Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Мандри Поступу.    КіноПоступ.    Літературний Поступ.    Арт-Поступ.    Спорт-Поступ.    post-Поступ.    Пост-Faktum.

26 червня 2004 р.

12:57 27-03-2017 -   Станом на сьогодні сміття не вивезено з 165 сміттєвих майданчиків
  12:41 27-03-2017 -   Вул. Личаківську закрили на ремонт тому водіїв закликають обирати інші напрямки руху
  12:39 27-03-2017 -   Хату із села Шилівці у Шевченківському гаю реконструюють
  11:45 27-03-2017 -   У Львові демонтують усі вивіски зі словом «алкоголь»
  11:42 27-03-2017 -   У авіакатастрофі під Краматорськом загинув начальник ракетно-артилерійського забезпечення ЗСУ
  12:55 27-03-2017 -   Українського гімнаста, який зрадив батьківщину, не буде в складі збірної
  12:37 27-03-2017 -   У Києві одного з керівників поліції області зловили на хабарі у ₴30 тис

Фрагмент матчу
Португалія -- Англія, 2:2 (за пенальті -- 6:5)

Голи: 83' Поштіга, 110' Руй Кошта -- 3' Оуен, 115' Лампард

Після завершення групових турнірів чвертьфінальну пару Португалія -- Англія багато фахівців вважало найбільш цікавою на цій стадії змагань, а шанси команд на вихід у півфінал розцінювалися як 50:50.

Про те, що у Португалії та Англії всі жили лише цим матчем, можна не говорити, а британські "леви" ще й прагнули взяти реванш у бразильського наставника господарів Феліпе Сколарі. Адже два роки тому на азійському мундіалі саме у чвертьфіналі Англія поступилася збірній Бразилії, яку тоді очолював Сколарі. Належить зауважити, що англійці у тому поєдинку відкрили рахунок, однак фінальний свисток зафіксував перемогу південноамериканців -- 2:1.

Першими досягли успіху підопічні Свена-Йорана Ерікссона й цього разу. Причому вже на 3-й хв., коли хавбек господарів Коштінья невдало відкинув м'яч назад, чим скористався спритний Оуен, який з розвороту хитрим ударом пробив повз Рікарду -- 1:0.

Цей рахунок залишався незмінним упродовж 80 хвилин. Упродовж цього часу переповнені трибуни стадіону "Да Луш" у Лісабоні були свідками захопливого видовища. Ігрова та територіальна перевага була на боці Фігу та його партнерів, однак англійці оборонялися злагоджено та надійно, не забуваючи і про гострі контратаки. Здавалося, що британці зуміють втримати цей рахунок до фінального свистка швейцарського рефері Урса Майєра.

Однак вирішальне слово залишилось за тренером господарів: у другому таймі Сколарі провів три заміни, кожна з яких була напрочуд вдалою: Сімао, Поштіга та Руй Кошта значно підсилили гру. Саме після вивіреного до міліметра навісу Сімао з лівого флангу, Поштіга на 83-й хв. ударом головою зрівняв рахунок -- 1:1, який не змінився до кінця основного часу.

В овертаймі, який також пройшов на одному диханні, команди вдруге обмінялися голами. На 110-й хв. Руй Кошта після індивідуального проходу пробив під поперечку, але вже за п'ять хвилин Лампард після розіграшу кутового знову відновив рівновагу -- 2:2.

У серії післяматчевих пенальті суперники виконали по сім ударів. У господарів промахнувся Руй Кошта, а в гостей помилились Бекгем та Васселл. А справжнім героєм став кіпер португальців Рікарду. Спочатку він відбив удар Васселла, а потім точно пробив у нижній кут воріт Джеймса. 6:5 -- і Португалія у півфіналі, де її суперник визначиться сьогодні ввечері у поєдинку Швеція -- Голландія, який відбудеться у Фару-Лоуле.

Після матчу капітан збірної Англії, найбільш розкручена шоу-зірка світового футболу Бекгем публічно визнав, що саме рівень його гри у цьому матчі є головною причиною поразки, і попросив вибачення у вболівальників. Та англійським фанам від цього не легше... Для них Євро-2004 -- це вже історія.

»  ПРЯМА МОВА
Лев БРОВАРСЬКИЙ: Португалія має великий потенціал

У четвер на полях Португалії стартувала вирішальна стадія Євро-2004, матчі плей-оф. І одразу ж перша чвертьфінальна гра подарувала нам феєричне футбольне дійство. Матч між Португалією та Англією називали достроковим фіналом першості. Прокоментувати перипетії цього матчу для читачів "Поступу" погодився знаний у минулому футболіст та тренер Лев Рудольфович Броварський.

-- Леве Рудольфовичу, які враження залишились у Вас після матчу?

-- Матч залишив по собі чудові згадки. Після того, як збірній Англії вдалося забити швидкий гол, вони пішли в оборону, а з такою командою, як Португалія, зіграти цілий матч в обороні дуже важко. На жаль, не пішла в англійців гра на контратаках
»
На Вімблдоні англійці виграють
Ю. М.

Тенісні гурмани можуть тішитися. Четвертий день змагань Вімблдону став для них справжньою розкішшю.

На кортах можна було побачити в дії аж шістьох чемпіонів минулих років. Найпереконливішим виявився "діючий король" Роже Федерер, якому поки що немає рівних у класі. Без проблем пройшов у третє коло ще один чемпіон Ллейтон Хьюітт, а Горану Іванішевічу знадобилося на це аж п'ять сетів.
»
"Відрада" від Скрипки

Олег Скрипка випустив сольний альбом під назвою "Відрада". До нього ввійшли 11 пісень п'ятьма мовами різних стилів -- фольк-року, регея та романсу. Серед них -- обробки гітів усіх часів і народів: Fever Елвiса Преслi, Tombe la neige Сальваторе Адамо, Rien de rien -- пісня Edit Piaf, а також українські, російські, французькі, навіть одна іспанська народна пісня. До того ж на диску є й відео з концерту Олега Скрипки у Львівській опері 28 лютого цього року.
»
Голи на різні смаки
Ю. Г.

На Євро-2004 відбуваються чвертьфінальні матчі, а шанувальники футболу оцінюють результати групових турнірів.

На цій стадії першості команди забили 64 голи (середня результативність -- 2,67 голи за гру). Найбільше голів уболівальники побачили на шести матчах групи В (аж двадцять) і лише 12 голів забили збірні з групи А.
»
Фаворитів поменшало
Іспанія, Італія та Німеччина не вийшли з груп
Віталій ЗЕМЛЯНКО

Лише минулого тижня констатували, що на Євро все спокійно. А тепер -- сила сенсацій. Зразу й не збагнеш, яка з них більш сенсаційна. Та все ж не шукатимемо топ-події, а пройдімося цікавинками у хронологічному порядку.

Як Вам чудо-п'ятка Ібрагімовіча в грі Італія -- Швеція (1:1)? Гол, який, як виявиться за кілька днів, після матчу Швеція -- Данія (2:2), відправив Італію додому. А були ж серед фаворитів турніру...

Подвиг же латвійців у грі з віце-чемпіонами світу (0:0)? До того ж прибалти були ближчими до перемоги. "Та хіба це аж такий подвиг?" -- подумалось згодом. Ось хто-хто, а чехи дійсно вчинили подвиг, вирвавши перемогу в Голландії (3:2), програючи під час матчу -- 0:2!
»
Суперкубок буде в Одесі
А "Карпати" шукають файного тренера
Юрій ГОРАК

Звичайно, чемпіонат Європи із футболу -- зараз подія № 1 серед вболівальників, але є деякі новинки й стосовно українських команд.

Вчора у швейцарському Ньоні відбулося жеребкування попередніх раундів Ліги чемпіонів та Кубка УЄФА. Донецький "Шахтар" починає змагатися в лізі з другого кваліфікаційного раунду, де зустрінеться з переможцем пари "Побєда" (Македонія) -- "П'юнік" (Вірменія). Донеччани свої матчі проводитимуть 28 липня та 4 серпня.

У першому раунді Кубка УЄФА (15 та 29 липня) маріупольський "Іллічівець" згідно із жеребкуванням зустрінеться з вірменським "Бананцом". Тому й тут жеребок виводить українців на вірменські команди, щоправда, "П'юніку" ще треба перемогти македонців.
»
Еріксон Бекгема не звинувачує
Юрій МИШКАЛО

Тренер збірної Англії Свен Горан Еріксон у післяматчевому інтерв'ю зазначив, що всю провину за виліт його команди після серії пенальті взяв на себе Девід Бекгем. (Це, як не дивно, співзвучне з думкою більшості фанів). Проте коуч вважає, що "Девід може звинувачувати себе, але це футбол, і тут може бути все, особливо, якщо мова йде про пенальті. На жаль, він знову схибив зі своєї правої".

"У нас були хороші шанси дійти до фіналу, Мені шкода гравців і фанів. Це важкий удар", -- підсумував Майкл Оуен.
»
Ларссон чи Ністельрой?
Віталій КРУТЯКОВ

Сьогодні ввечері відбудеться дуже цікавий чвертьфінальний поєдинок між збірними Нідерландів та Швеції. На двох ці команди у груповій стадії забили 14 м'ячів -- це більше, ніж у будь-якій іншій чвертьфінальній парі. Тому, безсумнівно, на нас сьогодні очікуватиме дуже цікаве видовище.

Головні надії шведи покладають на свою атакувальну міць. Стрижневим гравцем цього напряму є новий гравець "Барселони" Генрік Ларссон (інформація про те, що він переходить до каталонського клубу, з'явилася під час Євро-2004). Сам Ларссон про сьогоднішніх суперників говорить так: "Люблю Нідерланди як країну, але не як футбольну команду. Вважаю, що найбільше клопотів нам здатен завдати Рууд Ван Ністельрой, який є чудовим форвардом, що може забити з будь-якої позиції. Але і проти такого гравця можна знайти протидію".
»
Неймовірний Недвед

Чехія може бути спокійною -- їхній лідер Павел Недвед розпочав тренування, що в переддень завтрашнього чвертьфіналу між збірними Чехії та Данії є ледь чи не головною новиною. Нагадаймо, що Недвед отримав незначну травму коліна і через це не вийшов на поле у матчі проти німців.

До речі, за повідомленням головного лікаря збірної Чехії Перта Крежчі, Павел Недвед є унікальним не лише за ігровими чинниками, але й за фізіологічними. "У більшості людей колінна чашечка складається з однієї кістки, -- сказав Крежчі, -- в одного відсотка людства -- з двох, але у Недведа вона складається з трьох кісток! Це неймовірно". Петр Крежчі вважає, що саме через це у Павела особливий стиль бігу.