Американська торгова палата (АТП) -- недержавна організація, що об'єднує понад 400 міжнародних інвесторів з різних країн світу -- висловлює занепокоєння з приводу того, як поводяться в Україні з іноземними інвесторами, -- передає радіо "Свобода". Підставою для цього стали декілька цьогорічних резонансних процесів. АТП заявляє, що це може негативно вплинути на інвестиційний клімат нашої країни і серйозно ускладнити процес інвестування.
Найгучнішою у цьому сенсі виявилася приватизація "Криворіжсталі". Коментуючи її підсумки, Посол США Джон Гербст з неприхованою іронією заявив: "Приватизація "Криворіжсталі" дає підстави вважати, що Україна -- дуже заможна країна, оскільки попри те, що консорціум LNM -- US Steel пропонував уряду 1,6 млрд дол, виграла заявка на 600 млн дол. Тобто Україна, напевно, може собі дозволити втратити 700 млн дол. І мабуть, там, на "Криворіжсталі", працюють дуже заможні працівники. Адже LNM хотіла вкласти 1,2 млрд дол у підприємство після сплати 1,5 млрд дол. Це дозволило б створити багато нових робочих місць і покращити становище людей, які живуть у цьому реґіоні".
Майже одразу після завершення приватизації "Криворіжсталі", не даючи оговтатись, іноземцям знову вилили на голови зимну воду -- Генпрокуратура України поставила під сумнів законність придбання в "Укртелекому" контрольний пакет UMC російською компанією МТС. Якщо суд визнає це придбання незаконним, збитки МТС становитимуть кілька мільйонів доларів, вкладених у дочірню компанію за півтора року володіння. Відповідальний за зв'язки із громадськістю МТС Андрій Брагинський заявив: "Потрібно уважно стежити за результатами цієї справи, адже вони стануть певним індикатором того, чи готові в Україні до приватизації держкомпаній за справедливою ціною, і щоб на ринок приходили міжнародні інвестори". Якщо ні, то інвестори розглядатимуть Україну як державу, де ризик інвестицій зростає, -- сказав Брагинський.
Третім прикладом стало звинувачення Генпрокуратурою компанії "Воля-кабель", найбільшого оператора кабельних мереж в Україні, у тому, що вона працювала без ліцензії, транслювала порнографію і відмивала брудні гроші. Американський інвестор "Воля-кабель" Майкл Блейзер назвав дії української влади "бізнесовим тероризмом" і додав, що "йдеться виключно про бажання деяких впливових в Україні сил захопити бізнес компанії, в яку вкладено 30 млн дол". Раніше Блейзер полюбляв на міжнародних форумах похвалити інвестиційні можливості в Україні, а тепер натякнув: "Якщо розповсюдяться чутки, що тут процвітає бізнесовий тероризм, то це буде жахливим іміджем для країни".
Незалежні аналітики заявляють, що поки українська влада не припинить дискримінацію іноземних інвесторів, доти об'єм зовнішніх інвестицій і надалі залишатиметься на низькому рівні.
»
Авторинок у червні
Орися ФЕРТИК
Після введення нових ставок мита на ввезення автомобілів ситуація на українському авторинку суттєво змінилася. Як і передбачали, в червні частка імпортних автомобілів скоротилася, водночас зріс сегмент авто, вироблених в Україні.
Хліб до вересня може подешевшати. Голова Держкомрезерву Микола Песоцький стверджує, що у зв'язку зі зменшенням ціни на пшеничне і житнє борошно подешевшають і хлібобулочні вироби, -- повідомляє інформаґенція Українські новини.
Привілеями під час митного огляду користуватимуться підприємства, які працюють прозоро і у повному обсязі сплачують податки до державного бюджету. До таких підприємств Державна митна служба буде застосовувати спрощений порядок митного оформлення. Кабмін підтримав дану пропозицію митників.
Незабаром Державна митна служба розробить перелік внутрішніх і міжвідомчих нормативно-правових актів, згідно з якими визначать механізми реалізації цього нововведення. Також буде встановлено порядок визначення підприємств-резидентів України, які користуватимуться спрощеною системою під час здійснення зовнішньоекономічної діяльності.
Японські фінансові групи UFJ і Mitsubishi Tokyo домовилися цього тижня про злиття. Спільно вони утворять найбільшу банківську структуру в світі, активи якої становлять 1,75 трильйона доларів. За цим показником нова фінустанова випередить сьогоднішнього світового лідера -- Citigroup.
Найвірогідніше, що саме Mitsubishi Tokyo, яку зараз вважають найстабільнішою японською банківською групою, купує UFJ із ринковою капіталізацією в 22 млрд дол, яка, однак, уже три роки поспіль працює збитково. Відповідно до заяв представників двох груп, UFJ сподівається у такий спосіб повернути свої борги, а Mitsubishi Tokyo розраховує на підвищення власної дохідності і конкурентоспроможності.
Активи Mitsubishi Tokyo становлять 107 трлн єн, UFJ -- 82 трлн єн. UFJ має сильні позиції у сфері кредитування фізичних осіб і невеликих компаній, Mitsubishi Tokyo орієнтується на великі компанії і багато працює за кордоном.
Пиво -- це мистецтво, наука чи спорт? Що важливіше в бурштиновому напої -- піна, аромат, а може, швидкість поглинання?..
Про те, як правильно вибирати і пити пиво, пивомани-професіонали готові говорити годинами. Вони знають про це не менше, ніж мистецтвознавці про піраміди Єгипту, будівельники яких, до речі, також пили пиво, називаючи його "рідким хлібом".
Сьогодні, 15 липня, о 15.00 у Львові відбудеться урочисте відкриття найбільшого і найсучаснішого в Західній Україні магазину парфумерії та косметики BROCARD , що розташувався у найгарнішому будинку на прocпекті Свободи, 27.
Камерна музика, сюрпризи, подарунки кожному покупцю, гумор, добрий настрій -- все це буде очікувати Вас протягом тижня. Фірмовий магазин має елегантний інтер'єр, шляхетне внутрішнє оздоблення, величезну вітрину, зручне торгове обладнання, але навіть і це не головне. Ви будете у захваті від асортименту селективних марок косметики та парфумів.
Гіганти "ароматного" виробництва: GUCCI, ROCHAS, ALFRED DUNHILL, CRISTIAN LAKROIX, PAUL SMITH, TRUSSARDI, GAI MATTIOLO, MONTBLANC, ELIZABETH ARDEN, LACOSTE, S.T.DUPONT та інші мирно розмістилися на прилавках фірмового магазину (наразі BROCARD представляє майже 180 брендів).
Споживчий кредит у банку "Аваль" -- справді вигідно!
На сучасному етапі формування ринкових відносин в Україні дедалі більшої популярності серед наших громадян набуває "життя у кредит". Чи є це копіюванням європейського способу життя, даниною моді чи може, "жити у кредит" справді економічно вигідно і зручно? І якщо це так, то чи всі українці вже оцінили кредитування як ефективний інструмент досягнення бажаного рівня життя та зручний спосіб вирішення тимчасових фінансових труднощів?