Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
post-Поступ  » 


Європейський вибір
Ігор МЕЛЬНИК
 
350 мільйонів виборців 25-ти країн-членів Євросоюзу обирають по черзі протягом чотирьох днів депутатів Європарламенту. У четвер почали в Британії та Голландії, а до неділі мали б проголосувати всі країни, і лише після того підраховуватимуть голоси.

Європарламент не має достатньо повноважень, навіть не має впливу на формування виконавчої влади ЄС. Тому євровибори не мають великого зацікавлення серед виборців. В деяких країнах до них приурочили ще місцеві вибори та референдуми.

Уперше голосуватимуть наші сусіди поляки та словаки, а також колишні співгромадяни з часів СРСР -- литовці, естонці та латиші. Можемо їм заздрити чи ні, але мабуть, що краще голосувати за депутатів до Європарламенту, ніж до міжпарламентської асамблеї ЄЕП.

Євровибори стануть теж своєрідною репетицією до парламентських виборів, які мають відбутися найближчим часом у Великобританії, а можливо, і в Польщі. Тим паче, що в цих країнах йдеться до зміни чинних правлячих команд.

Британці ніяк не можуть пробачити Тоні Блеру його дружби з Бушем-молодшим та заанґажованості в іракські справи. Тож нікого не здивує, що євровибори, а за ними і парламентські вибори 2005 року виграють консерватори. А "ліві" лейбористи підуть у відставку. Так само, як їхні польські колеги.

Хоч це навряд чи викличе значне "поправіння" урядів в європейських країнах. Тут доведеться чекати аж до 2006 року, коли соціал-демократам треба буде розлучатись з владою в Німеччині...

А я все-таки заздрю європейцям. Навіть якщо їм деколи і потрібно обирати між поганим і гіршим, то вибори принаймні проходять цивілізовано, без надмірного використання адмінресурсу та кримінального свавілля. І принаймні обирають європейців, а не зеків-євразійців, яким все одно чим керувати та кого обкрадати.

Обговорити в форумі» 
Лімес
Володимир ЄШКІЛЄВ
 
Кожна цивілізація хвора на "синдром закритості". В імперські періоди хвороба загострюється і набрякає зримими формами. Найвідоміший із засохлих рубців цього типу -- Великий Китайський мур. Щось схоже виникло у Європі за часів Римської імперії і отримало назву limes -- прикордонний вал. Схоже, давні римляни були особливо заглиблені у захисну проблематику. В їхньому пантеоні зустрічаємо цілий загін богів-охоронців. Тут і Янус -- дволикий захисник входів і виходів, і Форкул -- оборонець вхідних дверей дому, і божество порогів -- Ліментин, і бог рільницької межі Термінус, і навіть особлива богиня набрамних замків і клямок -- Кардея. Якщо додати до цього Ларів -- захисників домашнього вогнища і священних місць у помешканні -- отримаємо цілу метафізичну систему, присвячену охороні певного місця. Отже, у сучасного дослідника не викликає здивування увага, котру імперія приділяла лімесу, за межами якого швендяли варварські племена і пустельні демони.
Детальніше>>