Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Пост-Faktum  »  ЛЕГЕНДИ ЛЬВОВА


Львівський Фауст
Наталі ЛІНДЕМАН
 
Жив був у Львові один купець. Дружина його померла, і залишився він лише з дочкою. Купець був людиною жадібною і недоброю; люди не любили його, і торгівля йшла в нього погано. Неподалік купця жив кат, до якого купець якось пішов по пораду. "Не йде мені торгівля", -- каже купець. А кат на це відповідає: "Знаю я одного пана: хто з ним угоду укладе, до того гроші так і линуть".

Того вечора донька купця йшла до себе в кімнату, коли з батькового кабінету вийшов дивний чоловік. Високий, чорний, як циган, в довгому плащі, він чомусь дуже налякав дівчину, зате її батько аж потирав руки від задоволення.

З того часу, як і обіцяв кат, гроші до купця так і липнули. Пройшло кілька років, донька купця виросла, стала вродливою і розумною панянкою. Захотілось купцю якнайвигідніше її заміж видати: за шляхтича чи за князя, а може, навіть і за самого короля!

Але донька, всупереч меркантильним задумам батька, покохала юнака з незаможної родини. І коли той прийшов просити її руки, купець спочатку дуже розсердився, а потім сказав: "Чув я, що в Бернардинському монастирі монахи мають еліксир молодості (такий собі екстракт з молодильних яблук з добавкою женьшеню, заправленого слізьми незайманої дівчини -- Авт). Принеси мені його, тоді віддам за тебе свою доньку". Але монахи не хотіли ділитися своїми таємницями з простими людьми і відмовили в проханні хлопцеві.

Довелось хлопцеві переодягнутися в сутану і пробиратися у кляштор через старий турецький підкоп (з боку теперішньої вул. Личаківської -- Авт.), увесь всіяний людськими кістками...

Юнак, як каже легенда, добув еліксир, в якого було лише одне протипоказання: еліксир не шкодив і повертав молодість лише тим, хто не продав душу дияволу.

Купець страшенно зрадів чудодійній пляшечці, але, скуштувавши, впав додолу мертвий. Тоді і донька, і юнак зрозуміли, звідки до купця прийшло багатство.

Незабаром молодята повінчалися. Всі купцеві гроші вони роздали бідним. І жили хоча й скромно, проте чесно і в злагоді. Не дарма кажуть, що не в грошах щастя і вони ніколи не зможуть замінити справжніх почуттів...

Ось вам казка, а мені -- бубликів в'язка.

Обговорити в форумі» 
Назарбаєв з Путіним у золоті
Олег ПУШКАР
 
Назарбаєв з Путіним
Підписання угоди про формування єдиного економічного простору у вересні минулого року наштовхнуло казахського професора Жаркина Хайдарова на ідею створення скульптурної композиції, яка б увіковічила цю "епохальну" подію.

Робота називається "Два президенти Євразії". "Тут зображено момент, коли Путін міцним рукостисканням вітає Назарбаєва з початком реалізації ідеї Євразійського союзу, -- розповідає Хайдаров. -- У лівій руці обидва президенти тримають папки з угодами про ЄЕП, якими вони ніби щойно обмінялися. На круглому нефритовому постаменті, який виражає єдність та рівноправ'я двох президентів, золотими буквами написано "Росія -- 2004 -- Казахстан". Уся композиція встановлена над Земною кулею у вигляді подарункового глобуса. Це символізує єдність часу і простору над всією Євразією і єдність загальної президентської волі на шляху до ЄЕП". Чому поруч із Путіним та Назарбаєвим немає фігури Кучми та Лукашенки, професор замовчує. Вочевидь, їхні волевиявлення для встановлення "єдності часу і простору" є несуттєвими.
Детальніше>>
» 
КАЛЕНДАР
 
Іменинники

Микита, Яромир, Богумил, Маргарита, Гнат

Уродинники

Таїсія Литвиненко (1935) -- народна артистка України, акторка театру ім. М. Заньковецької

Василь Полуйко (1969) -- депутат Львівської міської ради, президент Західноукраїнського ресурсного центру

Філіп Маунтбеттен (1921) -- герцог Единбурзький, чоловік королеви Єлизавети ІІ

Людмила Зикіна (1929) -- співачка

Лінда Єванґеліста (1965) -- супермодель
Детальніше>>