Твердження про "нову платформу" цього разу не виявилося веселим жартом провідних виробників заліза. Тепер для того, би мати "топову" машину, не досить лише собі змінити відеокартку чи процесор. Навіть материнською платою такий upgrade не обійдеться.
В ній УСЕ нове. Починаючи із дзюрки для процесора, котра перестала бути дзюркою, й закінчуючи додатковими роз'ємами для живлення системи. Від старого комп'ютера під час такого оновлення можна буде залишити хіба корпус, та й то за умови, що він просторий і надійний. Отож, шанувальники екстремальних потужностей, готуйте гроші. Змінити доведеться практично все. Почнемо з материнки. Intel у найкоротші терміни виправила помилки у новому i915-му наборі системної логіки, й більшість виробників заліза вже випускає на ньому свої продукти.
Замість DDR SDRAM тепер балом правитиме DDR-2. Мало не рік тому більшість виробників старої DDR вперлися в технологійну межу цих чипів. Для збільшення продуктивності потрібно було переходити на нові технології. Приблизно така ж ситуація й на ринку відеокарток. AGP 8x -- шина швидка, але цього не досить. Хоч nVidia й заявила, що не припинятиме продукування графічних систем під стару шину, все ж за рік такі акселератори будуть, як казав трактирник Палівець, гівна варті. Крім відеокарток, PCI-Express використовуватиме ще й інші пристрої. Наявність старих PCI-дзюрок на "мамі" -- лише крок до безболісного переходу до нових стандартів.
Процесори Pentium 4 зі звиклим сокетом теж заступлять інші. LGA775 можна назвати роз'ємом навиворіт. У ньому немає дзюрок для процесорних ніжок, бо на процесорі нема самих ніг. Сміливим кроком є відмова від контролера мнягких дисків, себто дисководів на дискєтки. Зате стандарт Serial ATA живе й процвітає. Вінчестери дешевіють, ми тішимося. Нагадаю, новий стандарт у півтора раза швидший за ATA100.
І ще одне. Наостанок. Без потужного блоку живлення нова система, схоже, повість вам тільки те, де вона то всьо бачила. Жере ж бо ця нова всячина багацько. Ще один видаток. Що там казати, платформа вийшла екстремальна з усіх поглядів. Побачимо, що з того вийде. |