Україну закриють від Європейського союзу, а точніше, від його нових членів -- Польщі та Угорщини. Це передбачено планом будівництва спеціального загородження на кордонах ЄС із Росією, Білоруссю та Україною.
Цікаво, що про план будівництва такої "стіни" стало відомо зовсім не від Брюсселя, який би мав оприлюднити таку ініціативу, і не від нашого Міністерства закордонних справ, яке б мало запобігти такому будівництву, а від ізраїльтян. А точніше, від ізраїльських будівельних компаній, які будують одіозну "стіну безпеки" на окупованих палестинських територіях, -- повідомила українська редакція радіо "Німецька хвиля".
За інформацією радіо, наразі до проекту нової "берлінської стіни" залучено дві ізраїльські будівельної компанії. Перша з них -- "Магаль" забезпечуватиме новоявлену огорожу відеокамерами для відстежування порушників, які намагаються її перелізти. Ця компанія отримає левову частину робіт саме на українсько-угорському та українсько-польському кордонах. До того ж, роботами європейських керуватиме офіс компанії, який розташований в німецькому місті Маркдорфі.
Згодом вже проект -- власне стіну -- зводитиме фірма "Ель фар", яка безпосередньо будуватиме загородження, використовуючи досвід, здобутий під час будівництва ізраїльського захисного муру.
На думку західних експертів, такий захист Євросоюзу від "іншої Європи" коштуватиме недешево. Враховуючи витрати на електронні засоби спостереження, встановлення прикордонних веж та контрольних систем, вартість прокладення кілометра захисної конструкції оцінюють двома мільйонами доларів.
Український кордон з Польщею, Словаччиною та Угорщиною становить близько 776,6 км. Якщо взяти до уваги вартість одного кілометра огорожі, то можна порахувати, що вона "влетить" єесівським платникам податків у 1553,2 млн дол.
У коментарі "Поступу" директор Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України Олександр Сушко зазначив, що спершу треба дочекатися офіційних коментарів, аби з'ясувати ситуацію та розглянути проект. "Адже найбільш імовірно, що це є спроби окремих урядовців ЄС зробити собі ім'я на захисті союзу від нелегалів, за рахунок гри на фобіях певної частини електорату, яка боїться напливу нелегалів", -- каже він.
На думку пана Сушка, якщо такий проект все-таки існує реально, то тоді це викличе скандал і засвідчить, що висловлювання ЄС стосовно дружньої політики кордону не завжди збігаються з дійсністю і що існує велика проблема людей, які відповідають у Євросоюзі за політику кордону.
"Це продемонструє європейський маразм, адже з технічного погляду в серйозних охоронних проектах немає потреби. Якщо такий проект справді існує, то тоді треба докласти зусиль, аби країни ЄС -- сусіди України -- та Україна зруйнували це", -- резюмував експерт. |