році ухвалили закрити школу, мене запевняли, що добудують нову школу, відтак старі, непристосовані корпуси закриють. У листах мене запевняли, що кошти виділяють і скоро школу добудують. Однак ситуація з місця не зрушила. Щобільше, зруйнувалось те, що було збудовано. Умови, в яких нині навчаються брюховицькі діти, дуже не сприятливі. Навчання ведеться в колишніх житлових будинках. Діти ходять з корпусу в корпус, які розділяє залізнична колія, котрою з 9 ранку до 6 вечора курсує 18 потягів. Вони створюють шум, що перевищує санітарні норми. А брюховицька влада від вирішення цього питання практично усунулась," -- говорить Раїса Потицька.

Як наслідок, санепідеміологи опломбували приміщення корпусу. Якщо дирекція школи зірве пломби, санепідеміологи погрожують оштрафувати директора і подати матеріали до суду. На думку пані Потицької, проблему з навчанням дітей можна вирішити, перевівши частину школярів у іншу школу, збудувану греко-католицькою церквою, яка хоч і теж недобудована, але є в значно кращому стані, аніж державна.

Але через такі перипетії влади і СЕС терпіти змушені школярі. Як розповів начальник міського управління освіти Костянтин Лазурко, він уже дав вказівку готувати школу до навчання у 2 зміни. "Поки питання не вирішать, учні чотирьох класів будуть вчитись у другу зміну. Місто не особливо може вплинути на ситуацію, оскільки майно належить селищній раді. Тому на дану годину вже розпочалась підготовка школи до навчання в нових умовах," -- каже пан Лазурко.

Втім, народний депутат Олекса Гудима, в округу якого і є ця школа, вважає, що місто причетне до ситуації, яка виникла. Він каже, що свого часу запропонував виділити з держбюджету на завершення будівництва школи у смт Брюховичі 400 тис. грн, проте кошти не надходять, тому що на сьогодні невідомо, хто є замовником будівництва. Місто, яке до цього ним було, від цих обов'язків відмовилось. "Думаю, що скидати все на міську владу не варто, оскільки питання має вирішуватись спільно з селищної радою, на території якої і розташована ця школа. Вони насамперед повинні бути зацікавлені в будівництві школи і шукати джерела та способи його фінансування. У будь-якому разі в міському бюджеті на цей рік грошей на будівництво Брюховецької школи не заклали," -- відповів на слова пана Гудими Костянтин Лазурко. За припущеннями Олекси Гудими, таку незрозумілу поведінку Брюховецької влади можна пояснити хіба що наміром продати шкільну земельну ділянку тому, кому вона впала в око.

Обговорити в форумі» 
Політична сварка в Нагуєвичах
Катерина ЗЕЛЬМАН
 
Нагуєвичі
Ще однією політичною сутичкою закінчилося святкування 148-ї річниці від Дня народження Івана Франка у селі Нагуєвичі Львівської області. Цього разу баталії виникли між представниками штабів кандидатів у президенти України Віктора Януковича та Віктора Ющенка. Сторони звинуватили одна одну у намаганні перетворити святкування на політичний мітинг, аби провести агітацію за свого кандидата та очорнити опонента.
Детальніше>>
» 
Безробітні реставрують Львів
І. С.
 
Незайняте населення нашого міста залучатимуть до реставрації Львівських пам'яток архітектури, -- повідомляє інтернет-видання КуПол. Реставрація міської архітектури відбудеться у рамках проекту "Прекрасний Львів", який виник у співпраці між українським Міністерством праці та соціальної політики і Програмою розвитку ООН.
Детальніше>>
» 
Козак не вірить у суд
І. С.
 
Після того, як львівські суди відмовили у позовах з вимогами компенсації родинам 10 загиблих у Скнилівській трагедії і порекомендували їм звернутися за місцем розташування власника літака, голова ГО "Скнилівська трагедія" Стефан Козак подав позов на Міністерство оборони України у Залізничний місцевий суд Києва.

Далі він має намір звернутися до Верховного Суду України. Проте пан Козак не впевнений, що в Україні прислухаються до родичів загиблих. "Єдина надія залишається на Європейський суд. Думаю, що до президентських виборів встигнемо туди звернутися", -- заявив він у інтерв'ю Західній інформаційній корпорації.
Детальніше>>
» 
Офіційні заручини не прижились
І. С.
 
За три квартали цього року на Львівщині 12 пар молодят офіційно заручилися в органах реєстрації актів громадянського стану, -- повідомив аґенції УНІАН міністр юстиції України Олександр Лавринович. А загалом у нашій країні зареєстровано 267 таких випадків. Найбільше молодих пар, які офіційно оголосили про намір одружитися, зареєстрували на Житомирщині -- 129, Кіровоградщині -- 53 та Луганщині -- 24.
Детальніше>>
» 
Другий шанс для "Львівсільмашу"
Ірина СИРИВКО
 
Прохідна
Завод "Львівсільмаш", який за рік перебування у режимі санації, замість фінансового оздоровлення, збільшив свої борги із семи мільйонів до майже дванадцяти, нині має шанс вийти з кризи. Бажання вкласти свій капітал у розвиток виробництва на "Львівсільмаші" висловило Товариство із зовнішніх інвестицій з Німеччини. Нині слова підтвердили конкретним вчинком -- інвестор розпочав виплачувати робітникам заборговану заробітну плату. Для цього на рахунок заводу уже переказали 210 тисяч євро. Першими її отримали люди, які ще працюють на заводі, а з 2 вересня розпочнуть виплачувати борги звільненим.
Детальніше>>
» 
ХРОНІКА
 
Від 18.00 другого вересня до 9.00 третього вересня рух вулицею Лисиницькою у Львові буде перекрито. Як повідомляє прес-служба Львівської міської ради, перекриття пов'язане із заміною ділянки теплової мережі.

600 тисяч гривень виділив уряд на реконструкцію, реставрацію і протиаварійні роботи у Золочівському замку, -- повідомляє КуПол. Нагадаймо, що у травні Державний комітет з будівництва й архітектури виділив півмільйона гривень на проведення 2004 року протиаварійних робіт у стародавніх замках, що розташовані у Жовкві, Золочеві, Олеську, Підгірцях і Свіржі.
Детальніше>>