Голова Конфедерації незалежних профспілок, народний депутат Михайло Волинець (БЮТ) звернувся до голови Служби безпеки Ігоря Смєшка з вимогою припинити втручання в роботу незалежних профспілок. Про це повідомив спікер парламенту Володимир Литвин, посилаючись на запит Волинця до Смєшка.
За твердженням Волинця, співробітники СБУ неодноразово намагалися завербувати активістів Незалежної профспілки гірників, що входить до Конфедерації незалежних профспілок. Він також запевняє, що СБУ регулярно намагається тиснути на активістів незалежних профспілок. За словами Волинця, він надав Смєшку свідчення членів незалежних профспілок про спроби співробітників СБУ завербувати їх. "Конкретні люди пишуть про те, що співробітники СБУ в такий-от час із такими-от питаннями вербували їх для співробітництва з СБУ на шкоду незалежним профспілкам", -- зазначив народний депутат.
»
Кучма бореться з податковою
Роман РАК
Напередодні президентських виборів Леонід Кучма вирішив боротися з корупцією в Державній податковій адміністрації. Тому підписав розпорядження про здійснення низки заходів, які мають подолати це негативне явище. Щоправда, схоже, що нині Кучма бореться з наслідками власних же дій, оскільки раніше він особисто обмежив контроль за податківцями з боку правоохоронних структур, що, ймовірно, і призвело до розквіту корупції серед працівників ДПА.
У кабельних мережах Донецької області без жодних попереджень почали відключати "5 канал". Про це в середу повідомила прес-служба "5 каналу", яка зазначила, що тепер його передач не може бачити більшість мешканців Донецька, Артемівська, Селідова, Димитрова, Єнакієвого.
Офіційною причиною здебільшого називають технічні проблеми, проте прес-служба "5 каналу" стверджує, що таке пояснення виглядає непереконливим. "У приватних розмовах донецькі "кабельники" пояснюють, що відключити канал чесних новин їм наполегливо радить місцева влада", -- повідомляє прес-служба.
Центральна виборча комісія підрахувала, що нинішні президентські вибори коштуватимуть Держбюджету 391 мільйон 47 тисяч гривень. Ця сума є вдвічі меншою, ніж та, яку затратили на президентські вибори 10 років тому, коли президент Леонід Кучма прийшов до влади.
За твердженням ЦВК, третина цих грошей піде на зарплати, десять мільйонів -- на транспортні послуги, а ще 92 -- на виготовлення скриньок і кабін для голосування, вже оголосили тендери на їх виробництво.
Голова Тимчасової слідчої комісії з розслідування справи Георгія Ґонґадзе Григорій Омельченко вважає, що громадянин К., якого Генпрокуратура розглядає як безпосереднього учасника вбивства журналіста, справді може бути виконавцем, але не вбивства, а відтинання голови від мертвого тіла. "Поява цієї інформації (про причетність громадянина К. до вбивства Ґонґадзе. -- Авт.) не була несподіванкою: я знав, що вона буде викинута в пресу, і не відкидав можливості її появи після проведення мною прес-конференції і спроби внести до порядку денного парламенту звіт слідчої комісії", -- зазначив учора Омельченко в інтерв'ю аґентству "Інтерфакс-Україна". Він також вважає, що Генпрокуратура хотіла використати це повідомлення як один із козирів своєї роботи.
Днями ми стали свідками сплеску інформаційних повідомлень про кілька найбільших світових досягнень у галузі літако- та суднобудування. Найприємніше те, що цього разу авторство суперідей і технологій належить Україні. Це українська "Мрія" встановила рекорд із авіаперевезень безпрецедентно важкого вантажу. Це Україна розробила перший у світі проект судна-примари, що є розвитком проекту вітчизняного корвету "Тернопіль". Це -- лише вершини, за ними -- чимало інших технологічних проривів. Можна говорити не про поодинокі випадки, а про тенденцію, оскільки технологічні "м'язи" нарощують на укріпленні промислового "хребта".
Член політради СДПУ(о) Олексій Мустафін заявив, що в середу на політраді партії мали розглядати питання про кандидата в президенти, якого партія підтримуватиме на виборах. Зокрема, повинні були розглядати кандидатуру лідера соціалістів Олександра Мороза. Мустафі аргументував це тим, що є кілька кандидатур, яких СДПУ(о) могла би підтримати на виборах, але обов'язковою умовою буде їхня підтримка політреформи. "Пан Олександр Мороз сказав, що це (політреформа, -- Авт.) буде чи не головним гаслом його виборчої кампанії, так що, можливо, це буде його кандидатура", -- сказав Мустафін.
Слідчого Генпрокуратури Олексія Гарника відсторонили від розслідування справи Ігоря Гончарова. Причиною цього стало розслідування інформації про вбивство Гончарова у слідчому ізоляторі. Принаймні, так стверджує речник Генпрокуратури Сергій Руденко.
Пан Руденко одразу попередив, що відсторонення відбулося суто в рамках процесуального законодавства і не стосується політики. "Після порушення справи проти Гончарова вона обліковувалася за Гарником, через нього проводився доступ у слідчий ізолятор, -- говорить Руденко. -- Тому, щоб допитати Гарника, його слід було відсторонити від ведення справи".
МЗС України підтвердило, що в Португалії затримали українського громадянина Вадима Абрамова (1972 року народження) за обвинувачення в убивстві громадянина Великобританії. За фактом убивства порушили кримінальну справу. Почали слідство, у зв'язку з чим має відбутися перше судове слухання в карному суді Лісабона.