10:44 22-09-2017 -   Житомирщину накрив аномально великий град
  15:15 22-09-2017 -   Актрису з "Мухтара" ввели в кому через травму
  13:11 22-09-2017 -   У російській Держдумі з виставки вкрали хамон
  13:9 22-09-2017 -   Вчені назвали легкий спосіб продовження життя
  16:40 21-09-2017 -   Творці "Гри престолів" повідомили про новий спін-офф
  14:17 21-09-2017 -   На Оскар висунули третій український фільм

___________________________________________________________________________

День господарів
Остап АНДРЕЙЧУК, Денис МІНЧУК

Корейці виявилися негостинними стосовно Фігу і компанії
Визначилися останні учасники 1/8 фіналу. Отож, перша частина світового футбольного форуму вже позаду. Та далі нас чекає найголовніше. Із кожним матчем усе менше претендентів залишатиметься на здобуття чемпіонського титулу. Варто пригадати, що два головних фаворити вже припинили боротьбу.
Це збірні Франції та Аргентини. Хто би міг подумати, але останній день групового турніру став останнім днем на Мундіалі ще для одного фаворита – збірної Португалії. Але про все по порядку.

Отож, першими цього дня розпочали боротьбу команди групи H. Тут усі збірні мали перед останнім туром шанси продовжити боротьбу. Звичайно, в найкращому становищі були японці, яким, щоб продовжити боротьбу, потрібно було просто не програти збірній Тунісу. Та команда француза Філіпа Трусьє вирішила не просто увійти, а посісти у своїй групі перше місце. Японці весь матч проти африканців буквально “сиділи” на їхніх воротах. Та перший тайм не приніс бажаного результату. Нульова нічия.

Другий тайм уже третього матчу у японців вийшов на славу. Вчасні заміни французького тренера зробили своє. І спершу Морішима, а згодом і Наката змусили африканців пакувати валізи.
Неймовірно! Японія у своїй групі здобула дві перемоги й одну нічию. Французький чаклун з аутсайдера зробив Японію чемпіоном своєї групи. В іншому ж матчі за другу путівку боролися дві європейські футбольні дружини Росії та Бельгії. Нашого північного сусіда влаштовувала навіть нічия. До речі, Російська державна дума перервала засідання, і всі депутати пішли на футбол. Та це не врятувало росіян від повного краху. Бельгійська збірна, яка у своєму складі не має зірок, показала справжній характер і вирвала перемогу – 3:2. Росія у траурі: команда Олега Романцева не змогла пройти відверто слабку групу. Уже після матчу весь тренерський штаб росіян подав у відставку. Проте чи прийме її Російський футбольний союз, стане відомо пізніше. Хоча, здається, Романцев уже всім набрид у Росії, і нашому північному сусіду потрібні зміни. Адже команда Романцева так і нічого не показала. Із такою грою важко було на щось сподіватися і цілком справедливо, що росіяни опинилися за бортом подальших матчів. Японці в 1/8 фіналу гратимуть із командою Туреччини. Бельгійцям менш поталанило, вони чинитимуть опір чотириразовому чемпіону світу – команді Бразилії.

Феноменально, але кращою збірною групи D стала команда, яку перед турніром називали відвертим аутсайдром. Її не сприймали серйозно, оскільки не пам’ятали якихось помітних її здобутків, бодай однієї щонайменшої перемоги на попередніх чемпіонатах, в яких вона брала участь. Команда, до якої ставилися поблажливо, оскільки вона є одним із господарів Мундіалю. Втім збірна Південної Кореї, натхненна гарячою підтримкою рідної публіки, вирішила, що баста – настав час ламати стереотипи.
Бо коли, як не зараз! Почин було взято настільки впевнено, що коли перед корейцями в останньому турі постала збірна Португалії, то в хлопців зі Сходу не затрусилися коліна. Вони впевнено довели свою справу до переможного кінця, забивши один сухий гол. Дякувати мають португальці своєму воротареві Вітору Байї, що в їхніх воротах наприкінці зустрічі не опинилося принаймні ще три м’ячі. Корейцям достатньо було нічиєї, але вони перевиконали своє завдання і стали першими у своїй групі, як й інші господарі турніру японці в групі H.

Шкода португальців. То ж були ті самі хлопці, які свого часу виграли всі юнацькі, всі молодіжні турніри, і навіть олімпіаду. Хлопці, яким пророкували велике майбутнє і в дорослому футболі. Але не сталося. Зрештою, їхнє щастя було в їхніх ж ногах. Навіть з’ясувалося, що їм не треба було й вигравати, достатньо було нічиєї. Адже вперше в цьому турнірі грала збірна Польщі. На поляків, єдиних у групі, вже не тиснув результат, і вони вирішили просто показати те, що вміють. Зрештою, показали. Уже на 5-ій хвилині завдяки зусиллям Олісадебе та Кришаловича рахунок став 2:0 на їхню користь. Навальні атаки американців ні до чого путнього не привели, і в другому таймі, коли вже рахунок став 3:0, поляки дозволили собі трішки розслабитися: не забили пенальті. Як і в матчі з корейцями, знову був на висоті американський воротар Фрідель. І насамкінець поляки все ж таки пропустили один гол. 3:1 і збірна Польщі, голосно грюкнувши дверима, покинула чемпіонат із гордо піднятою головою. Цього не скажеш про команду Португалії.

Відверто пощастило збірній США. Хлопці старалися. Але то навряд чи та команда, яка мала б представляти групу D в 1/8 фіналу. Але так уже сталося. У наступній стадії турніру американці гратимуть із мексиканцями, а корейці – з італійцями.