Сценарій авіакатастроф російських авіалайнерів нагадує трагічні події 11 вересня 2001 року. Про це повідомляє ForUm з посиланням на радіостанцію "Голос Америки".
Журналісти радіостанції з'ясували, що найчастіше в повідомленнях про катастрофи лунає слово "одночасно". Дійсно, обидва літаки, Ту-134 і Ту-154, практично одночасно вилетіли з летовища Домодєдово. Потім одночасно зникли з екранів радарів і, найімовірніше, з невеликим часовим інтервалом впали на землю в Тульській і Ростовській областях.
Очевидці розповідають, що перша машина -- Ту-134, який летів рейсом Москва -- Волгоград, ймовірно, вибухнув у повітрі безпосередньо перед падінням. Що ж до другого літака -- Ту-154 (він прямував з Москви в Сочі), то нібито його екіпаж за кілька хвилин до катастрофи встиг передати на землю умовний сигнал тривоги, який міг означати, що літак захопили терористи. Є версії, що цей літак також вибухнув у повітрі. Проте офіційні особи і передусім представники ФСБ поки що утримуються від будь-яких коментарів.
У зв'язку з катастрофами в Росії керівництво Державної авіаційної служби України скерувало до українських аеропортів розпорядження про посилення заходів безпеки.
»
Євросоюз будує стіни
Д.О.СВІДНИК
Ідея посилення охорони кордонів Євросоюзу знову зазвучала, вже у новому складі Єврокомісії. Новопризначений комісар зі справ юстиції і безпеки Євросоюзу, представник Італії Рокко Буттільоне хоче, щоб усі члени ЄС зазнавали збитків від гарантування безпеки зовнішніх кордонів єдиної Європи. Як повідомляє Financial Times, Буттільоне нагадав, що навіть такі країни, як Люксембург, отримують користь від заходів щодо охорони кордону, яких вживають Іспанія та Італія.
Він зазначив, що південні країни не повинні поодинці мати прикордонні витрати, якщо в межах Євросоюзу всі кордони стануть відкритими. Буттільоне додав, що слід виробити спільну загальноєвропейську імміґраційну політику, перш ніж переходити до розмови про перерозподіл витрат. Завданням першочергової ваги для Європи, на його думку, є координація зусиль у галузі імміґрації і прикордонного контролю.
У середу позачерговий з'їзд керівної Угорської соціалістичної партії (УСП) обрав нового прем'єра. На цю посаду претендували два колишні комсомольські ватажки -- 45-річний віце-прем'єр Петер Кіс, виконувач обов'язків глави уряду після відставки Петера Медьєші та колишній міністр спорту 43-річний мультимільйонер Ференц Дюршані.
Розмір українського бюджету 2005 року може досягнути 100 мільярдів гривень. Про це заявив голова бюджетного комітету парламенту Петро Порошенко.
Водночас він розкритикував роботу уряду щодо підготовки нового бюджету, який готує і сам законопроект про бюджет-2005, і зміни до законів, пов'язаних із цим законопроектом "у закритому режимі". Щоби розв'язати цю проблему, Порошенко запропонував провести спільне засідання парламенту та уряду з питань формування нового бюджету. Як вважає голова бюджетного комітету, на ньому мали би бути представники реґіонів.