Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Поступ електоральний.    Мікроскоп пана Юрка.    Аналітика у Поступі.    Арт-Поступ.    Літературний Поступ.    Спорт-Поступ.    Теле-Поступ.    post-Поступ.    Пост-Faktum.

18:14 23-03-2017 -   Зі Львова розпочали вивозити сміття
  17:8 23-03-2017 -   На Львівщині шахраї видурили в жінки 15 тис. грн
  16:8 23-03-2017 -   У львів’янина вилучили майже дві сотні наркотаблеток
  16:6 23-03-2017 -   На Львівщині на городі виявили яму з нафтою
  15:57 23-03-2017 -   Львівській музичній школі № 6 присвоєно ім’я Богдана-Юрія Янівського
  16:0 23-03-2017 -   ІДІЛ узяла відповідальність за теракт у Лондоні
  13:27 23-03-2017 -   Астроном передбачив швидке отримання сигналу від інопланетян

Віталій КРУТЯКОВ

"Карпати" знову програли. Цього разу сильнішими за львівських футболістів виявилися дублери київського "Динамо" -- 3:1. Тепер карпатівці посідають останнє місце у турнірній таблиці першої ліги.

Відверто незрозуміло, як "Карпати" планують виконувати обіцянки повернутися до вищої ліги вже цього сезону. Поки що команда Валентина Ходукіна неспроможна набрати бодай одне очко у першій лізі. Очевидно, що клубу потрібні деякі зміни для того, щоб покращити свою гру.

Матч проти "Динамо"-2 для "Карпат" -- це вже друга гра поспіль у столиці України цього сезону (першу вони програли ЦСКА), і вдруге львівські футболісті вирушили на неї автобусом. Кияни ж цим матчем дебютували у першій лізі 14-го чемпіонату України з футболу. Річ у тім, що стартові матчі "Динамо"-2 було перенесено через участь великої групи гравців цього клубу у чемпіонаті Європи серед юніорів.

Гра розпочалася в доволі швидкому темпі. Одразу ж кияни на правах господарів взяли ініціативу у свої руки. І вже на 15-й хвилині динамівцям вдалося відкрити рахунок. Ситник відгукнувся на прострільну передачу Нанковіча і влучним ударом поцілив к ворота -- 1:0. Динамівці і далі володіли ігровою перевагою. Щоправда, належить зазначити, непогану нагоду зрівняти рахунок змарнував Кабанов.

На 39-й хвилині кияни зуміли подвоїти рахунок на табло стадіону "Динамо" ім. Валерія Лобановського, де проходив звітний матч. Алієв чудово виконав штрафний удар -- 2:0. До перерви ніяких суттєвих змін на зеленому газоні не сталося.

У другому таймі футболісти "Динамо"-2 й далі більше часу володіти м'ячем. Їхня перевага втілилися у гол на 66-й хвилині. Оберемко дальнім ударом зробив рахунок розгромним -- 3:0. Щоправда, карпатівцям таки вдалося забити гол престижу. Автором першого м'яча львівського клубу у першій лізі став молодий дев'ятнадцятирічний Фещук. І сталося це на 83-й хвилині, коли футболісти "Карпат" непогано використали контратаку.

»
Олімпіада: ідеальна реклама
Записала Олена САДОВНИК

Емблема
Олімпійський спорт вже давно перестав бути суто спортивною сферою. Шалені гроші на Іграх навчилися заробляти бізнесмени-економісти, зрозуміли, яким корисним може бути спорт для РR окремих політичних лідерів та цілої країни. Від почесної посади президента Національного олімпійського комітету не відмовляються королі та прем'єр-міністри. А за право стати столицею Олімпійських ігор, не шкодуючи засобів, змагаються міста багатьох країн. І від цього ще ніхто не постраждав. Про використання спорту політиками розповідає ректор Національного університету фізичного вихованння і спорту України професор Володимир ПЛАТОНОВ.
»
Гешко набирає обертів
Підготував Віталій КРУТЯКОВ

Український стаєр Іван Гешко виграв забіг на 1500 метрів на етапі "Супергран-прі" у Стокгольмі із чудовим результатом 3.35,31. Перед початком Олімпіади в Афінах цей результат вселяє надію на те, що Іван зможе позмагатися на Іграх за медаль. Нагадаймо, що уродженець Чернівецької області є срібним призером чемпіонату світу 2004 року і молодіжного чемпіонату Європи 2001 року у бігу на 1500 метрів. На цій же дистанції він здобув бронзову нагороду на чемпіонаті світу 2003 року. А от українка Інга Бабакова не потрапила до трійки призерів у стрибках у довжину, вона поділила з американкою Воллер та бельгійкою Еллебо 4-6 місця.

І далі перемагає американець Аллен Джонсон, який у Стокгольмі із результатом 13,31 виявився найшвидшим на дистанції 110 метрів з бар'єрами. У бігу на 100 метрів серед чоловіків не було рівних ганцю Закарі, в жінок на цій дистанції першість здобула представниця Болгарії Лалова.
»
Невдача українців

Чоловіча молодіжна збірна України з баскетболу, на відміну від жіночої, не змогла пробитися у чвертьфінальний етап чемпіонату Європи, який зараз проходить у чеському Брно. Незважаючи на перемогу в заключному матчі на груповій стадії у збірної Білорусі (73:67), наші хлопці посіли у групі В передостаннє, п'яте місце. Тепер нашій збірній належить позмагатися за 9-12 місця зі збірною Хорватії. Збірна Білорусі, яка посіла в нашій групі шосте місце в боротьбі за ці ж місця, зіграє із командою Іспанії.
»
Кваліфікація ліги чемпіонів

У середу пізно ввечері завершилася решта перших матчів другого відбірного раунду футбольної ліги чемпіонів.

Однією з найцікавіших була гра в Нікосії (Кіпр), де місцевий АПОЕЛЬ приймав чеську "Спарту". Господарям вдалося забити швидкий гол -- на 6-й хв. відзначився Олександру. Згодом, на початку другого тайму АПОЕЛЬ забив вдруге, м'яч на свій рахунок записав Хараламбідес. Проте наприкінці зустрічі чехи перехопили ініціативу і зрівняли рахунок. На 82-й хв. гол забив Паканда, а на 89-й відзначився Сівок. З цим же результатом закінчилося протистояння швейцарського "Янг Бойз" та "Црвени Звезди" з Сербії та Чорногорії. У цьому матчі перші два голи записали на свій рахунок також господарі поля, і тільки потім балканські футболісти змогли відігратися. Видовищним видався матч у хорватському Спліті, де місцевий "Хайдук" із рахунком 3:2 переміг ірландській "Шелбурн".
»  БАСКЕТБОЛ
Наступний бар'єр -- угорський

Сьогодні жіноча молодіжна збірна України з баскетболу у чвертьфіналі європейської першості у Франції зіграє проти збірної одноліток з Угорщини, які у групі В були другими. Наша жіноча команда набрала вісім очок і посіла у групі А третє місце одразу після збірних Росії та Франції.

У заключному матчі на груповій стадії українки каменя на камені не залишили від збірної Італії, перегравши її з рахунком 80:43. Найактивніше наші дівчата діяли у першій чверті гри: збірна Україна перемогла у ній з рахунком 22:8, заклавши у такий спосіб фундамент майбутньої перемоги. Було помітно, що італійки поступаються "жовто-блакитним" за класом. Надалі наші дівчата впевнено контролювали гру, хоча і не форсували подій на баскетбольному майданчику. В кожній наступній чверті українки перемагали вже не за такої переваги, але впевнено.
»
У Греції зустрінуть Афіна та Фівос

Багато чудових урочистих та веселих традицій існує у спорті. Так, із 1936 року об'єднує світ естафета олімпійського вогню, а з 1928 -- спортсмени та арбітри привселюдно виголошують клятву чесної боротьби та об'єктивного суддівства. Але, мабуть, найбільш зворушливою, доброю та улюбленою стала традиція придумувати нові талісмани Олімпійських ігор.

Мабуть, найзабобоннішими людьми є спортсмени. Плюшеві ведмедики та собачки, кістяні Будди, кросівки та футболки, які приносять перемогу, мандрують разом з атлетами світом. Різноманітні ритуали, які обов'язково мають місце перед стартом, наповнюють спортивні змагання специфічним шармом та магнетизмом.