Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Літературний Поступ.    Дайджест.    post-Поступ.    Спорт-Поступ.    Пост-Faktum.

10 березня 2004 р.

16:33 27-03-2017 -   Львівське сміття розвезуть по п'яти містах області
  16:32 27-03-2017 -   Львівське сміття розвезуть по п'яти містах області
  16:28 27-03-2017 -   Завтра у Львові презентують життя та історію професійних театрів
  15:8 27-03-2017 -   370 туристів з України та Польщі спільно підкорили «зимову» Говерлу
  15:7 27-03-2017 -   До кінця весни у притулку для бурих ведмедів з’являться перші вольєри
  16:37 27-03-2017 -   Двоє бійців загинули, підірвавшись на вибухівці – штаб АТО
  16:36 27-03-2017 -   У школах долатимуть репетиторство вчителів – Гриневич
  15:2 27-03-2017 -   Геращенко: Вбивця Вороненкова був скінхедом
  14:12 27-03-2017 -   На Луганщині села залишилися без світла через обстріли
  14:11 27-03-2017 -   В Одеській області начальник військового складу крав вибухівку

Святкувати не вистачило сил

У Харкові завершився ІІІ тур чемпіонату України з водного поло. Львівські динамівці, які приїхали до Харкова лідерами, по завершенні туру ще більше утвердилися на першій позиції, вийшовши переможцями з усіх поєдинків.

У першій зустрічі львів'янам протистояли господарі. Динамівці не розгубились на незнайомій території: декілька результативних атак, проти яких господарі були просто безпорадними, зробили рахунок 5:1 на користь гостей. Проте в рідних стінах харків'яни за підтримки численних вболівальників просто не могли без бою скласти зброї. І в третьому періоді, тричі поклавши м'яч у львівські ворота, господарі звели рахунок до мінімуму -- 5:4. Львів'яни не могли ризикувати: вони приїхали до Харкова лише за перемогою. І доклавши усіх зусиль, в останньому періоді динамівці на одному диханні реалізували ще чотири гольових моменти -- 9:4. Єдиний м'яч, який змогли після того провести харків'яни у ворота суперників, не приніс ні їм, ні місцевим уболівальникам сатисфакції (9:5).

Втримали перемогу

Ватерпольний клуб "Дельфін", який на відкритому чемпіонаті України є представником Молдови, має в своїй основі просто зірковий склад. Ця команда з деякими легіонерами є національною збірною Молдови і незабаром візьме участь у відбіркових іграх до чемпіонату Європи. Саме з "Дельфіном" відбулась друга зустріч динамівців. Львів'яни особливо серйозно налаштовувались на цей поєдинок, оскільки в І турі не змогли вирвати перемоги в молдован і втратили очко. Вже з перших хвилин динамівці захопили лідерство, реалізувавши свою перевагу в закинутих м'ячах. Хоча гості з Молдови і продемонстрували високий рівень гри та жагу до перемоги, проте львів'яни були максимально зібраними і не дозволили суперникам наблизитись у рахунку ближче ніж на два м'ячі. З таким відривом -- 9:7 -- і завершився цей напружений поєдинок на користь ватерполістів зі Львова.

Динамівське дербі

До столиці Східної України команда київських динамівців приїхала дещо в ослабленому складі. Деякі гравці не змогли допомогти команді через хворобу. Але ті, хто вийшов на гру проти львів'ян, думали про перемогу. Минулого туру вона була такою близькою до кожної команди, проте доторкнутися до неї не зміг ніхто. Ця гра була продовженням динамівського безкомпромісного дербі, яке триває вже впродовж багатьох років. Тієї гри львів'яни були об'єктивно сильнішими -- 7:4. Але в наступних турах, іграх подальших чемпіонатів ця суперечка триватиме, і свою перевагу доведеться доводити знову і знову.

Битва гігантів

У фінальних поєдинках немає легких ігор: у кожній зустрічі треба відпрацювати на всі сто. Кожен суперник сильний, статисти вибули з боротьби ще в попередніх турах. Але є одна команда, ігри з якою завжди найскладніші, принциповіші за всі інші надзвичайно складні зустрічі. Поєдинки, в яких кожного туру по краплині вирішується доля переможця. В українському чемпіонаті навіть повітря електризується від надзвичайної напруги, коли на воду виходять команди "Динамо" (Львів) та "Іллічівець" (Маріуполь).

Зустріч двох споконвічних суперників, команд, які вже багато років сперечаються за "золото" чемпіонату, завжди проходить, як на гойдалках: не встигне одна команда вирватись уперед, як суперники поспішають реабілітуватися. Ця гра не стала винятком. Не встигли динамівці зняти павутину з воріт маріупольських супротивників, як голкіперу Руслану Білобородьку довелось виймати м'яч зі своїх воріт. Наприкінці першого періоду, завершивши атаку голом, вже львів'яни змусили суперників йти на перерву дещо пригніченими -- 2:1. У другому періоді запальна боротьба не приносила статистичного результату жодній із команд. Лише одного разу м'яч мав нагоду спочити у воротах "Іллічівця", а львів'яни скористалися шансом збільшити відрив -- 3:1.

Від третього голу маріупольці, здавалось, протверезіли: у третьому періоді львів'янам двічі не вдалося стримати їх натиску. М'яч же ніяк не хотів потрапляти у ворота "Іллічівця", численні атаки не дали результату -- 3:3. Але втративши так важко здобуту перевагу, динамівці не розгубились і вже на початку завершального періоду потурбували ворота суперника -- 4:3. Просто блискавично відреагували маріупольці, зумівши звести рахунок до нічиєї. Здавалось би, такий рахунок примирить амбітних суперників: півхвилини залишилось до кінця матчу. Але на допомогу львів'янам прийшла фортуна в обличчі форварда Олексія Шведова. За 18 с до того, як арбітр повинен оголосити про завершення гри, Шведов із семи метрів голом завершив динамівську атаку. Гравець, який усі чотири періоди провів на воді без заміни, на останніх секундах зміг знайти у собі сили для вирішального кидка -- 5:4. На цей відносно несильний та дальній кидок не зміг відреагувати досвідчений воротар "Іллічівця", який на міжнародних змаганнях захищає рамку збірної України. "Гра принесла нам багато задоволення, -- розповіли динамівці, -- проте перемозі радіти вже не було сил".

Втома -- не завада

В останній грі туру зустрілися дві виснажені команди: наше "Динамо" та ватерпольна дружина з Севастополя. В останніх лавка запасних була надто короткою, а основного складу не вистачило для рівної боротьби з фаворитами -- 7:1 і динамівці завершують тур чемпіонами (16 очок). На незвичній останнім часом другій позиції розташувався маріупольський "Іллічівець" -- 14 очок, третіми завершили тур