Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Мандри Поступу.    КіноПоступ.    Літературний Поступ.    Арт-Поступ.    Спорт-Поступ.    post-Поступ.    Пост-Faktum.

26 червня 2004 р.

16:49 18-10-2017 -   «Укрзалізницю» мають повернути в підпорядкування Мінінфраструктури
  16:47 18-10-2017 -   У Львові планують відновити ще 20 тролейбусів
  14:40 18-10-2017 -   Випускники ПТУ та коледжів складатимуть ЗНО
  14:33 18-10-2017 -   Працівники Львівської митниці вилучили понад 500 пар контрабандного взуття
  14:28 18-10-2017 -   Сашко Семенов потребує допомоги, щоб перемогти лейкемію
  15:9 18-10-2017 -   В Україні створили інститут сертифікації військової техніки
  14:43 18-10-2017 -   Заробітчани отримають право на пенсію, купивши страховий стаж, - Пенсійний фонд
  14:38 18-10-2017 -   Кабмін доручив сформувати демографічний реєстр
  14:36 18-10-2017 -   З початку безвізу ЄС відвідали 7,5 млн українців
  14:37 18-10-2017 -   У Перу поліція виявила труби з 1,3 тоннами кокаїну
  13:34 18-10-2017 -   У Нідерландах відкрили надрукований на 3D-принтері велосипедний міст

Віталій КРУТЯКОВ

Чехія може бути спокійною -- їхній лідер Павел Недвед розпочав тренування, що в переддень завтрашнього чвертьфіналу між збірними Чехії та Данії є ледь чи не головною новиною. Нагадаймо, що Недвед отримав незначну травму коліна і через це не вийшов на поле у матчі проти німців.

До речі, за повідомленням головного лікаря збірної Чехії Перта Крежчі, Павел Недвед є унікальним не лише за ігровими чинниками, але й за фізіологічними. "У більшості людей колінна чашечка складається з однієї кістки, -- сказав Крежчі, -- в одного відсотка людства -- з двох, але у Недведа вона складається з трьох кісток! Це неймовірно". Петр Крежчі вважає, що саме через це у Павела особливий стиль бігу.

Але от травма ноги може не дозволити виступити у цьому чвертьфіналі нападникові Чехії Вратіслав Локвенцу -- В нього травмована нога.

У Данії ж травмовані Ніклас та Даніель Єнсени, а також Еббе Санд і Мартін Йоргенсен. Найважча ситуація з Нікласом Єнсеном, який, напевно, не зіграє жодного матчу на цій першості. Під сумнівом виступи у матчі з чехами Санда та Йоргенсена, а от Даніель Єнсен до завтрашнього матчу повинен відновитися.

До речі, позавчора УЄФА назвав двох головних арбітрів на два останні чвертьфінальні матчі Єврочемпіонату. Гру між збірними Чехії та Данії обслуговуватиме російський рефері Валентин Іванов, а сьогоднішній поєдинок між Швецією та Нідерландами -- словак Любош Міхел.

»  ЄВРО-2004
Тренерська мудрість Сколарі

Фрагмент матчу
Португалія -- Англія, 2:2 (за пенальті -- 6:5)

Голи: 83' Поштіга, 110' Руй Кошта -- 3' Оуен, 115' Лампард

Після завершення групових турнірів чвертьфінальну пару Португалія -- Англія багато фахівців вважало найбільш цікавою на цій стадії змагань, а шанси команд на вихід у півфінал розцінювалися як 50:50.

Про те, що у Португалії та Англії всі жили лише цим матчем, можна не говорити, а британські "леви" ще й прагнули взяти реванш у бразильського наставника господарів Феліпе Сколарі. Адже два роки тому на азійському мундіалі саме у чвертьфіналі Англія поступилася збірній Бразилії, яку тоді очолював Сколарі. Належить зауважити, що англійці у тому поєдинку відкрили рахунок, однак фінальний свисток зафіксував перемогу південноамериканців -- 2:1.

Першими досягли успіху підопічні Свена-Йорана Ерікссона й цього разу. Причому вже на 3-й хв., коли хавбек господарів Коштінья невдало відкинув м'яч назад, чим скористався спритний Оуен, який з розвороту хитрим ударом пробив повз Рікарду -- 1:0.
»  ПРЯМА МОВА
Лев БРОВАРСЬКИЙ: Португалія має великий потенціал

У четвер на полях Португалії стартувала вирішальна стадія Євро-2004, матчі плей-оф. І одразу ж перша чвертьфінальна гра подарувала нам феєричне футбольне дійство. Матч між Португалією та Англією називали достроковим фіналом першості. Прокоментувати перипетії цього матчу для читачів "Поступу" погодився знаний у минулому футболіст та тренер Лев Рудольфович Броварський.

-- Леве Рудольфовичу, які враження залишились у Вас після матчу?

-- Матч залишив по собі чудові згадки. Після того, як збірній Англії вдалося забити швидкий гол, вони пішли в оборону, а з такою командою, як Португалія, зіграти цілий матч в обороні дуже важко. На жаль, не пішла в англійців гра на контратаках
»
На Вімблдоні англійці виграють
Ю. М.

Тенісні гурмани можуть тішитися. Четвертий день змагань Вімблдону став для них справжньою розкішшю.

На кортах можна було побачити в дії аж шістьох чемпіонів минулих років. Найпереконливішим виявився "діючий король" Роже Федерер, якому поки що немає рівних у класі. Без проблем пройшов у третє коло ще один чемпіон Ллейтон Хьюітт, а Горану Іванішевічу знадобилося на це аж п'ять сетів.
»
"Відрада" від Скрипки

Олег Скрипка випустив сольний альбом під назвою "Відрада". До нього ввійшли 11 пісень п'ятьма мовами різних стилів -- фольк-року, регея та романсу. Серед них -- обробки гітів усіх часів і народів: Fever Елвiса Преслi, Tombe la neige Сальваторе Адамо, Rien de rien -- пісня Edit Piaf, а також українські, російські, французькі, навіть одна іспанська народна пісня. До того ж на диску є й відео з концерту Олега Скрипки у Львівській опері 28 лютого цього року.
»
Голи на різні смаки
Ю. Г.

На Євро-2004 відбуваються чвертьфінальні матчі, а шанувальники футболу оцінюють результати групових турнірів.

На цій стадії першості команди забили 64 голи (середня результативність -- 2,67 голи за гру). Найбільше голів уболівальники побачили на шести матчах групи В (аж двадцять) і лише 12 голів забили збірні з групи А.
»
Фаворитів поменшало
Іспанія, Італія та Німеччина не вийшли з груп
Віталій ЗЕМЛЯНКО

Лише минулого тижня констатували, що на Євро все спокійно. А тепер -- сила сенсацій. Зразу й не збагнеш, яка з них більш сенсаційна. Та все ж не шукатимемо топ-події, а пройдімося цікавинками у хронологічному порядку.

Як Вам чудо-п'ятка Ібрагімовіча в грі Італія -- Швеція (1:1)? Гол, який, як виявиться за кілька днів, після матчу Швеція -- Данія (2:2), відправив Італію додому. А були ж серед фаворитів турніру...

Подвиг же латвійців у грі з віце-чемпіонами світу (0:0)? До того ж прибалти були ближчими до перемоги. "Та хіба це аж такий подвиг?" -- подумалось згодом. Ось хто-хто, а чехи дійсно вчинили подвиг, вирвавши перемогу в Голландії (3:2), програючи під час матчу -- 0:2!
»
Суперкубок буде в Одесі
А "Карпати" шукають файного тренера
Юрій ГОРАК

Звичайно, чемпіонат Європи із футболу -- зараз подія № 1 серед вболівальників, але є деякі новинки й стосовно українських команд.

Вчора у швейцарському Ньоні відбулося жеребкування попередніх раундів Ліги чемпіонів та Кубка УЄФА. Донецький "Шахтар" починає змагатися в лізі з другого кваліфікаційного раунду, де зустрінеться з переможцем пари "Побєда" (Македонія) -- "П'юнік" (Вірменія). Донеччани свої матчі проводитимуть 28 липня та 4 серпня.

У першому раунді Кубка УЄФА (15 та 29 липня) маріупольський "Іллічівець" згідно із жеребкуванням зустрінеться з вірменським "Бананцом". Тому й тут жеребок виводить українців на вірменські команди, щоправда, "П'юніку" ще треба перемогти македонців.
»
Еріксон Бекгема не звинувачує
Юрій МИШКАЛО

Тренер збірної Англії Свен Горан Еріксон у післяматчевому інтерв'ю зазначив, що всю провину за виліт його команди після серії пенальті взяв на себе Девід Бекгем. (Це, як не дивно, співзвучне з думкою більшості фанів). Проте коуч вважає, що "Девід може звинувачувати себе, але це футбол, і тут може бути все, особливо, якщо мова йде про пенальті. На жаль, він знову схибив зі своєї правої".

"У нас були хороші шанси дійти до фіналу, Мені шкода гравців і фанів. Це важкий удар", -- підсумував Майкл Оуен.
»
Ларссон чи Ністельрой?

Сьогодні ввечері відбудеться дуже цікавий чвертьфінальний поєдинок між збірними Нідерландів та Швеції. На двох ці команди у груповій стадії забили 14 м'ячів -- це більше, ніж у будь-якій іншій чвертьфінальній парі. Тому, безсумнівно, на нас сьогодні очікуватиме дуже цікаве видовище.

Головні надії шведи покладають на свою атакувальну міць. Стрижневим гравцем цього напряму є новий гравець "Барселони" Генрік Ларссон (інформація про те, що він переходить до каталонського клубу, з'явилася під час Євро-2004). Сам Ларссон про сьогоднішніх суперників говорить так: "Люблю Нідерланди як країну, але не як футбольну команду. Вважаю, що найбільше клопотів нам здатен завдати Рууд Ван Ністельрой, який є чудовим форвардом, що може забити з будь-якої позиції. Але і проти такого гравця можна знайти протидію".