Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Арт-Поступ.    Літературний Поступ.    Спорт-Поступ.    25-Й КАДР.    post-Поступ.    Інтерв''ю у Поступі.    Пост-Faktum.

14 квітня 2004 р.

16:46 24-03-2017 -   Серед секонд-хенду львівські митники знайшли новий одяг та гіроскутери
  16:26 24-03-2017 -   На мості у Жидачівському районі тривають протиаварійні роботи, - рух транспорту обмежено
  16:25 24-03-2017 -   На Личакові вшанували пам’ять Ігоря Білозіра
  15:2 24-03-2017 -   Львів домовився про вивезення 900 тонн сміття
  13:13 24-03-2017 -   На Львівщині судитимуть дев’ятьох учасників організованого угрупування
  16:50 24-03-2017 -   Заступниці Кернеса повідомили про підозру в земельних махінаціях
  16:29 24-03-2017 -   У ДНР школу назвали на честь Гіві - ЗМІ
  16:28 24-03-2017 -   У Тернополі осквернили пам'ятник жертвам Голокосту
  15:4 24-03-2017 -   Україна 26 березня перейде на літній час
  15:1 24-03-2017 -   СБУ не переглядатиме рішення щодо Самойлової
  16:31 24-03-2017 -   Путін прийняв Ле Пен у Кремлі
  16:27 24-03-2017 -   Знайдена гігантська чорна діра, "виселена" з галактики
  14:56 24-03-2017 -   Поліція Хорватії заборонила марш українських уболівальників по Загребу

Шахтар-Динамо
Минулої суботи у чемпіонаті України серед команд вищої ліги відбулися поєдинки ХХ туру, центральним в якому, без сумніву, було загальноукраїнське дербі "Шахтар" -- "Динамо". Поєдинок грандів українського футболу викликав величезний інтерес, але не обійшлося й без традиційного для нашого футболу скандалу. Матчу, який, можливо, став вирішальним у боротьбі за визначення чемпіона, не транслював жоден загальноукраїнський телеканал. А хтось говорить, що футбол для народу...

Проте львівських шанувальників гри мільйонів найбільше хвилювало те, з яким настроєм вони та футболісти "Карпат" святкуватимуть Великдень. На превеликий жаль, після матчу ХХ туру, в якому "зелено-білі" вдома приймали полтавську "Ворсклу", його було геть зіпсовано. Причиною цього стала четверта поспіль поразка галичан, до того ж знову з таким самим рахунком, що й три попередні -- 0:1. Особливо прикро те, що своєю грою підопічні Мирона Маркевича поразки аж ніяк не заслужили, а гол у свої ворота вони пропустили в доданий арбітром час.

Безрезультатні зміни в грі

На матч проти "Ворскли" "Карпати" вийшли з новим дуетом нападників: вперше львівська публіка побачила знаного форварда Скаченка, в парі з яким грав Кабанов, котрого Маркевич повернув з "Карпат-2". Та в першому таймі глядачі, які цього погожого дня прийшли підтримати своїх улюбленців, стали свідками не дуже видовищної гри в досить повільному темпі. Територіальна перевага була на боці господарів, однак до справжніх загроз воротам вихованця львівського футболу, а нині кіпера та капітана полтавчан Постранському практично не дійшло.

Вже традиційно своєю активністю вирізнявся Ковальчук, однак його партнерам ніяк не вдавалося використати флангові передачі молдовського легіонера. Загалом "Карпати", володіючи м'ячем досить довго, діяли надто одноманітно: прохід флангом і передача верхом, а виграти боротьбу на другому поверсі галичанам не вдавалося. Кілька напівмоментів мали Скаченко, Ковальчук, Кабанов, але на перерву команди пішли за "сухого" рахунку під незадовільний свист вболівальників.

Другу половину зустрічі "Карпати" розпочали значно активніше. Особливо гаряче біля воріт гостей було в перші 15 хвилин другого тайму. На 54-й хв. партнери вивели на побачення з Постранським Кабанова, однак форвард зіграв бездарно. Ще за три хвилини він же мав чудову нагоду пробити з лінії штрафного майданчика, однак після "удару" кандидата до національної збірної України "смугастий" полетів у бік кутового прапорця. На 59-й хв. Кудінов, який за хвилину до того замінив Скаченка, у боротьбі із захисником "Ворскли" впав у штрафному майданчику гостей, однак свисток арбітра зустрічі Зубарєва зі Слов'янська промовчав...

Маркевич знову подав у відставку

"Карпати" й надалі намагалися забити свій перший гол у другому колі, однак було видно, що з плином часу в них залишалося щораз менше віри в досягнення успіху. Кілька зручних нагод не використали Кудінов, Ковальчук, Кабанов та Годвін. Найзручніша з них виникла на 82-й хв., коли після подачі кутового Кудінов завдавав удару з лінії площі воріт, однак черговий сейв створив найкращий гравець матчу Постранський. І знову виникає риторичне запитання, чому вихованець львівського футболу захищає кольори то "Кривбасу", то "Ворскли", а в рамці "Карпат" ми бачимо поляка?.. Я нічого не маю проти Мацея, він справді хороший голкіпер, але вже вкотре ми можемо пересвідчитися в бездарній діяльності селекційної служби "Карпат".

Далі трапилося те, чого всі боялися: як і минулого туру в Сімферополі, як і багато разів доти, "Карпати" пропустили вирішальний гол на останніх хвилинах. Цього разу це трапилося в доданий арбітром час: після швидкої контратаки полтавчан Целих вийшов сам на сам з Налєпою. Кіпер, намагаючись ліквідувати загрозу, кинувся в ноги суперникові, але той проштовхнув "смугастого" під воротарем -- 0:1.

На післяматчевій прес-конференції наставник гостей Володимир Лозинський відзначив дисциплінованість своєї команди та очевидний психологічний злам у грі львів'ян. А от керманич "Карпат" Мирон Маркевич був лаконічним, заявивши, що він подає у відставку. Нічого сенсаційного у цьому немає: одне очко та жодного забитого м'яча в п'яти поєдинках другого кола, чотири поразки поспіль у матчах із ненайсильнішими клубами України. Куди вже далі?..

Кінець епопеї Шустера?

Після поразки в попередньому турі від "Кривбасу" "Шахтар" поступився першою позицією в турнірній таблиці київським динамівцям. Зрозуміло, що в очному протистоянні "кроти" прагнули будь-що перемогти, аби реабілітуватися перед власними вболівальниками, а головне -- повернути лідерство у чемпіонаті. Та гравці "Динамо" перед матчем теж заявляли, що їх задовольнить лише перемога на полі суперника.

Глядачі стали свідками драми, в якій ініціатива переходила з рук в руки. Коли ж здавалося, що вже все зрозуміло, сюжет матчу різко змінювався. Рахунок відкрили гості на 16-й хв.: Верпаковскіс із гострого кута пробив у ближню дев'ятку, чого Плетікоса точно не очікував - 0:1. А на 35-й хв. Рінкон у контратаці збільшив перевагу киян до двох м'ячів.

Проте "гірники" не сподівалися на ласку чинних чемпіонів. Ще на останній хвилині першого тайму Левандовський після кутового ударом головою розмочив рахунок, а на 48-й хв. Тимощук дальнім пострілом у праву дев'ятку воріт Шовковського вирівняв становище -- 2:2. Здавалося, що хлопці Ріната Ахметова дотиснуть киян, але команда братів Суркісів виявила неабиякий характер.

На 60-й хв. Лєко вдало завершив ще одну контратаку гостей, а коли "кроти" всією командою побігли рятувати гру, Верпаковскіс та Чернат за дві хвилини до фінального свистка познущалися із Плетікоси. 2:4 -- вже третя поразка "Шахтаря" в другому колі. Цікаво, чи не збирається Ахметов "попросити" Бернда Шустера?

Ще один цікавий матч пройшов у Дніпропетровську, де "Дніпро" завдяки реалізованому Рикуном пенальті на 84-й хв. переміг "Чорноморця" -- 1:0.

В інших матчах туру зафіксовано такі результати: "Оболонь" -- "Іллічівець" -- 0:2, "Кривбас" -- "Арсенал" -- 1:1, "Борисфен" -- "Таврія" -- 1:0, "Зірка" -- "Металург" Д -- 0:2, "Металург" З -- "Волинь" -- 0:0.

»
Шостий титул "залізничників"

Напередодні Великодня завершився чемпіонат України з волейболу серед чоловіків. У суперфінальній серії за золоті нагороди, в якому зустрічалися харківські клуби "Локомотив" та "Юракадемія", як повідомляв "Поступ", після перших двох поєдинків рахунок був нічийний -- 1:1. Третій та четвертий матчі, як і два попередні, відбулися за переповнених трибун Палацу спорту.

Третя зустріч пройшла за незначної переваги "залізничників", які в кожній із трьох партій були дещо кращими за суперників. Усі сети відбувалися за одним сценарієм: на початку партії чинні володарі європейського Кубка топ-команд трохи йшли вперед, а "юристи", як не намагалися, так і не могли їх наздогнати. В підсумку поєдинок завершився перемогою "Локомотива" -- 3:0 (25:19, 25:20, 25:20).

Та "Юракадемія" не мала наміру здаватися землякам. Четверта зустріч ще раз підтвердила, що у флагмана українського чоловічого волейболу є гідний конкурент на внутрішній арені. Вже в першій партії "юристи" досить впевнено взяли гору -- 25:21. Були вони довго попереду і в наступній, але вирішальним став досвід підопічних Сергія Побережченка, які зуміли краще провести її кінцівку -- 29:27.
»  БОКС
Причини залишаються у тіні

Час найбільшої мрії двох українських боксерів Віталія та Володимира Кличків -- одночасно стати володарями чемпіонських титулів у суперважкій ваговій категорії -- ще не настав. Саме квітень, як планували, повинен був стати часом тріумфу братів. Спочатку на шляху до чемпіонства здолати перешкоду в обличчі американця Леймона Брюстера повинен був Володимир, а в останні дні місяця квітів ще раз помститися за брата у поєдинку з південноафриканцем Коррі Сандерсом планує Віталій. Проте вже у першому двобої втримати мрію за хвіст молодший Кличко не зумів.
»
На завершення -- "срібло"
О. С.

У болгарському Пловдіві завершився чемпіонат світу з фехтування серед юніорів та кадетів. Останніми днями нагороди у командному заліку розігрували шаблісти, шпажисти та рапіристки. Українські шаблісти Дмитро Бойко, Юрій Гурін та Олег Штурбабін, які вдало виступили в особистій першості, довели свій клас, змагаючись командою. Спочатку перед першим номером у рейтингу не змогла встояти канадська дружина (45:29), потім українці просто розгромили команду Великобританії (45:20) і впевнено перемогли одного з лідерів -- російську дружину -- 45:37. І лише у боротьбі за "золото" вони поступились угорцям, які, за легендою, народжуються з шаблями, -- 36:45.
»
Спінкс знову абсолютний
О. С.

В андеркарді поєдинку Кличко -- Брюстер відбувся двобій за титул абсолютного чемпіона світу у другій напівсередній вазі між Забом Джудою та Коррі Спінксом. Коррі, більш потужному та "пристріляному", доводилось докладати зусиль, щоб не віддати чемпіонства менш досвідченому, але надзвичайно талановитому Джуді. Проте зірковий час Джуди ще не настав: для найгучніших перемог йому не вистачає стабільності.
»
Попрощалися з зимою
Т. Л.

Спортсмени-ветерани, які надзвичайно активно провели зиму, змагаючись у лижних перегонах, нещодавно завершили зимовий сезон. У селищі Сянках ветерани з 15 областей України визначали найкращих у перегонах на лижах. Організував перегони ФСТ "Колос".

Серед чоловіків на дистанції 10 км неперевершеним виявився Микола Білера з Луцька. Бронзовою нагородою відзначився львів'янин Микола Ониськів. Ще одну медаль, срібну, здобув у своїй віковій групі Олександр Махонін. А найшвидшою у змаганнях жінок виявилась Оксана Залізко. Їй не було рівних на 5-кілометровій дистанції.