Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Поступ технологій.    Тема Поступу.    Львівські обсервації.    Арт-Поступ.    Спорт-Поступ.    Поступ реляксу.    post-Поступ.    Пост-Faktum.

8 квітня 2004 р.

16:49 18-10-2017 -   «Укрзалізницю» мають повернути в підпорядкування Мінінфраструктури
  16:47 18-10-2017 -   У Львові планують відновити ще 20 тролейбусів
  14:40 18-10-2017 -   Випускники ПТУ та коледжів складатимуть ЗНО
  14:33 18-10-2017 -   Працівники Львівської митниці вилучили понад 500 пар контрабандного взуття
  14:28 18-10-2017 -   Сашко Семенов потребує допомоги, щоб перемогти лейкемію
  15:9 18-10-2017 -   В Україні створили інститут сертифікації військової техніки
  14:43 18-10-2017 -   Заробітчани отримають право на пенсію, купивши страховий стаж, - Пенсійний фонд
  14:38 18-10-2017 -   Кабмін доручив сформувати демографічний реєстр
  14:36 18-10-2017 -   З початку безвізу ЄС відвідали 7,5 млн українців
  14:37 18-10-2017 -   У Перу поліція виявила труби з 1,3 тоннами кокаїну
  13:34 18-10-2017 -   У Нідерландах відкрили надрукований на 3D-принтері велосипедний міст

Переможне значення мотивації

У вівторок було визначено двох перших півфіналістів найпрестижнішого клубного турніру Старого Світу -- ліги чемпіонів. Перед повторними поєдинками фаворитами в парах "Арсенал" -- "Челсі" та "Монако" -- "Реал" вважали "канонірів" та "реалівців". Мадридців взагалі багато хто бачив головними претендентами на здобуття Кубка, а після домашньої перемоги з рахунком 4:2 над "Монако" практично всі були переконані, що монегаскам вже нічого "не світить" у цьогорічній лізі.

"Реал" собі вирив яму

Перед початком сезону 2003-2004 року у зірковому "Реалі" виникла проблема -- новий наставник королівського клубу Карлуш Кейруш не зміг знайти місця в основному складі команди форвардові національної збірної Морієнтесу. Нападник, який віддано служив "Реалу" не один рік, довго не погоджувався на перехід в інший клуб, але врешті-решт змушений був піти з команди. Доля його закинула в "Монако", де йому було гарантовано місце на вістрі атаки разом з молодим форвардом збірної Хорватії Пршо. Цей дует став найрезультативнішим у груповій стадії змагань нинішньої ліги чемпіонів.

Коли ж у чвертьфіналі доля звела "Монако" з "Реалом", всіх цікавило лише те, як зіграє проти своєї колишньої команди Морієнтес. Коли наприкінці першого матчу за рахунку 4:1 на користь "Реалу" він забив м'яч у ворота Касільяса, фани команди господарів оплесками вітали успіх свого нещодавнього кумира. Проте вони тоді ще не знали, що чекає їхніх улюбленців за два тижні на полі стадіону "Луі ІІ"...

Щоправда, після першого тайму в гравців та вболівальників "Реалу" не було жодних підстав сумніватися, що саме вони гратимуть у півфіналі. Перші 45 хвилин пройшли в рівній боротьбі, і в гостей зовсім не була помітною відсутність на полі дискваліфікованого Бекгема. До того ж на 36-й хв. саме "Реал" першим досягнув успіху: розіграш контратаки гостей на лівому фланзі завершився передачею у штрафний майданчик, де Гуті грамотно пропустив м'яч на хід Раулю -- і капітан піренейців без проблем розстріляв кіпера гостей Рому -- 0:1.

Та монегаски ще до перерви зуміли відігратися. До того ж у них теж відзначився капітан команди Жюлі. На доданій італійським арбітром Коліною хвилині Жюлі скористався відмінним пасом головою Морієнтеса, пробивши з-з меж штрафної по воротах Касільяса: "круглий", зачепивши дорогою ногу Роберто Карлоса, влетів у дальній нижній кут воріт -- 1:1.

На 3-й хв. другого тайму Морієнтес вивів свою команду вперед: Евре навісив "сферу" в район 11-метрової позначки, а екс-"реалівець" в удар головою вклав усю свою злість на керівників "Реалу" -- 2:1. Ще за 20 хвилин "Монако" поставило переможну крапку. Ібарра з правого кута штрафного майданчика зробив передачу, а той же Жюлі елегантно п'ятою переправив "смугастого" у сітку. Касільяс такого точно не очікував -- 1:3 -- і "Монако" йде далі, "зробивши ручкою" самому "Реалу".

"Фанера" для "канонірів"

"Арсенал" мав у нинішньому сезоні непогані перспективи зробити своєрідний хет-трик -- виграти національний чемпіонат, здобути Кубок Англії та вперше за свою історію стати найкращим у лізі чемпіонів. Ще зовсім нещодавно керманич "канонірів" Арсен Венгер говорив про те, що його підопічні намагатимуться здобути всі три трофеї. Але... Минулої суботи їх спіткала перша невдача: в півфіналі найстарішого футбольного турніру у світі -- Кубку Англії -- "Арсенал" зазнав мінімальної поразки від своїх найбільш принципових суперників на внутрішній арені з "Манчестер Юнайтед". Здавалося, що тепер "каноніри" прагнутимуть будь-що реабілітуватися перед своїми вболівальниками на європейській арені. Гостьова нічия -- 1:1 -- давала їм всі шанси сподіватися на успішне подолання на шляху до півфіналу команди Романа Абрамовіча. Та реалії футбольного життя виявилися дещо іншими.

Повторний поєдинок багато в чому нагадував першу гру: команди боролися на максимальній швидкості, створюючи досить багато небезпечних моментів біля воріт суперника. В перші хвилини більш активними були "блакитні", яким обов'язково треба було забивати. Далі гра вирівнялася, а кінцівка першого тайму відбувалася вже за переваги господарів. І вже в доданий німецьким арбітром Мерком час "каноніри" відкрили рахунок. Після подачі Лорана, Анрі головою скинув м'яч на Люнгберга, але "смугастий" відскочив до Реєса, і той розстріляв Амброзіо -- 1:0.

Та після перерви всі побачили, що у "Челсі" значно більша жага до перемоги. Вже на 51-й хв. підопічні Клаудіо Раньєрі вирівняли становище: після затяжної атаки "Челсі" захисники винесли м'яч зі штрафної, але Макелеле завдав гарматного пострілу на льоту, який Леманн зумів відбити, але першим на добиванні був Лампард -- 1:1.

Якби матч закінчився із таким рахунком, то команди грали б додаткових 30 хвилин. Тому кожна з них прагнула вирішити долю двораундного дербі в основний час. І це зуміли зробити за три хвилини до кінця другого тайму гості: Гудйонсен вивів у прорив Бріджа, і той чітким ударом пробив у дальній нижній кут воріт "канонірів" -- 2:1. Це перша перемога "Челсі" в нинішньому сезоні над "Арсеналом" за п'ять поєдинків. Та яка вона важлива...

»
Встигнути пожити на помості

Ірина Яроцька
Один з лідерів української збірної зі спортивної гімнастики Ірина Яроцька ще багато років тому, коли тільки прийшла до гімнастичної секції, вражала тренерів працелюбністю. І вже сьогодні постійна та наполеглива праця (бо для сучасного спорту одного таланту замало) принесла тонкій та граціозній киянці нагороди світових та континентальних чемпіонатів. Але лише про медалі одних змагань -- ігор Олімпіади -- мріє гімнастка. Можливо, саме їй доля напророчить повторити досягнення Лілії Подкопаєвої, нагадати усьому світові про давні та славні традиції української спортивної гімнастики. Але це буде завтра. Сьогодні Ірина Яроцька відповідає на запитання "Поступу".

-- За кілька місяців до Олімпіади, що найважливіше?
»
Хто є хто

Цієї суботи український суперважковик Володимир Кличко у Лас-Вегасі розставить усі крапки над "і" у питанні, ким же він є насправді. Після другої у своїй професійній кар'єрі поразки від південноафриканця Коррі Сандерса одні знавці боксу говорили, що Кличко-молодший вже вичерпав усі свої здібності й у рингу йому не місце, що хоча б раз залишивши ринг переможеним, боксер вже ніколи не стане великим чемпіоном, а завжди боятиметься поразки. Інші ж стверджували, що 8 березня (день, коли Володимир зазнав поразки) -- то був просто не його день, що навіть у найвеличніших боксерів усіх часів та народів у кар'єрі траплялись такі прикрощі. І Володимир Кличко -- один з найталановитіших суперважковаговиків планети. Але усі прихильники боксерських двобоїв в унісон кажуть, що перемогти гідного суперника Володимирові буде вкрай важко, особливо психічно. І у разі поразки українцеві треба задуматись про завершення кар'єри.
»
"Золота" шпага
Підготував Юрій Мишкало

Золотою стала для України на чемпіонаті світу серед кадетів і юніорів шпага Олега Соколова. Харків'янин, виступаючи в юніорському розряді, переміг у фіналі китайця Тонга Туо -- 15:12 -- і став чемпіоном.

На шляху до фіналу Олег послідовно перемагав японця Хіраї (15:10), чеха Чалупку (15:14), венесуельця Лімардо (15:13), румуна Попу (15:7) і росіянина Моргоєва (15:8).

Ігор Рейзлін програв у 1/64 (поступився Адріану -- 12:15), а Антон Костенко також у другому раунді поступився фаворитові змагань, французу Бастьєну Сіко (11:15).
»
Олімпіада без Віти?

Віту Павлиш, переможницю останнього зимового чемпіонату світу з легкої атлетики у штовханні ядра, звинувачено у вживанні допінгу. Сьогодні Віта Павлиш повинна вилетіти в Австрію, де буде присутня, коли відкриють аналіз допінг-проби Б. Перша проба А, яку взяли в неї у Будапешті, показала позитивний результат. Найгірше у цій історії те, що 1999 року, після зимового чемпіонату світу в Японії, українку також впіймали на вживанні допінгу. Внаслідок цього в неї забрали золоту медаль і спортсменку дискваліфікували на два роки. Повторна дискваліфікація, як і у випадку з наших штовхачем ядра Олександром Багачем, буде пожиттєвою.
»
Мізіна дискваліфіковано

Гордість, красу та головну надію львівських "Карпат" Сергія Мізіна дискваліфікувало Бюро ПФЛ до завершення 13-го чемпіонату України. Такий страшнуватий вердикт було винесено за нанесення тяжкої травми в матчі "Карпати" -- "Волинь" гравцеві луцької команди Дмитру Трефіловському.

"Карпати" можуть оскаржити рішення ПФЛ у Контрольно-дисциплінарному комітеті. За попередніми оцінками лікарів, Трефіловському, аби відновитися, знадобиться чотири місяці.