Те, що фестиваль "Молода Галичина" охоплює 21 область, вражає, адже так "відстань" між Україною по обидва боки Дніпра значно зменшується, -- про це зізнавались молоді виконавці зі Східної України, у яких залишилось багато приємних і теплих вражень від відвідин нашого краю. Учасників приваблює невимушено-домашня атмосфера фестивалю, окрім того, переможці попередніх конкурсів мали змогу відпочити на базах, де залюбки проводять свій вільний час "Мандри" і "Скрябін", які виступали цьогоріч на святковому концерті з нагоди відкриття фестивалю. Учасники обох груп були просто вражені тим, як діти, конкурсанти молодшої групи, "відривались" під їхню музику на противагу аудиторії Новояворівська, яка була значно стриманішою.
"Молода Галичина" зібрала понад 80 виконавців у трьох вікових групах, від 5 до 20 років: "Особливість фестивалю в тому, що він україномовний: українська пісня, поезія, фольклористика в естрадних піснях, -- зазначила його директор Наталія Коваль. -- І що важливо, тут, окрім конкурсного змагання, є дуже багато фестивальних заходів, зокрема концерти минулорічних лауреатів, окремий концерт зірок української естради і конкурс "Міс "Молода Галичина". 10 липня відбувся концерт володарів Гран-прі та лауреатів попередніх фестивалів -- Михайла Хоми, Марти Мальської та Наталки Яцків, а 11 -- конкурс "Міс "Молода Галичина" та "Міні-міс", якими цього року стали відповідно Олександра Коростій та Андріана Алексевич.
За роки свого існування фестиваль випустив у світ багато відомих виконавців. Звання ж цьогорічної переможниці виспівала собі Марта Малишняк із с. Зимна Вода, яка й стала володаркою Гран-прі, це вперше абсолютну перемогу здобула конкурсантка молодшої групи. Володарями І премії стали Яна Гриб, Віталій Томнюк, Софія зі Львова, Яна Хавроніч та Ірина Бохунак. Володарями ІІ премії -- Вероніка Мартинчук, Оксана Романюк, Софія Павліченко, Олександра Коростій, Рената Штіфель та Олена Титаренко, ІІІ премії -- Роман Гладьо, Катерина Охріменко, Світлана Морова, Юлія Федоляк, Дмитро Карагодін, Вікторія Димчук, Наталія Колеша. Спецприз в номінації "Надія фестивалю" заслужено отримав Себастьян Роговський, якому п'ять з половиною років (!), у номінації "За творчий пошук" перемогла Тетяна Печинюк, у номінації "За збереження народних традицій" -- Зоряна Палоян, "За оригінальність виконання" -- Лелі Ерґемілідзе, "За яскравий сценічний образ" -- Анна Зайцева, від газети "Молода Галичина" путівку в Чорногорію отримала Анна Минратчан.
Оцінювало дітей досвідчене журі, яке незмінно ось уже майже 10 років очолює заслужений артист України Мар'ян Шуневич. До складу журі входили поет-пісняр, заслужений діяч мистецтв України Степан Галябарда, екс-директор фестивалю "Слов'янський базар" та один із співзасновників фестивалю Микола Краснитський, заслужений артист України з Канади Ігор Богдан. Журі обирало найкращих, оцінюючи виконавську майстерність, володіння голосом, якісні фактори фонограми та саму пісню.
За оцінкою директора та журі, фестиваль пройшов вдало, діти та зірки залишились задоволені його організацією та проведенням. Ще б пак, файна погода, концерти з участі зірок української естради: груп "Скрябін", "Мандри", "Друга ріка", "Крайня хата", Юлії Лорд, Василя Зінкевича та Ігоря Богдана, а також конкурс на найкращу "Міс", виступ духового оркестру із польського міста Лєжайська, празникові фестини на Петра й Павла і навіть святковий феєрверк! Зрештою, щороку організатори фестивалю намагаються зробити його неповторним й оригінальним, прагнуть запросити гідних гостей, які б подавали дітям приклад успішної популяризації українського естрадного виконавства.
Коментарі:
Наталія Коваль
директор фестивалю:
Я 24 роки працюю в галузі культури, і якби не цей фестиваль "Молода Галичина", мені би навіть не хотілося бути працівником культури. Була проведена величезна робота з підготовки до фестивалю -- ремонт, помешкання, сцена. Правильно побудована організація фестивалю і люди, які люблять свою справу, ось що потрібне, аби влаштувати гарне свято. Без усієї великої команди самій мені б нічого не вдалося. Над фестивалем працювала добре зорганізована команда -- від електрика Михайла до директора. Дуже вдячна спонсорам, особливо Миколі Рогуцькому, тому що кошторис фестивалю солідний -- це чверть мільйона гривень. Хотілося б, звичайно, щоб усі були задоволені, хоча малоймовірно, бо, врешті, це -- конкурс. Незадоволеними, зокрема, були конкурсантки, які бажали схитрувати, співаючи під плюсову фонограму.
Ігор Богдан
заслужений артист України з Канади:
На цьому фестивалі я вперше і вперше є членом журі. У мене надзвичайно приємне враження, тому що я ніколи не міг подумати, що в Новояворівську, в районному центрі, може відбутися фестиваль такого рівня. Це фестиваль, який зібрав молодь з 21 області, він добре зорганізований і має велику перспективу. Навіть не сподівався побачити таку велику кількість молодих талановитих виконавців. Було дуже важко виставляти оцінки, адже діти всі талановиті. Були, щоправда, трохи сильніші, слабші, але в основному, це були добре підготовані діти, з добрим вокалом, пластикою, діти, які вже вміють ввійти в образ, створити цей образ піснею, костюмами. Мені тут страшенно сподобалось і я вже вів переговори, щоби відвідати цей фестиваль наступного року й, можливо, знову як член журі.
Михайло Хома
володар Гран-прі 1999 року:
Можливо, не все було так, як би хотілось, але організація фестивалю цього року стала кращою. Багато дітей приїжджають сюди з року в рік, й ті, хто виступав минулого року слабше, цьогоріч уже виглядали більш досвідченішими. Як завжди, є проколи, наприклад, коли "лізуть" на фестиваль діти непідготовлені. Хотілося б, щоб фестиваль завжди був святом і сюди приїжджало якомога більше обдарованих дітей. |