У Великомостівському навчальному прикордонному загоні зараз випускні екзамени в курсантів навчального батальйону командирів стрілецьких відділень та стрільців. Близько 600 випускників навчального загону після успішного складання екзаменів поповнять колективи прикордонних застав та загонів, -- повідомляє аґенція Контекст-медіа.
За станом на 1 серпня, львів'яни не оплатили заборгованості на суму 43,8 млн грн за теплову енергію "Львівтеплоенерго", -- повідомила прес-служба мерії. "Львівтеплоенерго" звернулося до мешканців з проханням здійснювати не тільки поточну проплату за спожиту теплоенергію, але й гасити заборгованість, яка утворилася до 1 жовтня 2002 р.
До вересня ціни на хліб повинні знизитись. Про це аґенції Контекст-медіа повідомила начальник відділу торгівлі Держінспекції з контролю за цінами у Львівській області Галина Гичка. Мотивацією до зниження цін на хліб є те, що ціни на борошно з січня до серпня знизилися на 5 коп. -- до 2,03 грн. На сьогодні ціна на білий хліб становить 1,90 грн.
На іподромі у Львові відновлено кінні перегони. Про це аґентству Контекст-медіа повідомив директор іподрому Микола Стець. Змагання відновлені 20 червня. За цей час уже відбулися перегони коней з Дніпропетровська, Запоріжжя, Тернопільщини, Івано-Франківщини. Змагання проводять раз на два тижні. Наступні перегони відбудуться 15 серпня.
"5 канал" спростовує інформацію про відключення в Червонограді, -- повідомляє аґенція Купол. Технічний директор "5 каналу" Олександр Адаменко пояснив, що в Червонограді було переведено трансляцію каналу з дециметрових частот на метрові, тобто зараз "5 канал" можна приймати в метровому діапазоні (власне, умови прийому поліпшили).
»
Негода не здається
Вікторія ПРИХІД
Липневі зливи увійдуть в історію краю. 63 роки старожили Стрийщини та Сколівщини не бачили схожого напору води. Але це ще не всі лиха, які може завдати нинішня погода: синоптики прогнозують нові дощі, а надзвичайники попереджають, що в басейні Дністра сьогодні-завтра очікується підняття рівня води до 0,5 - 1,5 м, а на окремих ділянках рік -- до 2 м. Як повідомляє прес-секретар МНС у Львівській області Павло Василенко, через це можливе формування значного схилового та місцевого стоку, підтоплення заплав, сільськогосподарських угідь, населених пунктів, а також загроза формування селів. Надзвичайники побоюються, що якщо прогнози синоптиків справдяться, Львівщина погрузне у воді надовго. "Якщо ще кілька днів будуть сильні зливи, то вся наша робота з розчищення сіл, потічків, річок буде зведена нанівець", -- каже Павло Василенко.
Місцева влада так і не виконала обіцянки, що до вечора цієї середи у Львові встановлять майже усі щити для агітаційних плакатів кандидатів у президенти. Нагадаймо, що у коментарі "Поступу" керівник адміністрації мера Степан Панюца заявив, що 95% щитів буде встановлено до вечора 4 липня.
Однак, голова ЛОО СПУ Євген Таліпов, об'їздивши учора всі райони міста, побачив лише трохи більше, ніж десять щитів, хоча влада обіцяла, що встановить 98 стендів. Щобільше, Таліпова обурили розміри. "Як на площі 1,5х1,5 метра може поміститися агітація всіх 24 кандидатів у президенти?!", -- зазначає він у коментарі "Поступу".
Як писав уже "Поступ", голова ЛОО СПУ має намір подати на голову Львівської облдержадміністрації до суду, якщо до цієї суботи влада не забезпечить встановлення щитів у всіх районах області.
Фонтан "Діана", що на площі Ринок, потребує подальшого ремонту. "Це одна з найкраще відреставрованих архітектурних скульптур у Львові -- вона максимально наближена до оригіналу, але хотілось би відремонтувати її повністю," -- розповів "Поступу" голова благодійного фонду "Збереження історико-архітектурної спадщини Львова" Андрій Салюк.
Найважливіше, що потрібно зробити, -- це провести гідроізоляцію на скульптурі, -- вважає Андрій Салюк. Річ у тім, що вода з басейну руйнує скульптуру "Діани", а гідроізоляція була б запорукою збереження скульптурної композиції у задовільному стані.
Майновий комплекс заводу "Львівсільмаш" у Рясному збираються продати на публічних торгах, які відбудуться вже цієї неділі. До складу комплексу входить земельна ділянка площею 48,4 га та будівлі цехів, які нині перебувають у вкрай занедбаному стані. Керівник профспілкового комітету заводу Володимир Магала стверджує, що балансова вартість цього майна становить 47 мільйонів гривень. Ринкова ціна могла б бути у кілька разів вищою. Кошти від продажу скерують на погашення боргів кредиторам, розвиток інфраструктури і виробництва на так званому старому майданчику заводу.
На вулиці Сахарова, поблизу будинків №17 і 19, вже кілька днів поспіль витікає чиста вода. Невдоволені мешканці зателефонували в редакцію "Поступу" і поскаржились, що вода впродовж тижня витікає багатометровими "ріками", але ніхто не спішить ремонтувати водопровідні труби.
У аварійній службі МКП "Львівводоканалу" про витік чистої води із водопровідних труб на вулиці Сахарова знають, але не можуть повідомити, коли розпочнуть ремонт. "Таких проривів у місті надто багато. А той, що на Сахарова не настільки великий, щоб поспішати з ремонтом. Поки що наша аварійна служба працює на місцях, де витік води більший. А взагалі всі такі ремонти гальмуються браком коштів," - прокоментував ситуацію диспетчер аварійної служби МКП "Львівводоканал".
Нові акції протесту влаштували вчора у Львові працівники дрогобицького ВАТ "Галол". Понад два роки працівники домагаються повернення боргів із заробітної плати -- на сьогодні керівництво їхнього підприємства заборгувало своїм працівникам близько 500 тисяч гривень.
Вчорашня акція розпочалася під стінами Львівського обласного господарського суду, згодом пікетувальники перебралися до приміщення прокуратури області, а звідти -- до Львівської облдержадміністрації. Максимум, чого вдалося домогтися від обласних посадовців, кажуть пікетувальники, -- ще одного запевнення, що їхнє питання вирішать. Принаймні за тиждень має відбутися судове засідання, на якому повинні розглянути справу ВАТ "Галол". Проте схожими обіцянками їх годують уже давно, -- ремствують люди.
Угорські гудрони, які мали спалити на Добротвірській ТЕС, будуть переробляти на новороздільській "Сірці". 3 тисячі тонн хімічних відходів відвезуть туди, щоб виготовляти нові хімічні сполуки. До гудронів там додаватимуть вапняк та глину, щоб уже новоутворений продукт продавати як модифікатор. Технологія переробки, нагадаймо, не нова. До них три роки тому намагались зробити підприємство "Спецсервіс", однак оборудка зазнала невдачі, позаяк нікому ці модифікатори так і не знадобились. Єдиний Рибницький цементний завод спочатку хотів придбати 900 тонн цього хімікату, однак згодом через шкідливі елементи, які він містить, відмовився.