Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ у Львові  »  ВЛАДА


Повернення Базіва оголосив Литвин
Остап ДРОЗДОВ
 
Разом із лідером опозиції Юлією Тимошенко на День злуки місто Лева відвідав глава Адміністрації президента України Володимир Литвин. Щоправда, наш аеропорт через туман не зміг прийняти літак урядовця, тому він змушений був діставатися авто з Івано-Франківська, через що графік перебування Литвина у Львові посунувся на добрі дві години.
Але вже зранку біля Палацу Потоцьких, де в обід Литвин мав провести нагороду державними відзнаками різних достойників та разом із намісником Гладієм провести прес-конференцію, з кригою і сніговими кучугурами боролися солдати, а вулицю Коперника посилено патрулювали автоінспектори (чомусь жіночої статі).
Та через затримку глави Адміністрації Президента на зустрічі з “директоратом” у Палаці залізничників церемонія нагородження була відкладена на півтори години. Багато журналістів так і не дочекалися на Литвина і віддали перевагу Тимошенко. А самі нагороджувані весь цей час нудьгували під салонну музику струнного квартету з консерваторії та слухали розповіді директора картинної галереї Бориса Возницького про надбання галереї. Не менш цікаво було дивитися, як “діячі” по-школярськи проводили перекличку, аби, боронь Боже, не викликати на вручення відзнаки відсутнього. Церемонію без жодних вибачень чи навіть етичного привітання “Доброго дня” відкрив Гладій. Із рук мало зацікавленого Литвина, який майже весь час наче щось жував, нагороди отримали працівники Інституту українознавства, керівники підрозділів із будівництва нафтопроводу “Дружба”. Звання народного художника України отримав Франц Черняк, прозвучали також прізвища заслуженого артиста, будівельника, вчителя, лікаря, юриста, діяча науки і техніки, працівника освіти, культури, діяча мистецтв тощо. Виглядало все досить по-радянському, особливо в частині подяк “заслужених” Кучмі й “визначному діячеві Литвину”. Єдиний прояв нормальних емоцій відбувся тоді, коли Академічному театрові ім. Заньковецької було присвоєно статус національного.
На прес-конференції Литвин підтримав заклик Кучми до держслужбовців піти у відпустку з 9 лютого (себто з офіційним стартом передвиборної кампанії). “Це позитивний крок для того, щоб уникнути зловживань із використанням адмінресурсу, – сказав Литвин. – Занадто вже службовці стали боротися за депутатський мандат, а хтось же має і працювати”. Однак про себе як лідера блоку “За єдину Україну” Литвин сказав, що зробить так, як скаже Леонід Данилович. Литвин, якого демократи називають уособленням адмінресурсу, знову повторив свою думку про те, що агітування влади за якогось кандидата може дати протилежний ефект, тому “ми виступаємо за прозоре змагання ідей і не збираємося ні з ким воювати”. При цьому лідер “ЗаЄдУ” зазначив, що “ми вичерпали ресурс адміністративних рішень, тому політична вага буде полягати в парламенті, де треба сформувати більшість, яка візьме на себе відповідальність за створення уряду”.
Принагідно Литвин підтвердив, що з понеділка в Адміністрації Президента Західний регіон куруватиме відомий львів’янам, а тепер уже й канадцям Василь Базів. Як зазначив Литвин, “нам дуже потрібна політична аналітика”. Таке рішення верхів продиктоване й тим, що “Львівщина дуже мало представлена службовцями в Адміністрації президента”. Як бачимо, часті останнім часом навідування Базіва в кабінет Гладія дають Львівщині певні плоди...

Обговорити в форумі»  ЗАЛІЗНИЦЯ
На Львівщині курсуватиме експериментальний потяг
Зоряна ІЛЕНКО
 
Так виглядають вагони третього класу. Світлина Віталія ГРАБАРА
У вівторок на Львівському приміському вокзалі відбулося освячення нової електрички, виготовленої представниками холдингової компанії “Луганськтепловоз”.
Заступник начальника збирально-заводського цеху холдингової компанії “Луганськтепловоз” Борис Вусікер повідомив, що цей потяг – експериментальний.
Детальніше>>
» 
Спілка журналістів назвала свого кандидата у народні депутати
Журналістська ініціатива
Володимир СТАШЕНКО
 
Степан Курпіль. Світлина Петра ПТАХИ
Секретаріат Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України (НСЖУ) прийняв рішення про підтримку на парламентських виборах кандидатури голови ЛОО НСЖУ, секретаря НСЖУ, головного редактора газети “Високий Замок” Степана Курпіля, який балотуватиметься по Франківському виборчому округу (№118).
Детальніше>>
»  БЮДЖЕТ
Міська рада прийняла бюджету Львова “наосліп”
Маріанна РОМАНЕНКО
 
“Процес, який відбувається, – це знущання над депутатами та грубе порушення регламенту,” – так депутат міськради Орест Друль охарактеризував розгляд бюджету Львова на 2002 рік. Основний фінансовий документ міста розглядався на позачергових засіданнях сесії Львівської міської ради у вівторок та середу.
Детальніше>>
»  КОРОТКО
Хроніка
 
Трагедія

У вівторок трагедія сталася біля Львівського ЦУМУ. Тоді п’ятеро львів’ян опинилися в травматологічному відділені першої міської лікарні, бо потрапили під обвал риштувань. Четверо з них після надання медичної допомоги пішли додому, а одна жінка до сьогодні перебуває в хірургічному відділенні.
Детальніше>>
» 
Львів як дзеркало нової української революції
Юрій ЗБІТНЄВ
 
Юрій Збітнєв
Цього тижня офіційне видання Верховної Ради України “Голос України” опублікувало статтю координатора проекту “Спільна дія” Юрія Збітнєва, у якій окреслено перспективи Львова в контексті нових економічних тенденцій, побудови у нашому місті модерного економічного та соціального утворення – соціополісу.
Детальніше>>