Найбільший банкрут за всю історію США -- компанія MCI (стара назва WorldCom) -- виявилася ще й найбільшим корпоративним шахраєм. Другий за величиною оператор далекого зв'язку США у бухгалтерській звітності, щоб приховати від акціонерів і партнерів 64,5 млрд дол. збитків, домалював 74,4 млрд фіктивних прибутків. Це новий рекорд у сфері "творчої бухгалтерії", який обігнав попередника майже на 72 млрд.
У 2000 році компанія MCI мала 48,9 млрд дол. збитків, а в звітність записала 4,6 млрд дол. прибутку. Однак це не покращило становища компанії, тому 2001 р. вона домалювала ще 2,1 млрд прибутку, замість 15,6 млрд дол. збитків. Факти викривлення бухгалтерської звітності корпорації, нулевка, виявили у червні 2002 року, а в липні компанія оголосила про своє банкрутство.
Новому керівництву MCI довелося повністю переглянути фінансову звітність за 2000 -- 2002 роки. Бухгалтерські книги WorldCom переписували фактично заново. "Упевнений, що до тепер ніхто не проводив настільки масштабного перегляду фінансової звітності", -- визнає Роберт Блеклі, фінансовий директор MCI. За його словами, роботи вистачило 500 аудиторам і бухгалтерам, яким довелося переписати майже 3 млн бухгалтерських записів у звітності WorldCom. Ця робота коштувала компанії 250 млн дол.
Зараз MCI скерувала підсумкові матеріали у справі WorldCom разом із реальною звітністю компанії на розгляд у Комісію з цінних паперів і бірж і сподівається, що це пришвидшить вихід компанії з банкрутства. Голова ради директорів і гендиректор Майкл Капеллас розраховує, що це відбудеться до кінця квітня.
»
"Магнус": крапка чи три?
На початку березня набуло чинності рішення Господарського суду міста Києва, який фактично відхилив претензії польських інвесторів на контрольний пакет Львівського центрального універмагу. За його рішенням, загальні збори, які переобрали керівництво "Магнуса", визнано законними. Після того, як кілька судів заборонило польським співвласникам Єжи Коніку та Ярославу Новацькому виступати від імені універмагу, а три районні прокуратури міста Львова відмовили інвесторам у провадженні справи проти нового керівництва ЦУМу, київський суд нібито поставив крапку в тяганині. Проте сам Юрій Кавецький -- новообраний директор "Магнуса" -- вважає, що для універмагу це лише початок.
Президент Польщі Алєксандр Кваснєвський доручив урядовим експертам проаналізувати ситуацію, що склалася навколо приватизації металургійного комбінату Huta Czestochowa S.A. Про це повідомляє аґентство Інтерфакс-Україна з посиланням на представника корпорації ІСД, яка зараз опротестовує рішення Міністерства держмайна Польщі про проведення переговорів про купівлю заводу з конкурентом ІСД -- британсько-індійською компанією LNM.
Цього тижня депутати розглядатимуть відразу кілька законопроектів, якими передбачено внести зміни до Митного кодексу. В нашій державі спостерігається дивна тенденція -- не встигнуть парламентарії затвердити який-небудь законопроект, як через кілька місяців починають активно вносити до нього розмаїті правки.
Комерційні банки уже погодили і затвердили єдині стандарти іпотечного кредитування, необхідні Нацбанку для початку випуску іпотечних цінних паперів і рефінансування комбанків під них, що, власне, має сприяти зменшенню процентної ставки.
Так, за рішенням банкірів, щоб отримати кредит на купівлю житла, людина повинна буде внести третину вартості житла, позика становитиме -- не менше як 5 тис дол, а термін повернення грошей -- понад 5 років. Банки не хочуть приймати позичені гроші раніше як за рік, оскільки це, як вони вважають, дестабілізуватиме їхні цінні папери. За дострокове повернення кредиту накладатимуть штраф.
Закарпатський радіотелепередавальний центр уклав з операторами мобільного зв'язку "Київстар" і UMC договори на використання передавачів в обхід чинного законодавства, оскільки перебуває на санації. Відтак передавачі цих операторів можуть бути повністю відключені в Закарпатській області.
Компанія "Прайм-Тайм" опублікувала рейтинг подій економічного життя України за лютий. Найбільшого розголосу у медіа (195 згадок) набула відмова Польщі визнати перемогу корпорації "ІСД" у тендері на меткомбінат Huta Czestochowa. На другому місці -- виведення України з "чорного" списку FATF (190 згадок). Далі -- рішення про пряме використання нафтогону "Одеса-Броди" (144 повідомлень). За ним -- розміщення Україною єврооблігацій та початок пенсійної реформи, 120 та 70 згадок відповідно.
Валовий внутрішній продукт України в лютому збільшився на 11,5% порівняно з аналогічним періодом 2003 року, а за два місяці -- на 10,2%, -- повідомили в Держкомстаті в понеділок. Найбільше зростання в січні-лютому відбулося в будівництві -- на 27% і обробній промисловості -- на 22,4%.
Нафтопереробний завод "Нафтохімік Прикарпаття" (Надвірна, Івано-Франківська область) поновив переробку нафти. Про це аґенції Українські новини повідомило джерело в Міністерстві палива й енергетики. За його словами, завод почав переробляти нафту, у вихідні переробив 3,4 тис. тонн.