За повідомленням президента Інституту підводних досліджень Максима Остапенка, поблизу острова Хортиця почалися підводні роботи з підйому на поверхню двадцятиметрової бригантини XVIII століття. Її знайшли кілька років тому в місці, де в XVIII столітті була корабельна верф, на якій будували кораблі Дніпровської флотилії, що брала участь в російсько-турецьких війнах.
Запорізькі археологи хочуть зберегти судно для нащадків. На думку спеціалістів, врятувати бригантину від загибелі може тільки термінова обробка корпусу спеціальним хімічним розчином. Зараз підводні археологи очищають корабель від молюсків, мулу і піску.
»
Юрій ЛУЦЕНКО: Україна дуже різна
Один із лідерів Соціалістичної партії України Юрій Луценко є, напевно, найпослідовнішим українським опозиціонером. Тим, хто не дуже цікавиться перебігом політичного процесу в Україні, він найбільше запам'ятався як один із організаторів акції "Україна без Кучми". Особливий погляд Юрій Луценко має і на реґіональний розвиток України. Дехто навіть вважає його прихильником федералізації країни. З'ясувати це ми спробували в самого Юрія Віталійовича.
Під час візиту президента України до Брунею Леонід Кучма і султан Брунею Болкіах обговорили можливості торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва. Мова йшла, зокрема, про нафтогазову сферу, в якій вже реалізовується співпраця, а також про сферу послуг та туризму -- готельний бізнес та екологічний туризм. Окремо розглянули питання участі брунейського капіталу в процесах приватизації в Україні.
У понеділок в окружному суді Сан-Франціско мало відбутись останнє досудове слухання у справі українського екс-прем'єра Павла Лазаренка. На ньому мали заслухати порядок денний суду на середу 10 березня.
Після цього обвинувач екс-прем'єра, прокурор Марта Борщ припустила, що коли адвокати Павла Івановича припинять затягувати процес, то справа "Сполучені Штати проти Павла Лазаренка" може закінчитися до 1 травня.
Заступник керівника штабу блоку "Наша Україна", народний депутат Давид Жванія заявив, що в Україні можлива мирна революція на кшталт грузинської. Хоча Жванія вважає, що краще б до цього не дійшло, він прогнозує, що якщо вибори президента відбудуться, але перемогу Ющенка не визнають або ж будуть фальсифікації, тоді грузинський варіант неминучий.
"Суспільство готове. Українці -- емоційно інший народ, ніж грузини. Вони усі чекають результатів виборів президента-2004. Я дивуюся терпінню українців, але поставлена така точка відліку -- жовтень цього року. Я бачу надії, які пов'язані з цією подією. Якщо будуть спроби сфальсифікувати вибори, або застосувати силові методи, або буде боротьба за збереження влади -- я думаю, грузинський варіант не тільки повториться. Я думаю, тоді грузини ще будуть учитися на українському варіанті", -- зазначив він у інтерв'ю інтернет-виданню "Українська правда".
Переможцем на довиборах до Верховної ради у 61-му окрузі в Донецькій області став голова Донецької обласної податкової інспекції Олександр Васильєв, брат генпрокурора Геннадія Васильєва. Він отримав 81,57% голосів виборців, -- повідомили в територіальній виборчій комісії. Водночас, за даними Центральної виборчої комісії, Олександр Васильєв набрав 78,68% голосів.
На другому місці опинився Ігор Могилевський, якого підтримувала Компартія, -- 8,89%. Третій результат у Євгена Талишева, якого підтримувала "Наша Україна" -- 1,3%. Проти всіх проголосувало 2,6% донеччан. Загалом активність виборців становила 60%.
Колишнього міського голову Красного Луча Сергія Лук'яненка звільнили з-під варти. Звільнення відбулось на основі рішення міського суду міста Антрацита від 4 березня. Тоді суд задовольнив подання адвоката пана Лук'яненка Марини Валєєвої про призупинення кримінальної справи, порушеної проти пана Лук'яненка до його одужання, і про зміну заходу попередження.
Зараз екс-мер перебуває на лікуванні в Київському інституті кардіології.
9 березня у Верховному Суді слухатимуть касаційну скаргу адвокатів Лук'яненка про незаконність порушення справи проти міського голови.