|
|
 |
Поступ у світі »
|
|
 |
|
 |
___________________________________________________________________________
Зустріч на орбіті |
|
О. П. |
|
Вчора космічний корабель "Союз ТМА-4", який стартував три дні тому з космодрому "Байконур", успішно зістикувався із МКС у автоматичному режимі. Все минуло за планом: час стикування лише на три хвилини перевищив розрахунковий.
Апарат доправив на борт станції космонавтів Геннадія Падалку та Майкла Фінка, а також голландського лікаря Андре Кейперса, який залишить МКС 30 квітня з попередньою зміною -- Майклом Фолом і Александром Калері. За традицією, зустріч на орбіті відсвяткували в російському сегменті МКС, який є більш містким, ніж американський. Висадившись на космічну станцію, новий екіпаж подав старому тацю з "пришитими" до нього шматками хліба та пігулками солі. Хоча раніше все було навпаки: хлібом-сіллю зустрічали тих, хто прибув.
За 9 днів Фолу й Калері слід передати станцію в руки наступному екіпажу, якому треба буде відпрацювати 183 дні. За час роботи на орбіті Падалка та Фінк двічі вийдуть у відкритий космос і виконають наукову програму великого обсягу. |
 |
|
 |
Міраж свободи |
Науковець-ядерник Вануну вийшов із в'язниці, однак його не випускають з Ізраїлю |
Всеволод ПОЛІЩУК |
|
Мордехай Вануну, колишній ізраїльський фахівець із ядерних питань, якого багато хто в Ізраїлі вважає зрадником за оприлюднення таємної програми ядерних досліджень, залишив тюрму після 18 років ув'язнення.
Учора Вануну залишив в'язницю Шикма в місті Ашкелон, що на півдні Ізраїлю. Активісти антиядерної кампанії та прихильники миру з усього світу зібралися навколо в'язниці, аби привітати пана Вануну. Вони не були розчаровані: одразу після звільнення науковець зробив кілька різких заяв. Зокрема він поскаржився на неприйнятні умови утримання. За словами Мордехая Вануну, окрім навколоядерних проблем, на погане ставлення до нього вплинуло те, що він прийняв християнство. До того ж він заявив, що й досі пишається своїм вчинком, який "сприяв миру". |
Детальніше>> |
|
 |
Шлюб без розрахунку |
|
Андрій ДУБЕЦЬКИЙ |
|
Проміжок часу довжиною 14 років -- занадто короткий, аби дві Німеччини остаточно возз'єдналися, оскільки після падіння Берлінської стіни було більше протиріч, ніж згоди. Такого висновку дійшли німецькі соціологи за результатами дослідження, проведеного на замовлення радника німецького міністра "реконструкції Сходу" Манфреда Штольпе.
Зокрема соціологи з'ясували, що 60% жителів колишньої НДР "дотепер почуваються в єдиній Німеччині людьми другого сорту". Водночас, на думку громадян старих федеральних земель, їхні східнонімецькі побратими "недостатньо оцінюють той внесок, який у вигляді "податку на солідарність" вони роблять у відродження східної частини країни. |
Детальніше>> |
|
 |
Аль-Валід мертвий |
|
А. Д. |
|
Арабського терориста аль-Валіда вбили у Чечні ще п'ять місяців тому, однак бойовики свідомо приховували факт його загибелі "для того, щоб не дати Москві можливість використовувати його ліквідацію в передвиборних цілях". Про це заявив у опублікованому у вівторок інтерв'ю газеті Al-Hayat брат терориста Бандар аль-Гаміді.
За його словами, Абу аль-Валід загинув у зіткненні із федеральними силами у Веденському районі 28 листопада минулого року. Російський спецназ оточив будинок, в якому перебував Абу аль-Валід, і знищив частину його групи з 15 бойовиків. Однак тим, що вижили, вдалося вивезти труп терориста й таємно його поховати. |
Детальніше>> |
|
 |
Француженок не бити! |
|
А. Д. |
|
У вівторок у передмісті французького Ліона Венісье поліція заарештувала імама місцевої мечеті Абдель Кадера Бузіана за порушення законів республіки, і вже в середу французька влада затвердила рішення про екстрадицію.
Бузіан проповідував, що полігамія й побиття чоловіками дружин -- нормальні явища. "Священний Коран, -- сказав імам, -- дозволяє чоловіку бити своїх дружин, якщо будуть підтвердження зради. Проте карати треба акуратно. Бити по обличчю не варто. Всі удари треба завдавати нижче від спини". Із цими рекомендаціями імам виступив у газеті "Ліон Маг". |
Детальніше>> |
|
 |
СВІТООГЛЯД |
|
|
|
ЄС. Євросоюз запросив Хорватію розпочати переговори про вступ до ЄС. Дату переговорів визначать у червні на саміті Євросоюзу. Єврокомісар Кріс Паттен заявив, що Хорватія відповідає всім політичним та економічним вимогам, які висувають до кандидатів. Головна умова -- співпраця із Міжнародним трибуналом в Ґаазі. Упродовж останніх 2-х місяців влада Хорватії видала трибуналу вісьмох підозрюваних у воєнних злочинах.
ІРАК. Сформовано трибунал, який судитиме колишнього диктатора Саддама Хусейна. Головою трибуналу призначено Салема Чалабі -- племінника лідера Іракського національного конгресу, який свого часу отримав юридичну освіту у Сполучених Штатах Америки. Він призначив сімох суддів та чотирьох представників звинувачення. Дату початку процесу поки що не визначено. Зараз Хусейна тримають під охороною поблизу Багдада. |
Детальніше>> |
|
 |
|