Чому в українських політиків такі низькі рейтинги?
Анатолій РОМАНЮК
політолог
Це нормальне явище, і не обов'язково рейтинги політиків повинні бути надто високими. Переважно високі рейтинги політиків існують у країнах із двопартійною системою, де лише дві політичні партії змагаються за владу. Саме тоді рейтинги політиків, які представляють ту чи іншу партію, вимірюють рейтингом самої партії. Тому зазвичай у країнах із двопартійною системою політики мають досить високі показники. В більшості європейських країн і в окремих політиків, і в політичних сил вони досить помірковані. Це пояснюється насамперед тим, що показники політика не є тільки його власним рейтингом, а частково є рейтингом і самої політичної партії.
По-перше, величина рейтингу також залежить і від того, як ми будемо розуміти саме поняття рейтинг. Це може бути показник довіри населення до нього, показник підтримки населенням чи показник того, скільки людей голосуватиме за цього політика. Тобто, це залежить від самої дефініції поняття рейтинг.
По-друге, варто зазначити, що на українській політичній сцені є багато політиків, політичних лідерів, які пов'язані з політикою дуже довгий час і тому до них виробилось стійке ставлення.
В Україні ми маємо багатопартійну систему, яку за міжнародними стандартами визначають як атомізовану партійну система, де багато політичних лідерів, які представляють різні політичні партії, які не завжди чітко відрізняються одна від одної. Така партійна розпорошеність відбивається і на політичних рейтингах, оскільки дуже важко відзначити особливості однієї політичної сили щодо іншої. Розраховувати на те, що один із політиків матиме рейтинг у першому турі понад 50% -- нереально. У другому турі, безумовно, така ситуація можлива. |