Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Перша сторінка  » 


"Аль-Каїда": після Іспанії -- США
Олег КУКАРЦЕВ
 
Кількість загиблих внаслідок вибухів, які пролунали у четвер у Мадриді, збільшилася до 198 людей, поранених -- понад 1400. Судмедексперти не можуть ідентифікувати тіл 84 загиблих. Загальна кількість госпіталізованих на сьогодні -- 367 людей, 45 із них є у критичному стані. Як повідомляв "Поступ", внаслідок вибухів на залізниці постраждало також троє громадянок України. Одна з них, яка отримала струс мозку та опіки, перебуває в лікарні у важкому стані і не може говорити. Стан другої постраждалої -- середньої важкості, третя українка зазнала легких поранень і, отримавши медичну допомогу, була виписана з лікарні. За попередньою інформацією, жінки перебувають в Іспанії на заробітках.

Іспанська влада й надалі вважає, що теракти у Мадриді здійснили баскські сепаратисти з угруповання ЕТА. Однак глава "Батасуни" Арнальдо Отега заявив про непричетність ЕТА до вибухів у Мадриді. За його словами, баскські націоналісти не могли піти на таке. І справді, як відзначають спостерігачі, четвергові теракти мають інший почерк, ніж акції, влаштовані басками. Бойовики ЕТА, як правило, ніколи не прагнули до таких масштабних терактів, які однозначно можуть бути витлумачені не як засіб політичного тиску, але як звичайне прагнення вбити якомога більшу кількість людей і залякати лідерів Іспанії.

Багато експертів відзначає, що ЕТА не має власного потенціалу для проведення настільки масштабних операцій. Вказують також на ту обставину, що у вибухів 11 березня є одна визначальна особливість: баски завжди попереджають поліцію про майбутні теракти, а інколи навіть про місце їх проведення. У цьому ж випадку жодних анонімних дзвінків або письмових попереджень поліція не отримувала.

Іспанія активно підтримала США у війні проти Іраку, взявши у ній безпосередню участь. Саме тому найбільш імовірною стали вважати версію про причетність до вибухів у Мадриді терористичної мережі організації "Аль-Каїда". Тим паче, що фірмовий стиль прихильників бен Ладена саме такий -- декілька вибухів практично водночас, але в різних місцях.

Підтвердженням версії з причетністю "Аль-Каїди" стало те, що увечері в четвер до редакції арабської газети Al-Quds al-Arabi, яка виходить у Лондоні, надійшов лист від імені організації "Бригади Абу Хафс аль-Масрі", що входить до структури міжнародної терористичної мережі "Аль-Каїди". У листі нові теракти називають "ударами по хрестоносцях". "Ми досягли успіху, зумівши проникнути в серце Європи і завдати удару по одній із головних баз союзу хрестоносців", -- говорять автори листа. Теракти в Іспанії вони назвали "Операція "Поїзди смерті". "Ми не шкодуємо про смерть так званих "цивільних", оскільки якщо їм дозволено вбивати наших дітей, жінок, людей похилого віку та молодь у Афганістані, Іраку, Палестині і Кашмірі, то чому ми не можемо вбивати їх?" -- йдеться у листі.

Там також стверджується, що "Аль-Каїда" готує новий масштабний теракт проти США. Він є на фінальній стадії підготовки. "Ми хочемо повідомити добрі новини мусульманам усього світу. Давно очікуваний удар по Америці під назвою "Вітри чорної смерті" готовий на 90%, і незабаром здійсниться воля Аллаха", -- обіцяють терористи.

Автори листа беруть на себе також відповідальність за загибель 19 італійських військовиків під час теракту в іракському місті Насирія в листопаді минулого року. Окрім того, у листі говориться, що підрив двох смертників у ресторані масонської ложі в Стамбулі у вівторок 9 березня організувало угруповання "Підрозділ армії Аль-Кудс", а спрямований він був проти "масонів-сіоністів". Автори листа закликали мусульман триматися подалі від цивільних та військових об'єктів США та їхніх союзників. Вони також пообіцяли покарати Ємен за передавання Єгипту Саїда Імама аш-Шеріфа, колишнього лідера угруповання, пов'язаного з "Аль-Каїдою".

Раніше "Аль-Каїда" використовувала Al-Quds al-Arabi для повідомлень про здійснені терористичні акції. Як правило, ця інформація згодом підтверджувалась. Газета отримувала електронні листи від "Бригади Абу Хафс аль-Масрі" після вибухів двох синагог у Туреччині у листопаді минулого року і вибуху штаб-квартири ООН у Багдаді в серпні минулого року.

Обговорити в форумі» 
Більшість спішить реформуватися
Богдан БАЧИНСЬКИЙ
 
Реформатори
На вчорашньому засіданні Тимчасової спеціальної комісії з питань конституційних змін вустами лідера комуністів Петра Симоненка була озвучена ініційована більшістю пропозиція провести додатковий пленарний тиждень для розгляду законопроектів, спрямованих на законодавче забезпечення конституційної реформи, а також ветованого президентом законопроекту №4000-1 щодо внесення змін до цьогорічного бюджету.

До цієї пропозиції одразу долучилися всі представники більшості, а також соціалісти на чолі з Олександром Морозом. Незважаючи на те, що, відповідно до календарного плану проведення п'ятої сесії Верховної Ради України IV скликання, на 22-26 березня заплановано тиждень роботи депутатів у виборчих округах, ініціатори регламентних змін пропонують провести цими днями додаткові пленарні засідання.
Детальніше>>
» 
Х-файли Кравченка перевірять
А. Б.
 
Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнародних відносин вирішив підтримати проект постанови про утворення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з перевірки інформації, наданої генералом СБУ Валерієм Кравченком.

Цим вони підтримали проект постанови, внесеної депутатом Юрієм Кармазіним "Про утворення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для перевірки інформації про порушення посадовими особами органів державної влади України Конституції України та Закону України "Про розвідувальні органи України", про які заявив під час виступу в берлінській студії радіостанції "Німецької хвилі" Кравченко, -- повідомляє інтернет-видання Forum.
Детальніше>>