Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Перша сторінка  »  РУХАНКА


Блокуйтеся чорноброві!
Юрій ТИШКУН
 
Рухівці
Народний Рух України оголосив про свою підтримку на президентських виборах лідера блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка. Щобільше, Рух виступив ініціатором створення передвиборного партійного блоку із 40 партій з метою підтримки Віктора Ющенка. До цього блоку рухівці збираються залучити не лише партії зі складу блоку "Наша Україна", але й партію Юлії Тимошенко Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" та Соціалістичну партію Олександра Мороза.

Таке рішення було ухвалене на XIV позачерговому з'їзді (Великих зборах) Народного Руху, який відбувся в суботу у Києві. У з'їзді брали участь 438 делегатів із 545 обраних. На початку з'їзду делегати вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблого в автокатастрофі1999 року лідера НРУ В'ячеслава Чорновола і заслухали доповідь нинішнього голови партії Бориса Тарасюка про політичну ситуацію в країні.

Лідер партії, народний депутат Борис Тарасюк пояснив рішення Руху про створення блоку під Ющенка тим, що майбутні вибори глави держави важливі для визначення, якою -- авторитарною чи демократичною буде доля України. Оскільки Рух вважає, що без об'єднання демократичних сил держави перемога на виборах буде дуже проблематичною, це стало причиною висунення ініціативи утворення блоку. І саме з цією метою учасники зборів затвердили ухвалу "Про утворення виборчого блоку для участі у виборах президента України".

В ухвалі йдеться про те, що з метою об'єднання зусиль патріотичних, національно-демократичних, реформаторських сил під час виборів президента України 2004 року, відповідно до Закону України "Про вибори президента України", діючи на підставі статуту, НРУ підтримає створення блоку для участі у виборах президента України спільно з іншими громадсько-політичними організаціями. Серед них -- Українська народна партія, партії "Реформи і Порядок", "Солідарність", Республіканська християнська партія тощо.

Серед іншого з'їзд ухвалив рішення про внесення змін і доповнень до статуту НРУ, якими посилив роль Центрального проводу партії.

Зміни до статутних документів, які запропонувало і здійснило керівництво партії, посилюють роль керівного проводу НРУ за рахунок реґіональних лідерів партії. Такі зміни були обґрунтовані тим, що не можна допускати ніяких "сюрпризів" напередодні майбутніх президентських виборів.

Хоча з'їзд ці зміни підтримав, представники чотирьох обласних організацій НРУ відмовились це зробити. Один із противників таких змін, голова чернігівської організації Народного Руху Віктор Лабазов, сказав: "Ми пережили вже кілька потрясінь, розколів, у нас є сумний досвід 1999 року, коли після неконтрольованого збільшення Центрального проводу виник розкол".

Одночасно із посиленням ролі Центрального проводу в партії відбулось визначення позиції щодо можливого об'єднання Народного Руху та інших правих партій в межах блоку "Наша Україна" та поза ним. Як зазначив лідер НРУ Борис Тарасюк, "процес об'єднання вимагає поваги, а не змагань на тему, хто перший прокукурікає про об'єднання на своїх умовах. Знаходяться охочі "забити" для себе певні позиції, для себе особисто". Імовірно, цей випад був спрямований проти останніх ініціатив, які реалізує керівництво Української народної партії з метою об'єднання в одну партію з УРП "Собор" та іншими правими партіями під егідою Ющенка, але за власними ініціативами і під назвою Української народної партії.

В коментарі "Поступу" перший заступник голови НРУ Юрій Ключковський зазначив, що цей з'їзд Руху був позачерговим, викликаним президентськими виборами, які наближаються, а наступний -- регулярний звітно-виборний з'їзд має відбутись наступного року. Головною метою цього з'їзду було підтримати Віктора Ющенка як кандидата на президентські вибори та визначитись із формуванням блоку під лідера "Нашої України". Згідно із законом, після того, як ухвалили рішення про утворення блоку, орієнтовно у липні відбудеться юридичне оформлення блоку через підписання партіями-учасницями відповідної угоди.

Народний депутат зазначив, що декілька учасників з'їзду висловили свою власну позицію під час голосування щодо змін до статуту, які посилюють виконавську дисципліну в партії. Свою позицію вони обґрунтували можливою загрозою авторитаризму в партії. Однак більшість делегатів затвердила зміни до статуту.

Напишіть листа автору


Обговорити в форумі» 
Мороз переможе Ющенка?
Роман РАК
 
Якщо Мороз пройде у другий тур і його опонентом виявиться лідер "Нашої України" Віктор Ющенко, то голова соціалістів переможе. Принаймні так стверджує член СПУ Микола Рудьковський в інтерв'ю газеті "Київський телеграф". Такі висловлювання, на думку експертів, можуть спричинити серед опозиційних сил розкол.

Мало того, Рудьковський вважає, що Ющенко може взагалі не пройти до другого туру виборів. "Ніяких гарантій немає. Говорять, що є шанс", -- заявив він.
Детальніше>>
» 
Протести до річниці війни в Іраку
І. М.
 
Протестант
У суботу сотні тисяч демонстрантів взяли участь у маршах протесту в усьому світі з нагоди першої річниці початку війни в Іраку. Один із наймасовіших заходів відбувся в Римі -- у ньому взяло участь до 300 тисяч осіб.

На вулиці Лондона вийшло близько 25 тисяч людей. Вони пройшли від Гайд-парку і зібралися на мітинг на Трафальгарській площі. У небо випустили тисячі повітряних куль на пам'ять про загиблих в Іраку та внаслідок терактів у Мадриді.
Детальніше>>