Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Поступ у Львові  » 


Чиновники заопікувалися підприємцями
Ірина СИРИВКО
 
Змусити міського голову звітувати про власну роботу в тому чи іншому секторі окремо від загального звіту запропонували учора учасники громадського обговорення проекту рішення виконавчого комітету "Про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності. Про порядок підготовки та визначення ефективності регуляторних актів". Учасники обговорення навіть запропонували розробити для цього відповідний закон.

Рішення міськвиконкому "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" з'явилося як вимога відповідного закону, а також для того, щоб спростити процес ухвалення і втілення у життя міською радою різноманітних нормативних документів: постанов, ухвал, рішень тощо. Крім цього, запропонований міськвиконкомом проект рішення передбачає також можливість відслідковувати вплив нормативного документа на підприємницьку діяльність у місті.

Присутній на громадському слуханні начальник управління промисловості та підприємництва Львівської міської ради Василь Щеглюк запропонував створити спеціальне управління або відділ при управлінні промисловості та підприємництва, який би відслідковував наслідки ухвал, постанов і рішень Львівської міської ради і міськвиконкому. Оскільки власними силами управління не зможе впоратися з такими обсягами роботи.

Ідею проведення цих громадських слухань висунув виконкомом Львівської міської ради, а підтримку вона знайшла у програмі "Регулятивна реформа в Україні". До того ж вимогу виносити на обговорення громадськості всі рішення, які стосуються громадського життя міста, області чи країни є вимогою закону. У вчорашньому обговоренні проекту рішення взяли участь представники Львівської міської ради, виконкому, підприємницької громадськості міста та журналісти.

Обговорити в форумі» 
Як зберегти історичний Львів
Галина СКИБНЬОВСЬКА
 
Валерій Череп
Майже половина пам'яток архітектури, які є у Львівській області (а їх нараховується майже 3,5 тисячі), потребує проведення першочергових протиаварійних та консерваційних робіт. Як Львівщині зберегти свою багату архітектурну спадщину, обговорювали вчора на спільному засіданні колегій Державного комітету України з будівництва та архітектури та Львівської облдержадміністрації. Учасники колегії, серед яких були голова облдержадміністрації Олександр Сендега, голова Держбуду Валерій Череп, керівники управлінь ЛОДА, мери деяких міст Львівщини та головні архітектори, обговорювали організаційні, технологічні законодавчі заходи, яких слід вжити, аби покращити ситуацію з архітектурними пам'ятками.
Детальніше>>
» 
Депутатські будні
Г. С.
 
Сьогодні на сесії Львівської міської ради депутати заслухають інформацію про наповнення бюджету міста за перший квартал 2004 року, яку надасть Державна податкова інспекція Львова, а також вирішать нарешті, що ж робити із вільними залишками коштів міського та районних бюджетів з минулого року.

Вкотре вже на порядку денному сесії стоїть питання про затвердження на посаду заступника міського голови з питань економіки та соціальної політики і заступника з питань промисловості та підприємництва. Схоже, депутати ніяк не можуть дійти згоди щодо цього, тому і переносять розгляд цих питань. Торкнуться депутати і проблем ЛМКП "Львівводоканалу": мова йтиме про списання з балансу підприємства основних засобів виробництва, непридатних для подальшого використання.
Детальніше>>
» 
Ревізори нарешті їдуть
М. П.
 
Наступного тижня до Львова нарешті має приїхати спеціальна комісія Верховної Ради, яка з'ясовуватиме політичну ситуацію в нашій області, зокрема причини блокування роботи Львівської обласної ради. Про це повідомив голова облради Михайло Сендак після зустрічі зі спікером парламенту Володимиром Литвином. Нагадаємо, що про створення і приїзд до Львова цієї комісії Сендак оголосив ще в березні.

Водночас шансів провести сесію облради 27 травня стає дедалі менше. Адже, як розповів голова облради, на його запрошення зустрітись і дійти компромісу задля того, щоб провести сесію, не відгукнулися члени депутатських груп "Соціальна справедливість" та "Ділова Львівщина", які блокували роботу облради, не з'являючись на сесійні засідання.
Детальніше>>
» 
Діти святкуватимуть
Олена ДУБ
 
Незабаром у місті з'являться два нові дитячі майданчики -- на вул. Шевченка, 82, та в околицях вулиць Кривоноса і Княжої. Як обіцяють у міськраді, місця для дитячого відпочинку будуватимуть і облаштовуватимуть за допомогою різних організацій, починаючи з цьогорічного Міжнародного дня захисту дітей, тобто з 1 червня.

Що ж до самого свята, то для найменших львів'ян його організовує управління культури Львівської міської ради. Як поінформувала начальник відділу Віра Покотицька, різноманітні дійства для дітей розпочнуться 30 травня, зокрема відбудуться змагання з вуличного футболу за Кубок "Золотий лев" на вул. Чорноморській, 12. Цього ж дня відбудуться вуличні показові виступи зі східних єдиноборств. 1 червня на площі перед пам'ятником Данилові Галицькому пройде міжнародний дитячий конкурс малюнку на асфальті "Таланти під покровом короля Данила". У конкурсі візьмуть участь понад 400 дітей, серед яких гості з Польщі, Німеччини та Нідерландів.
Детальніше>>
» 
Краще, ніж в інтернаті
Олена ДУБ
 
Цілком імовірно, що й у Львові з'являться прийомні сім'ї. Як повідомив начальник відділу у справах неповнолітніх міської ради Тарас Гурей, торік для цього у Львові відкрився спеціалізований Центр підтримки сім'ї, який працюватиме над створенням прийомних сімей на Львівщині.

Як уже писав "Поступ", прийомна сім'я -- це сім'я, що взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей, позбавлених батьківського піклування. Щомісяця держава надає прийомним сім'ям незначну суму (близько 300 грн) на виховання однієї дитини, а соціальний працівник з місцевого державного центру соціальних служб для молоді здійснює соціальний супровід цих родин: допомагає у налагодженні контактів з дітьми, в оформленні необхідних документів тощо. Цікаво, що дитина, яка потрапила до прийомної сім'ї, і надалі має статус сироти, її не вважають усиновленою, тому за нею зберігають усі пільги.
Детальніше>>
» 
ХРОНІКА
 
У п'ятницю, 28 травня, о другій годині в малій сесійній залі міської ради розпочнеться громадське обговорення проекту ухвали "Про встановлення порядку видачі дозволів на розміщення об'єктів торгівлі, громадського харчування та сфери послуг і справляння відповідних зборів", -- повідомляє аґенція Ратуша-ForUm з посиланням на управління промисловості та підприємництва міської ради Львова. Управління запрошує всіх зацікавлених взяти участь в обговоренні.
Детальніше>>