Британська цензура не дозволила дітям дивитися новий фільм Джорджа Лукаса “Атака клонів” без супроводу дорослих, повідомляє Variety. Йому привласнена категорія Parental Guidance. До речі, як відзначає видання, при всьому бажанні творців фільм не міг отримати іншої категорії, яка би дозволяла перегляд усім, без винятку.
Джордж Лукас і компанія 20th Century Fox пішли на поступки і вирізали з фільму сцену, у якій одному з героїв відрубують голову. Фільм став коротшим на одну секунду, а діти отримали можливість побачити довгоочікувану “Атаку клонів”. Якби Лукас не погодився з вимогами влади, фільм заборонили б для показу дітям до 12 років, що завдало би нищівного удару по касі. Проте рішення британської цензури з’явилося неприємною несподіванкою для Fox. Компанія рекламувала фільм як дозволений для перегляду всім категоріям глядачів. Тим часом усі попередні епізоди “Зоряних воєн” на “батьківщині”, у США, також мають категорію PG, як такі, що містять сцени насильства.
“Зоряні війни”, напевно, найкраще підпадають під визначення “культового фільму”. Від продажу іграшок-персонажів, моделей космічних кораблів, а також різних “зоряних” атрибутів творці одержали великий дохід.
Невідомо, що спонукало режисера фільму Джорджа Лукаса випускати серії в незвичайній послідовності. Спочатку IV, V, VI, а потім, у 1999 році, “почати” з першої. Однак розрахунок виправдався. Передісторію трилогії захотіли довідатися всі. Навіть через 22 роки після першої прем’єри.
Ідея зняти простий і видовищний пригодницький фільм про космічні бої була, без сумніву, геніальною. Місце дії фільму припускало абсолютно все.
Однак, незважаючи на неземну тематику, сюжет фільму (принаймні перших трьох епізодів) усе одно розвивався за традиційною “казковою” схемою. Тут була і прекрасна принцеса, яка страждає за свій народ, і герой-лицар, який перемагає всіх чарівним мечем, і добрий маг, який ззовні ледь нагадує Махатму Гандс. Їм протистояли неприємні дядьки, один із яких носив на голові стилізовану фашистську каску, а другий мало чим відрізнявся від класичного казкового лиходія.
Хитросплетінь у сюжеті не було. Злі просто хотіли захопити все на світі, добрі — відстояти те ж саме. Навіть зрадників не було в сценарії, щоб не відлучати глядача від головного — спецефектів.
І це — правильно. Таких спецефектів не бачив жоден глядач у світі. І це тоді, коли про комп’ютери ще не йшлося. Усі, навіть учитель лицарів-джедаїв Йодо, були ляльковими.
Тема війни в космосі виявилася настільки ж невичерпною, як і сам космос. Джордж Лукас дозволив собі не тільки порушити послідовність епізодів, але і почекати років двадцять, даючи іншим можливість попаcтися на багатій ниві. За цей час були зняті фільми “Чужі”, “Зоряний десант”, “День незалежності”, “П’ятий елемент” тощо.
У “першому епізоді” “Зоряних воєн”, що вийшов 1999 року, дія відбувається за багато десятиліть до подій, описаних у трилогії. У ній розповідається про початок війни за панування над Усесвітом. І цього разу Лукас сповна використовував комп’ютерні технології. У фільмі тільки одне фізичне склеювання. Увесь інший монтаж був виконаний у цифрі, а з 2200 планів тільки 250 зняті без комп’ютерної обробки. Усіх персонажів також “прогнали” через комп’ютер. Цього уникнув лише вчитель Йоду, якого, як і раніше, грала ґумова лялька. Однак у нинішньому фільмі цей останній “живий” бастіон також упав перед анімаційними технологіями. Ляльковий Йодо, трохи стиснутий у рухах через свою маріонеткову природу, остаточно перетворився в комп’ютерного. Уесь фільм “Атака клонів” був знятий на цифрову камеру, яку спеціально для другого епізоду випустила компанія Sony.
Перший епізод закінчується словом “мир”. Другий починається словом “війна”. Колишній казковий сюжет звільнив місце для більш сучасних тем. Тепер мирному життю галактики загрожують сепаратисти-терористи.
Доросліший джедай Анакен Скайвокер закохується в королеву Амідалу, яку йому довірили захищати.
Він зачинає майбутнього (у минулому) Люка Скайвокера. Згодом молодий лицар, слава про силу і міць якого лунає по всій галактиці, пригнічений власним егоїзмом, піддається впливу чорної сили і стає добре знайомим глядачу Дартом Вейдером. Власне атака клонів відбудеться лише наприкінці фільму, як привід зняти третю (останню?) серію кіноепопеї.
Крім цифрового гуру, що одержав, нарешті, можливість рухатися, у новій серії з’являться криві лазерні мечі. C3PO перестане бути золотим роботом і одягнеться в металеве лахміття. Джедаї перестануть розмінюватися на двобої і будуть боротися цілими підрозділами.
Знімальний період “атаки” продовжувався лише два місяці. Зйомки відбувалися в Австралії, Іспанії і Тунісі.
У головних ролях: Еван Мак Ґрегор — Об-Ван Кенобі, Наталі Портман — Падме Амідала, Гайден Крістенсен — Анакін Скайвокер. Зі “старої гвардії” залишилися Кенні Бейкер, який озвучив робота R2D2, Єн Макдьярмід, що зіграв Палпатіна, а також Френк Оз, що озвучив Йоду.
Лукас не скупий на обіцянки. Він заявляє, що нова серія буде значно видовищнішою від попередньої.
Це обумовлено тим, що фільм став більш похмурим. Кінокомпанія Lucasfilm навіть запропонувала прокатникам не продавати в кінотеатрах повітряну кукурудзу і газовані напої, щоб уникнути нещасних випадків. Утім, подібні рекламні трюки були ні до чого. У Лондоні, наприклад, квитки на прем’єру 16 травня були розкуплені ще 12 квітня — через кілька годин після початку продажу. |