Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Аналітика у Поступі.    Арт-Поступ.    Літературний Поступ.    Спорт-Поступ.    Інтерв''ю у Поступі.    post-Поступ.    Пост-Faktum.

19 березня 2017 р.

13:22 23-03-2017 -   Збірна Львівщини привезла «золото» з чемпіонату України з плавання
  13:14 23-03-2017 -   На час ремонту Личаківської заборонено паркування на вул. Некрасова
  13:13 23-03-2017 -   38 дітей-пільговиків із Львівщини оздоровлять в Карпатах
  11:18 23-03-2017 -   Змонтовано 80% контактної мережі по трамвайному маршруту № 8 до «Санта-Барбари
  11:16 23-03-2017 -   У центрі Львова озброєний напад: пограбовано ювелірний магазин
  13:23 23-03-2017 -   У центрі Києва стрілянина, є жертви
  13:18 23-03-2017 -   З Балаклії і найближчих сіл евакуювали 19 тисяч жителів
  12:18 23-03-2017 -   ЄБРР планує надати $30 млн на підтримку малого та середнього бізнесу в Україні
  12:14 23-03-2017 -   Полторак про Балаклію: Обороноздатність України не підірвана
  11:15 23-03-2017 -   В Україні з’явиться 40 заправок для електромобілів
  13:27 23-03-2017 -   Астроном передбачив швидке отримання сигналу від інопланетян
  12:12 23-03-2017 -   Brexit: ЄС запропонує Великобританії зону вільної торгівлі
  11:7 23-03-2017 -   Шотландія відклала обговорення референдуму
  11:6 23-03-2017 -   Австрія збільшує виплати мігрантам, які добровільно виїжджають
  18:36 22-03-2017 -   Земля і Марс можуть зіткнутися - геофізики

·  ·

Спорт-Поступ  »  ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

___________________________________________________________________________

Шанси залишаються в усіх
Іван ДУПНАК,Андрій ДУМИЧ

Другий день перших чвертьфінальних поєдинків ліги чемпіонів викликав не менший інтерес, ніж перший. Та його підсумки значно відрізняються від результатів матчів напередодні. Якщо "Мілан" та "Порту" мають серйозний гандикап перед матчами-відповідями проти "Депортіво" та "Ліона", то в парах "Арсенал" -- "Челсі" та "Монако" -- "Реал" вся боротьба ще попереду.

Вдруге в історії

Минулого сезону вперше в історії ліги чемпіонів зустрілися два клуби з одного міста. Це були затяті вороги італійської серії А -- АС "Мілан" та "Інтер" (Мілан), які грали між собою в півфіналі. І ось менше ніж за рік другий такий випадок: у чвертьфіналі нинішнього розіграшу найпрестижнішого європейського клубного трофея сліпий жереб звів два лондонські клуби -- "Челсі" та "Арсенал". Якби це сталося хоча б рік тому, то фаворитом у цій парі всі вважали б "канонірів", але з минулого літа "Челсі" належить Романові Абрамовічу, який не любить програвати. В англійській прем'єр-лізі перемога "голубим" не світить, тому підопічні Клаудіо Раньєрі ставлять на здобуття Кубка найсильнішого клубу Старого Світу.

Був у цього матчу й ще один психологічний підтекст: за останні 16 поєдинків між цими командами футболісти та вболівальники "Челсі" жодного разу не святкували перемоги. Тому перед грою всі, крім фанів "голубих", жартували, що "Челсі" ні за яких умов не зможе перемогти, а "Арсеналу" потрібно дуже попотіти, щоб... програти. Достатньо сказати, що лише в цьому сезоні суперники провели між собою три поєдинки -- два в чемпіонаті й один у Кубку Англії -- і в усіх трьох перемагали "каноніри", до того ж з однаковим рахунком -- 2:1.

Загалом матч видався чисто англійським: високий темп протягом всієї гри, боротьба на кожному клаптику поля, намагання якнайшвидше пройти центральну зону й провести м'яч у штрафний майданчик суперника. Та водночас достатньо високий рівень володіння м'ячем, чітка організація командної гри. Єдине, що, можливо, не всім подобається в такому поєдинку, то це монотонний темп гри, але він був максимальний. У першому таймі команди створили низку моментів, але захисники та голкіпери діяли надійно та злагоджено. Цілком закономірно, що суперники пішли на перерву за "сухого" рахунку -- 0:0.

Після відпочинку глядачі все ж побачили голи. Щоправда, перший, який забили господарі, цілком на совісті кіпера "канонірів" Лєманна. На 53-й хв. він залишив межі штрафного майданчика, намагаючись підстрахувати захисників, але, вибиваючи "смугастого", потрапив ним у ногу Гудйонсена, який, не вагаючись, пробив по порожнім воротам -- 1:0. Це на якийсь час вибило з рівноваги гравців "Арсеналу", і "Челсі" мав ще дві непогані нагоди подвоїти рахунок, але не зумів ними скористатися.

А вже за 6 хвилин ситуація в поєдинку вирівнялася: багатоходова комбінація номінальних гостей завершилася м'якою передачею Коула та чітким ударом головою Піреса в правий нижній кут воріт Амброзіо -- 1:1.

Торік у вже згаданому дербі "Інтер" -- "Мілан" перший матч також закінчився нічиєю -- 1:1. Якщо історія полюбляє повторюватися, як багато хто вважає, то, напевно, "Челсі" приречене. Та навряд чи із цим згідні хлопці Абрамовіча. За два тижні побачимо...

Морієнтес забиває "своїм"

У першому протистоянні чвертьфіналу ліги чемпіонів між "Реалом" та "Монако" найбільше уваги було прикуто до персони іспанського нападника Морієнтеса, який останніми роками виступав за мадридську команду, а із цього сезону перейшов у французький клуб. Всіх цікавило, чи зможе Фернандо забити, і, скажемо наперед, йому це вдалося. Та про все за чергою.

Волею жереба в першому поєдинку господарем був "Реал", якого фахівці вважали фаворитом пари. Незважаючи на те, що небезпечні моменти поблизу чужих воріт були, як в однієї, так і в іншої команди, в "монегасків" шансів забити було більше. Та й завершальні удари в них були дещо гострішими. Свою не надто велику, проте все ж таки перевагу гості довели за дві хвилини до завершення першого тайму, коли Скілаччі скерував м'яч у сітку воріт суперника. Команди так і пішли на перерву за рахунку 0:1.

Та одразу ж після того, як суддівський свисток ознаменував початок другого тайму, біля воріт французької команди закрутилася карусель атаки "Реала" в всій його красі. На 51-й хв. після подачі кутового Павон вдало замкнув навіс Фігу. Захисники "Монако" м'яч вибили, проте, зробили це вже з-за лінії воріт -- 1:1. Після цього іспанці продовжували атакувати, а "монегаски" намагалися спіймати суперника на контратаці, проте до 70-ї хвилини рахунок залишався незмінним. Саме тоді Фігу пробив по воротах, проте голкіпер французів Рома м'яч відбив... на ногу Зіданові. Зізу, який цього вечора грав з повністю поголеною головою, такі моменти використовує завжди -- 2:1. Ще за 6 хвилин Роналдо увірвався у штрафний майданчик і, "накрутивши" захисника, вже майже виходив віч-на-віч з голкіпером, проте, його зупинив недозволений прийом. У такий спосіб він заробив для своєї команди пенальті. До 11-метрової позначки підійшов Фігу, проте його удар, продемонструвавши чудову реакцію, парирував Рома, та коли Фігу вже головою добивав м'яч у сітку, то навіть голкіпер гостей був безсилий -- 3:1.

На 81-й хв. Роналдо знову опинився в карному майданчику, проте цього разу проти нього фолити не стали. А даремно -- удар лівою в кут, і рахунок стає вже 4:1.

Цього гандикапу голів "Реалу" повністю вистачало перед матчем-відповіддю, і гравці королівського клубу дещо заспокоїлися. Здавалося б, поєдинок так і закінчиться, проте за "Монако" грав Морієнтес, який добре вивчив слабкі місця "Реала", коли був його гравцем. На 84-й хв. Фернандо вдало зіграв на другому поверсі, і проти його удару головою Касільяс нічого не зміг вдіяти -- 4:2. Уболівальники на стадіоні, незважаючи на те, що пропустила саме їхня команда, гол колишнього "реаліста" зустріли оплесками.

Хоча "Монако" й поступилося на виїзді з різницею в два м'ячі, зважаючи на гру захисників "Реала" в останніх матчах. Вдома це відставання надолужити досить реально. Проте при цьому потрібно також і не пропустити, а це зробити буде досить-таки важко.

»  КОВЗАНЯРСТВО
6,0 -- це ще не перемога

Ковзанярство
На чемпіонаті світу з фігурного ковзанярства, що триває в німецькому Дортмунді, розіграли перший комплект нагород. За багаторічною традицією світових форумів це зробили спортивні пари. Глядачі, які заповнили трибуни місцевого "Вестваленхаллє", стали свідками захопливої боротьби, головними дійовими особами якої були фігуристи Росії та Китаю. Крім того, що саме представники цих двох країн окупували весь подіум, то ще й у сімці найкращих фінішували аж по три російські та китайські пари. Цікаво, як би виглядав підсумковий протокол змагань, якби не було обмеження в представництві від однієї країни? За чинними правилами ISU, в одному виді фігурного ковзанярства не може бути більше ніж три представники від однієї національної федерації.
»
Дощ нагород для каратистів

Понад 750 юних майстрів мистецтва карате з 17 країн світу з'ясовували свої стосунки на татамі Татабанії (Угорщина). Саме там відбувся традиційний Міжнародний турнір зі спортивного карате Tatabania Open. Навіть для лідерів участь у цьому турнірі є престижною: весною у Татабанії збираються найсильніші серед юніорів.
»
Майбутнє спорту -- за наукою

У сучасному спорті рідко коли трапляється, що лідер, чемпіон за рівнем майстерності є на голову вищим від своїх конкурентів. Міхаель Шумахер та Марія Мутола -- це спортивні генії, мегазірки, виняток з будь-яких правил. А зазвичай чемпіонів від переліку тих, хто програв, відділяють долі секунди, сантиметри, тисячні балу. І на помості, килимі чи доріжці спортсмен змагається не один. Його результат є втіленням праці багатьох людей: тренерів, масажистів, психологів, лікарів, а також учених. Ці люди не виходять на п'єдестал разом з переможцем, завжди залишаються у тіні. Проте краплини осуду насамперед потрапляють саме на них. Провал олімпійської збірної України з біатлону у Солт Лейк Ситі й до сьогодні лежить на плечах тренерів та вчених. Аксіомою є положення, що спортивні результати багато в чому залежать від того, наскільки якісно працюють науковці.
»
Потенційна "бронза"
Підготував Андрій ДУМИЧ

Ганну Безсонову на передолімпійському турнірі в Афінах вважали однією з основних претенденток на перемогу, проте, грецька земля принесла їй лише третє місце. В абсолютній першості вона поступилася двом російським гімнасткам: першою була Ірина Чащіна, а її землячка Аліна Кабаєва завоювала срібну нагороду. Проте в українців приводу для розчарувань поки що немає, адже основне протистояння цих одвічних суперниць відбудеться в серпні на Олімпіаді.
»
Лише одна перемога

Першої своєї поразки на чемпіонаті світу із шахів серед жінок зазнала юна стриянка Аня Музичук. На цей момент на змаганнях було зіграно гри 4-го туру, в якому корінна стриянка поступилася спортсменці з Росії Надії Козицевій. Тепер у Ані й надалі залишається 2,5 бала. Не зуміла перемогти й ще одна наша співвітчизниця Ольга Александрова, яка також грала проти представниці Росії Надії Судакової. І у цьому протистоянні двох сусідніх держав сильнішими виявилися наші північні сусіди.