Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Поступ з краю  » 


Європа спростовує темники
Геннадій ШИПУНОВ
 
Усупереч інформації, яку поширила минулого тижня низка підконтрольних владі українських ЗМІ, Конгрес реґіональних та місцевих влад Ради Європи під час засідання 4 травня в Парижі все-таки ухвалив звіт про вибори міського голови Мукачева, згідно з яким результати виборів пропонують визнати недійсними та призначити повторні вибори. Про це заявив член конгресу Георгі Бергу, коментуючи повідомлення декількох українських ЗМІ, у яких спростовувалось ухвалення звіту. Зокрема йдеться про поширену заяву міського голови Дніпропетровська, члена делегації України в конгресі Івана Куличенка, який наголосив, що насправді такого рішення на засіданні Бюро ухвалено не було.

Як передає Інститут масової інформації (ІМІ), Гіоржі Бергу, коментуючи ці повідомлення, наголосив, що українські мас-медіа деформують очевидну правду. За його словами, 4 травня Бюро конгресу ухвалило звіт про вибори в Мукачевому, який став відкритим офіційним документом, що представляє позицію конгресу. Він також пояснив, що процедура конгресу завершується ухваленням звіту і тому не потрібні нові дебати під час сесії конгресу у травні, ні повторні голосування, ні жодні інші дискусії про "позитивний досвід України". Тим паче, що звіт конгресу, який уже не є проектом, а ухваленим документом, був скерований до Парламентської Асамблеї Ради Європи, Комітету Міністрів Ради Європи та до представників української влади. "Вони відтепер мають визначитись, які подальші дії запланувати відповідно до рекомендацій конгресу. Ще не відомо, чи ПАРЄ обговорюватиме цей звіт у червні", -- зазначив Бергу.

Тим часом Гельсінкська комісія США оприлюднила резолюцію, в якій, зокрема, наголошено, що майбутні президентські вибори стануть головним показником розвитку української демократії. "Цілком зрозуміло, що невеличка група надто зацікавлена в тому, аби зберегти попередній стан справ. Українська влада мусить радикально покращити атмосферу виборів, якщо ще є надія, що ці вибори відповідатимуть стандартам ОБСЄ. Питання в тому, чи переважить егоїзм інтереси народу України, чи ні", -- передає слова голови комісії Крістофера Сміта Інститут масової інформації. Він також заявив, що ставка на наступних виборах висока не тільки щодо результату, але як головного показника розвитку української демократії.

Крістофер Сміт наголосив, що вибори в Мукачевому викликали стурбованість світової громадськості, адже вони показали, що Україна стоїть на роздоріжжі. Саме тому всі чекають, як проходитимуть вибори президента. У цьому контексті голова Гельсінкської комісії США також наголосив, що останніми роками розбудова демократії зазнала перепон і тому вибори є реальним шансом для України повернутися на шлях, на якому дотримуються принципів демократії, прав людини та правових норм.

"Гельсінкська комісія спостерігала за розвитком прав людини, законності та демократії в Україні, сприяючи йому, та надалі є прихильником розбудови України як незалежної, демократичної та орієнтованої на ринкову економіку держави. Я був непохитним прихильником прав людини та демократії в Україні, і я ціную внесок незалежної України у безпеку та стабільність в Європі", -- наголосив Сміт.

Обговорити в форумі» 
Васильєв готовий до відставки
Юрій ТИШКУН
 
Геннадій Васильєв
Генеральний прокурор Геннадій Васильєв категорично відмовляється опротестувати рішення Мукачівської територіальної виборчої комісії, згідно з яким міським головою Мукачевого було оголошено Ернеста Нусера. Відтак він поставив парламенту справжній ультиматум: або парламент його звільняє, або залишає у спокої, проте опротестовувати рішення Мукачівської виборчої комісії він не буде.

Як заявив генпрокурор, рекомендація парламенту для Генпрокуратури опротестувати рішення виборчої комісії є тільки політичним рішенням, яке не обумовлене законом. Адже, як він стверджує, ні самої виборчої комісії вже не існує, ні права втручатись у вибори прокуратура не має. "Кому протест? Тервиборчком не працює, його не існує, та й коли це прокуратура втручалася в діяльність тервиборчкому?" -- каже Васильєв.
Детальніше>>
» 
Не чіпайте судимостей Януковича
Р. К.
 
Прес-служба Кабінету Міністрів стверджує, що поширення матеріалів щодо судимостей Віктора Януковича напередодні виборів є спробою дискредитувати його як кандидата в президенти України. Ганна Герман, прес-секретар Януковича, пов'язує оприлюднення елементів біографії прем'єра із початком передвиборної кампанії. На її думку, комусь конче необхідно дискредитувати провідного претендента на найвищу виборчу посаду в нашій державі. Герман нагадала, що Янукович під час призначення на посаду прем'єра в офіційній біографії оприлюднив факти про свої попередні судимості, але депутати не надали цьому жодного значення.
Детальніше>>
» 
Васильєв проти Лазаренка
А. Д.
 
Генпрокурор Геннадій Васильєв припускає, що американський прокурор звернеться з апеляцією щодо зняття низки обвинувачень з екс-прем'єра Павла Лазаренка. "Там працює прокурор, він буде звертатися з апеляцією, -- сказав генпрокурор, додавши: -- Я б не робив висновків (щодо зняття обвинувачень -- Авт.)".

Водночас представники партії "Громада" назвали заяви генпрокурора щодо Лазаренка "популістським кроком, спрямованим на порятунок іміджу каральної системи влади". "... пан Васильєв як досвідчений юрист мав би знати, що навіть за українським, далеко недемократичним законодавством жодна зі сторін не має права подавати апеляцію на рішення суду до винесення ним вироку, не говорячи вже про суди цивілізованого світу", -- йдеться у заяві.
Детальніше>>
» 
Нехтування свободою слова
Ю. Т.
 
Проти інтернет-видання "Українська правда" подано позов, внаслідок якого інтернет-видання можуть закрити ще до появи рішення суду. Позов подали, за деякою інформацією, двоє близьких до СДПУ(о) журналістів: Валерій Воротнік і Марія Самбур. У позові вони вимагають спростувати сім статей, які стосуються подій навколо припинення мовлення радіо "Континент", відносин цих журналістів із СДПУ(о) і їх ролі у справі колишнього міліціонера Гончарова, якого пов'язують зі справою Ґонґадзе.

Коментуючи цю подію, один із лідерів "Нашої України" Петро Порошенко заявив, що судовий позов, поданий проти інтернет-видання, є порушенням українських законів. Через це Порошенко порадив виданню оскаржити позов у апеляційному суді.
Детальніше>>
» 
Більшість канула в Лету
Ростислав Коваль
 
15 народних депутатів-членів групи "Центр", які входили до парламентської більшості, вирішили розірвати з нею відносини, що фактично означає кінець існування більшості. Адже після їх виходу з більшості вона нараховуватиме 224 депутати, що становить лише половину депутатського корпусу. Таке рішення "Центру" начебто не засмутило координатора більшості Степана Гавриша, який вважає, що парламентська більшість -- це просто депутатське об'єднання. За його словами, вихід із більшості депутатів "Центру" лише призведе до перейменування очолюваного ним об'єднання і в жодному разі не до його остаточного розформування. "Це депутатське об'єднання залишиться, оскільки на нього спирається уряд", -- сказав Гавриш.

Сам Гавриш вважає кризу більшості природною і наголошує, що вона є наслідком трьох процесів: позиціонування політичних сил щодо президентських виборів, висування своїх кандидатів, їхнє ставлення до проведення політичної реформи і протистояння політичних еліт, "які змагаються за крісло політичного лідера нації".
Детальніше>>