Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Інтерв''ю Поступу.    Реклама в Поступі.    Пост-Factum.

28 травня 2002 р.

16:33 27-03-2017 -   Львівське сміття розвезуть по п'яти містах області
  16:32 27-03-2017 -   Львівське сміття розвезуть по п'яти містах області
  16:28 27-03-2017 -   Завтра у Львові презентують життя та історію професійних театрів
  15:8 27-03-2017 -   370 туристів з України та Польщі спільно підкорили «зимову» Говерлу
  15:7 27-03-2017 -   До кінця весни у притулку для бурих ведмедів з’являться перші вольєри
  16:37 27-03-2017 -   Двоє бійців загинули, підірвавшись на вибухівці – штаб АТО
  16:36 27-03-2017 -   У школах долатимуть репетиторство вчителів – Гриневич
  15:2 27-03-2017 -   Геращенко: Вбивця Вороненкова був скінхедом
  14:12 27-03-2017 -   На Луганщині села залишилися без світла через обстріли
  14:11 27-03-2017 -   В Одеській області начальник військового складу крав вибухівку

Роман ДОРОШ

Матч, який не забути. Майже повні трибуни НСК “Олімпійський”, і боротьба на кожному клаптику поля. Два українські гранди – “Шахтар” і “Динамо” – подарували найкращий підсумковий матч національного Кубка за всю його історію. Варто зауважити, що це був перший фінал за участю двох найсильніших вітчизняних команд.

Із Донецька підтримати свою команду приїхало майже 30 тисяч уболівальників. 8 тисяч міліціонерів стежили за дотриманням громадського порядку.

Почався фінал ушануванням пам’яті Валерія Лобановського хвилиною мовчання. Далі був матч. Кияни з перших хвилин кинулися вперед. Намагалися відразу забити гол. Але сталося якраз навпаки: Попов покарав захист “Динамо” за неуважність – і гірники повели в рахунку. Далі Скала був змушений замінити воротаря. Поляк Ковалевський отримав травму, замість нього на поле вийшов Шутков.

І саме йому довелося виймати перший м’яч із власних воріт – на 31-й хвилині білорус Бялькевич зрівняв рахунок. Хоча гравці з Донецька протестували, кажучи, що було положення поза грою, – арбітр усе ж не змінив свого рішення. І на перерву команди пішли за нічийного рахунку – 1:1. Іще цікавішим виявився другий тайм. Уже на початку узбек Шацьких вивів “Динамо” вперед, скориставшись помилкою сенегальця Асана. Здавалося – все, гравцям “Шахтаря” не вдасться вже зрівняти рахунок.
Час минав, обидві команди марнували дорогоцінні хвилини й гарні нагоди для взяття воріт. Але от на 82-й Ателькін змусив багатотисячну армію вболівальників “Шахтаря” стрибати від радощів: нічия (2:2) і додатковий час.

Здобути перемогу могли обидві команди. Але більше поталанило донеччанам. На 99-й хвилині Воробей після передачі Аліуце вивів “Шахтар” уперед. І як з’ясувалося згодом – зробив “Шахтар” чотириразовим володарем Кубка України. Радість гірників неможливо передати словами. Невіо Скала, істинний італієць, радів як мала дитина – обнімав кожного гравця свого клубу.

Уже на післяматчевій прес-конференції Михайличенко зауважив, що гірники в цій грі були “фартовішими за “Динамо”, але не сильнішими”. Він також додав, що на результат гри вплинули помилки “Динамо” в захисті та нереалізація моментів. Невіо Скала ж підкреслив, що цей фінал був гідним європейського, а його футболісти виконали завдання, перемігши сильного суперника – київське “Динамо”.

А тим часом Донецьк святкував усю ніч. Тисячі людей вирушили в аеропорт, щоб зустріти своїх улюбленців. Уже там Скала звернувся до вболівальників: “Щасливий союз таких чудових тіфозі, як ви, і таких прекрасних бійців, якими показали себе в Києві мої гравці, дозволяє сподіватися, що радість великої перемоги ще повториться в кінці сезону”.

Варто зауважити, що 3 червня пройде головний матч усього чемпіонату України – “Шахтар” і “Динамо”. І цей матч відбудеться в Донецьку. Господарям поля потрібно перемогти, щоб випередити “Динамо”. Отже, на нас чекає ще один незабутній вечір футболу від українських грандів.

“Динамо” – “Шахтар” – 2:3 (Бялькевич, 31', Шацьких, 50' – Попов, 10', Ателькін, 82', Воробей, 99').

»  ВИШЕГРАД
Україну відрізають від Європи
Василь ГРІМ

Як би найпевніше ущільнити східні кордони майбутнього Європейського Союзу, насамперед з Україною, й не втратити при цьому в зовнішній торгівлі? Такою була головна тема консультацій глав урядів країн Бенілюксу та Вишеградської четвірки, які пройшли цього уїк-енду у словацькому місті Тренчині.

Невеличкі Бельгія, Нідерланди та Люксембург не мають таких впливів у Євросоюзі, як, наприклад, Німеччина чи Франція. Саме вони краще за інших розуміють проблеми майбутніх членів ЄС, які теж не можуть особливо розраховувати на надмірний авторитет в елітному європейському клубі. Зрештою, Чехії, Словаччині, Польщі й Угорщині треба ще вирішити безліч проблем перед тим, як вдасться здобути омріяне членство.

У Тренчині прем’єр-міністри міркували над спільним майбуттям Європи. З’ясовували, яку політику виробити щодо мігрантів, як гарантувати безпеку оновленому Євросоюзу. Проблема майбутніх східних кордонів ЄС й надалі залишається найболючішою.
»  РУБІКОН
Ющенко в опозиції
Як протиотрута від “Єди”
Тарас БАТЕНКО

Віктор ЮЩЕНКО
Нині Віктор Ющенко перебуває поза магнітним полем “Єди”. Цього, однак, не скажеш про бізнесову частину його фракції, що піддавалася впродовж останніх двох тижнів адміністративному силовому тиску. Відтепер бізнесмени та банкіри функціонують у “Нашій Україні” як депутатська група “Разом” (17 членів) на чолі з Олегом Рибачуком і під чуйним патронатом Романа Безсмертного. Групу об’єднують не стільки партійні інтереси (в основі групи є лише представники Молодіжної партії), скільки сама особа Ющенка.

Вибір спікера остаточно означить місце лідера “Нашої України” в парламенті. Поки голови ВР нема, для Ющенка процес “спікеріади” є неперейденим цезарівським Рубіконом.