Рада Безпеки ООН змінила порядок застосування санкцій щодо Іраку. Ввезення цивільних товарів стане відтепер простішим, товарів подвійного призначення - складнішим. Одночасно було на півроку продовжено програму “Нафта в обмін на промисловість”.
У вівторок всі 15 членів Ради Безпеки ООН, включаючи Сирію, яка до останнього моменту була проти, проголосували за новий порядок застосування санкцій проти Іраку. Ініціаторами прийняття цього порядку стали США та Великобританія, уряди яких вважають, що існуюча програма “Нафта в обмін на промисловість” не дає достатніх гарантій заборони на придбання Іраком товарів військового призначення.
Основу нового плану становить перелік товарів подвійного призначення. Це 300-сторінковий список, до якого занесено найрізноманітніші товари. Від вантажівок до обладнання для систем зв’язку, на придбання яких Багдаду тепер необхідно буде мати дозвіл комітету з санкцій ООН. Будь-яка заявка Іраку на придбання товарів, внесених до списку, повинна розглядатися в ООН протягом 30 днів. На товари, які не ввійшли до списку, також потрібен дозвіл комітету Організації Об’єднаних Націй, але рішення на їхнє придбання має бути ухвалено в 10-денний термін.
»
НІМЕЧЧИНА
Закид проти кандидата в канцлери
Олег КОМАРЧУК
Під час допиту, проведеного у канадському місті Торонто слідчою комісією німецького парламенту – бундестагу, лобіст інтересів оборонної промисловості, одна з ключових фігур у скандалі щодо незаконних пожертв на рахунки Християнсько-демократичної спілки (CDU) Карлгайнц Шрайбер зробив сенсаційну заяву. Виявляється, що незаконну фінансову допомогу від нього отримували не тільки функціонери CDU, але й представники їхнього партнера по тодішній урядовій коаліції з Християнсько-соціальної Спілки (CSU). На їхні партійні рахунки у середині 80-х років минулого століття Шрайбер, за його словами, переказав 5,2 мільйонів марок. Карлгайнц Шрайбер заявляє, що про це все знав нинішній лідер CSU, кандидат на посаду канцлера Німеччини від коаліції CDU/CSU, прем’єр-міністр федеральної землі Баварія Едмунд Штойбер.
4 липня, у День незалежності Сполучених Штатів, ісламські терористи планують здійснити терористичний акт на одній з атомних електростанцій країни. Газета Washington Times, посилаючись на джерела в американській розвідці, пише, що об’єктом нападу може стати ядерний комплекс Three Mile Island у штаті Пенсильванія.
Два теракти поспіль було вчинено мусульманськими бойовиками в Кашмірі. Під час першого у вівторок троє терористів розстріляло понад 30 індійських вояків. У середу терористи напали на пасажирський автобус біля населеного пункту Калучак в індійському штаті Джаму і Кашмір. У стрілянині 7 осіб загинуло й 57 було поранено. Делі звинуватило Пакистан у причетності до інцидентів.
Другий теракт було скоєно через кілька годин після приїзду до Делі помічника держсекретаря США з питань Південної Азії Крістіни Роки. Головна мета її візиту – це передусім зменшення напруги між Делі та Ісламабадом. Зокрема, Рока буде намагатись переконати індійську сторону не застосовувати силових акцій у демілітаризованій зоні в Кашмірі, оскільки це може призвести до чергової війни.
Візит американського посланця ще й пройде на тлі перших масштабних військових навчань Індією та США під містом Агрой (штат Утар-Прадеш), а також навчань індійських наземних військ та авіації поруч із пакистанським кордоном.
У П’ятигорську розпочався перший в історії сучасної Росії судовий процес у справі спроби здійснення державного перевороту. На лаві підсудних опинилося 17 російських громадян, які, за твердженням обвинувачення, є членами радикальних ваххатбітських угрупувань.
Підозрюваним інкримінують організацію державного заколоту у двох північнокавказьких республіках: Карачаєво-Черкесії та Кабардино-Балкарії у червні минулого року. Судовий процес є закритим і проходить на теренах Ставропольського краю задля “гарантування його безпеки”.
У вівторок у власному будинку біля міста Кусіро на японському острові Хоккайдо знайдено тіло ветеринарної лікарки, яка працювала у місцевому державному ветеринарному центрі. 29-літня Міцуакі Кавакамі наклала на себе руки, залишивши перед тим лист. У листі вона кається, що не виявила під час обстеження у ветеринарній поліклініці шестирічної корови гольштайнської (земля в Німеччині) породи захворювання на коров’ячий сказ (губчастоподібну енцефалопатію). “Як ветеринар, я допустила помилку, за яку немає вибачення,” – написала вона у прощальному листі.
Зловісна корова, хворобу якої не змогла виявити лікар-самогубця, стала вже четвертою японською твариною, враженою коров’ячим сказом. Японські фахівці припускають що губчастоподібна енцефалопатія була занесена до їхньої країни з імпортованим кормом.
Американська телекомпанія CBS продемонструвала кадри останніх хвилин життя журналіста Wall Street Journal Деніела Перла, якого вбили в Пакистані на початку цього року. Відеозапис страти, який має назву “Вбивство журналіста-шпіона, єврея Деніела Перла”, кілька днів тому знайшов в інтернеті саудівський журналіст Алі аль-Ахмед. З етичних міркувань CBS вирішила не показувати кадри самого вбивства, подавши лише фрагменти, де Перл говорить в камеру: “Мій батько – єврей. Моя мати – єврейка. Я – єврей”.