Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Перша сторінка  » 


Кучма має розповісти про Лазаренка
Володимир ХРУЩАК
 
Американське правосуддя дуже хоче, аби у справі екс-прем'єр-міністра України Павла Лазаренка свідчив президент Леонід Кучма. Американці вірять, що український Гарант зможе розповісти чимало цікавого про діяльність голови уряду. І передусім дати відповідь на запитання, чи Кучма політично переслідував Лазаренка. Це стверджує сам Павло Іванович, видаючи себе у Штатах за таке собі невинне ягня, яке стало жертвою жорстокого монарха-президента.

Наміри вивести на чисту воду нашого Гаранта висловив суддя Мартін Дженкінс, який доручив прокуратурі повторити офіційний запит від імені американського уряду щодо можливості допиту як свідків президента Кучми, міністра оборони Євгена Марчука і першого віце-прем'єра Миколи Азарова. Та, найімовірніше, ці наміри залишаться нереалізованими, оскільки під час першого звертання американців щодо дання свідчень Кучма робити це відмовився. Азаров, за словами адвоката Лазаренка Деніела Горовіца, прийшов у Генпрокуратуру, але одразу ж утік, а Марчук кілька разів виходив на контакт, але на допит так і не з'явився.

У середу ж проти Лазаренка свідчив Петро Кириченко, який є головним свідком прокуратури. Кириченко підтвердив, що з 1994 р. до 1997 р. на його рахунки в банках Польщі, Швейцарії і США надходили гроші від агрофірми "Наукова", компанії "Ітера", фірм Юлії Тимошенко, Дитятковського та інших українських бізнесменів, які він пізніше переказував на рахунки Лазаренка у Швейцарії. Щоправда, робив він це не просто так. Як зазначив Кириченко, за переказ Лазаренкові 50 відсотків прибутку від своїх фірм, він отримував вигідні контракти завдяки заступництву Павла Івановича. Так Кириченко працював із Лазаренком від 1993 року, оскільки він не бачив іншого шляху розвитку бізнесу в державі, де у підпорядкуванні Лазаренка, на той час губернатора Дніпропетровської області, були всі правоохоронні органи. "В Україні з їхньою допомогою вирішують усі питання", -- додав він.

Захист Лазаренка стверджує, що Кириченко керував більшістю рахунків екс-прем'єра і від його свідчень залежить доля Лазаренка. Мовляв, Кириченко погодився співпрацювати з урядом, щоби його родина змогла залишитися в США, до того ж, йому залишили чималий капітал -- 40 мільйонів доларів.

Свідчення Кириченка не варто вважати остаточними. Услід за обвинуваченням його допитуватиме захист, тож імовірно, що він розповість щось нове або розставить акценти у своєму співробітництві з Лазаренком дещо по-іншому.

Обговорити в форумі» 
Конституція залишилася чистою!
У четвер парламент провалив політреформу
Ольга СНІЦАРЧУК, Київ
 
Чиста радість
На превеликий подив як депутатів, так і журналістів, політреформа не набрала достатньої кількості голосів. Її підтримали 294 народні депутати. Коли це число у мертвій тиші висвітилося на табло, депутатська зала, а особливо балкони з журналістами, просто вибухнули криками, вереском, оплесками. А за кілька секунд усі хором лементували: "Кучму геть!".

Настільки сильні емоції, мабуть, можна спостерігати лише на футболі. Але у цій ситуації все було значно бурхливіше, оскільки все-таки вирішувалася доля країни, а не гри. Усі стрибали, обіймалися, співали Гімн "Ще не вмерла Україна!", потім скандували "Ющенко!". У багатьох повиступали на очах сльози. Наприклад, у сльозах були очі Юлії Тимошенко, вона постійно повторювала, що цього дня вона щаслива. Обійматися-цілуватися продовжили в кулуарах: тепер уже депутати з журналістами. Особливо тішилися депутати "Нашої України" і Блоку Юлії Тимошенко, які відмовилися брати участь у внесенні змін до Конституції. Чимало хто з них вважає наступним президентом України Віктора Ющенка, а отже, і його доля вирішувалася у цей час, бо в проекті змін до Конституції суттєво врізали повноваження президента, роблячи посаду радше декоративною. Натомість посилювали повноваження прем'єр-міністра, роль якого цілком могла бути відведена Леоніду Кучмі або комусь з його оточення.
Детальніше>>