Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Поступ технологій.    Тема Поступу.    Львівські обсервації.    Арт-Поступ.    Літературний Поступ.    Спорт-Поступ.    Поступ реляксу.    post-Поступ.    Пост-Faktum.

22 квітня 2004 р.

15:28 28-04-2017 -   У Львові буде встановлено меморіальну таблицю Андрію Білику
  15:23 28-04-2017 -   Шахрай не заплатив львів’янці $6 тис. за куплений автомобіль
  15:21 28-04-2017 -   На Львівщині судитимуть чоловіка, який викрав з могили на кладовищі погруддя пам’ятника
  14:5 28-04-2017 -   Через ремонт колії трамваї не їздитимуть до львівського залізничного вокзалу п'ять місяців
  14:1 28-04-2017 -   Внаслідок задимлення через коротке замикання електромережі у 1-ій поліклініці постраждалих і збитків немає
  15:30 28-04-2017 -   4 травня почнеться суд над Януковичем, докази неспростовні – Порошенко
  15:25 28-04-2017 -   Двоє офіцерів ЗСУ продавали перепустки через лінію розмежування
  15:17 28-04-2017 -   Ситник: ГПУ порушила справи проти Супрун
  13:59 28-04-2017 -   Порошенко: Гроші Януковича уже в Держказначействі
  12:46 28-04-2017 -   Шахраї зняли більше десяти мільйонів із карток українців
  15:33 28-04-2017 -   Самойлова підтвердила, що 9 травня співатиме в окупованому Севастополі

Уперед, королівство!

Глядачі, які минулого вівторка заповнили трибуни стадіону "Луї ІІ" в Монте-Карло, стали свідками першого півфінального поєдинку Ліги чемпіонів, в якому "Монако" приймало лондонський клуб "Челсі". Обидві команди у чвертьфіналі стали авторами несподіванок, вибивши з боротьби за найпочесніший клубний трофей європейського футболу мадридський "Реал" та лондонський "Арсенал" відповідно, яких багато хто вважав чи не найголовнішими претендентами на перемогу в цьогорічній Лізі чемпіонів.

Після успішного подолання попереднього бар'єру керівництво обох клубів заявляло про намір здобути перемогу в турнірі. Фахівці вважали, що в цій парі шанси обох суперників приблизно рівні. Також усіх цікавило протистояння найсильнішої атаки Ліги цього сезону ("Монако") та найміцнішої оборони ("Челсі"). До цього матчу дует форвардів монегасків Морієнтес -- Прсо забив 13 м'ячів у ворота суперників. Вирішальним їхнє слово стало і цього разу. Та про все по черзі.

Перші хвилини поєдинку, який обслуговував швейцарський арбітр Мейєр, пройшли у цікавій та рівній боротьбі, суперники діяли на високих швидкостях. Поступово ініціативою заволоділи господарі, які на 17-й хв. зуміли відкрити рахунок. Зі штрафного з лівого флангу м'яч було спрямовано верхом у бік 11-метрової позначки, де Прсо ударом головою переправив його прямісінько у праву дев'ятку воріт Амброзіо, акробатичний стрибок якого не виручив лондонців -- 1:0.

Та "Челсі" не так просто зламати. Уже за п'ять хвилин команда Абрамовіча вирівняла становище: комбінація Паркер -- Гудйонсен -- Креспо закінчилася несильним, але точним ударом аргентинця повз Рома -- 1:1. До перерви команди ще мали по одній нагоді відзначитися, однак спочатку той самий Креспо, граючи на випередження, пробив над поперечкою, а потім капітан монегасків Жюлі не зумів нанести удару з вигідного становища у боротьбі з двома захисниками гостей.

На початку другого тайму Мейєр за неспортивну поведінку вилучив з поля Зікоса, тому господарі залишилися у меншості. Однак, як не парадоксально, це зіграло на користь "Монако", футболісти якого розпочали діяти надзвичайно ефективно. Гра проходила нібито у рівній боротьбі, але відчувалося, що монегаски налаштовані лише на перемогу.

На 77-й хв. Жюлі прийняв м'яч у центрі поля, віддав пас Морієнтесу, і орендований у "Реала" форвард, увірвавшись у штрафний майданчик гостей, вгатив "кулю" у ближню дев'ятку -- 2:1.

Та "Монако" на цьому не заспокоїлося, і за шість хвилин принц Альбер та всі вболівальники королівського клубу святкували ще один успіх своїх улюбленців та їхнього наставника Дідьє Дешама, який хвилину до того провів заміну -- замість Жюлі вийшов Нонда. Після діагональної передачі низом з лівого флангу в бік воріт саме Нонда першим дотиком до "сфери" спрямував її у ближній кут воріт "Челсі" -- 3:1.

Тепер через два тижні на команди чекає матч-відповідь у Лондоні, в якому господарям доведеться вирішувати складну проблему -- виграти з різницею у три м'ячі чи у два, але тоді їх влаштує лише рахунок 2:0.

»  КУБОК УКРАЇНИ
У День Києва без Києва

Повторення не буде
День міста Київ святкує 30 травня. За традицією цього дня проводять фінальний матч Кубка України із футболу. Практично завжди в ньому бере участь столична команда, а було й таке, що престижний трофей у вирішальному поєдинку розігрували київські клуби "Динамо" та ЦСКА. Та цього року буде інакше.
»
Втрата "Карпат"
В. К.

Львівські "Карпати" більше не потребують послуг відомого українського футболіста Сергія Скаченка. Позавчора його відрахували з клубу. Нагадаймо, що Сергій з'явився в "Карпатах" вже під час проведення матчів другого кола, він був покликаний перервати невтішну для клубу серію матчів, коли львівські футболісти ніяк не могли відзначитися голами у воротах суперників. Та як видно, із завданням футболіст не впорався.
»
Три медалі для українок
О. С.

Успішно завершився для українців ще один етап Кубка світу зі стрибків на батуті, який приймав цього разу шведський Ваесбі. В індивідуальній програмі миколаївка Олена Мовчан відзначилася "бронзою". Ще раз на третю сходинку п'єдесталу Олена піднялася з Юлією Домчевською. Український дует здобув бронзові нагороди й у синхронних стрибках. Цей результат дозволив парі Мовчан/Домичевська у загальному заліку Кубка світу піднятися на четверту сходинку. На другому місці залишилася ще одна "синхронна" пара, в якій Мовчан виступає разом зі "срібною" призеркою сіднейської Олімпіади Оксаною Цигульовою.
»
З рингу -- без ліцензій
О. С.

У Ґетеборзі розпочався останній ліцензійний турнір для європейських боксерів. 85 майстрів шкіряної рукавички з 34 країн Європи спробують скористатися останнім шансом забронювати квиток до Афін. Серед них до Швеції приїхало троє українців: Артем Сафіулін (до 51 кг), Олег Єфімович (до 57 кг) та В'ячеслав Глазков (до 91 кг), які не скористалися нагодою поповнити когорту українських олімпійців на попередніх стартах. На жаль, мрія потрапити на Олімпіаду для Артема та Олега цього олімпійського сезону залишиться нездійсненною. Перший програв представникові Азербайджану Фуаду Асланову (17:25) вже в першому колі. А Єфімович склав зброю в поєдинку проти італійця Девіса Бочієрі (26:34). Уся надія -- на Глазкова.
»
Кому допомагає допінг

Проблема допінгу з роками не втрачає своєї актуальності: що більше борються із забороненими препаратами, то частіше потрапляють у безвихідь. Жоден спортсмен сьогодні не може бути певним, що завтра в нього не відберуть медалі, завойованої торік. На сучасному етапі розвитку спорту правдивим стало твердження, що хорошим є не той спортсмен, який показав рекордний результат, а той, якого не впіймали на допінгу. Погоня за "чистотою" спорту на сьогодні дійшла вже до абсурду. Чи є десь вихід із замкненого кола? На це запитання спробує відповісти ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України, доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Володимир ПЛАТОНОВ.