5 тисяч людей вивести 11 березня під стіни Ратуші обіцяють профспілки Львівщини. У такий спосіб вони хочуть протестувати проти підвищення тарифу на воду міською радою.
За задумом організаторів, колона пікетувальників збиратиметься близько 10-ї ранку поблизу офісу профспілок, на проспекті Шевченка, і далі рухатиметься повз пам'ятник Міцкевичеві до міської ради. Там під стінами Ратуші з вигуками й транспарантами вони обіцяють простояти до 13-ї години. До акції протесту, за словами завідувачки відділу культурно-просвітницької роботи об'єднання профспілок Лариси Акілової, їхні активісти підготувалися ґрунтовно. Вже підготували плакати, з якими вийдуть до головної будівлі міста. "Владо, шануй свій народ, бо іншого не буде", "Міський голово, не болить у вас за нас голова" -- такими гаслами організатори акції обіцяють озброїти свої колони. Щоб акцію раптом не визнали нелегітимною, профспілкові юристи повідомили міськраду про пікет заздалегідь.
Обіцянки привести аж 5 тисяч осіб, за словами пані Лариси не блеф. "Об'єднання профспілок Львівщини налічує 583 тисяч членів, з них половина -- у Львові. До того ж нас погодилася підтримати Асоціація роботодавців Львівщини, що обіцяє суттєво підсилити профспілкові колони своїми людьми. Терпець урвався всім. Коли використано всі цивілізовані шляхи досягнення порозуміння з мерією, залишається лише акція протесту", -- каже Лариса Акілова.
Дату пікету його організатори обрали не випадково, адже того дня має відбутися сесія міськради, на якій депутати хочуть подолати вето міського голови, що той наклав на ухвалу міськради про скасування рішення міськвиконкому від 23 січня. Богдан Бедрило, голова міської фракції "Наша Україна", яка є ініціатором такого кроку, каже, що такий демарш народу є конче потрібним для деяких депутатів.
"Пікет громадськості потрібен, щоб вплинути на депутатів. Якщо люди покажуть свою небайдужість, активну позицію, то, думаю, на багатьох депутатів це вплине. Це допоможе депутатові задуматися над питанням: чи він з Буняком, який завтра йде в відставку, і в депутата залишається зіпсована репутація, чи з львів'янами, які його обрали й наступного разу оберуть. Фактор моральної відповідальності перед виборцями посилиться, якщо пікетувальники вийдуть під стіни Ратуші, а можливо, навіть зайдуть у сесійний зал, як це зробили вчителі. Тоді, нагадаю, всі голосували, як треба, незважаючи на спротив Буняка", -- каже пан Бедрило. Рішення сесії, на його думку, залежатиме й від того, як поведеться фракція "Наш Львів".
Фракція "нашоукраїнців", яка ініціювала подолання вето, нагадаймо, нараховує 54 депутати. З них 10-12 залежать від міського голови, а значить, проти його рішення не голосуватимуть. Тому, щоб ухвалу про підвищення тарифів відкликали, бракує ще двадцять голосів.
Минулого разу, коли депутати скасували "конфліктне" рішення міськвиконкому, частина "Нашого Львову" була в когорті тих, хто опирався підвищенню тарифів. Якою буде позиція фракції цього разу, сказати складно. "Група "Наш Львів" є відверто пробуняківською. Він персонально відбирав туди людей. Вони голосують, як у армії, там дисципліна СДПУ(о)", -- каже Богдан Бедрило.
Проте Василь Білоус, голова фракції "Наш Львів" каже, що позиція їхніх депутатів залежатиме не від партійної дисципліни чи чийогось впливу, а від здорового глузду. "Є політика, а є реалії життя. Якщо буде доведено, що дійсно є реальна потреба підвищити тарифи, то, зрозуміло, що тоді треба буде підтримати міського голову, але якщо ні - голосуватимемо, як минулого разу. Однак зрозумійте: тариф не встановлюють тому, що хтось просто захотів. Є відповідні обґрунтування, розрахунки. Попередники Буняка також мали проблеми з тарифами. Їх впроваджували довго й важко. Зрештою, кому сподобається, що збільшують плату? Хоча на цю хвилину я ще не змінив своєї думки. Я вважаю, що з підвищенням тарифів ще треба було зачекати", -- каже він.
Розв'язувати проблеми "Водоканалу", на думку Василя Білоуса, треба не за допомогою тарифу. Наприклад, економлячи видатки на рекламу "Водоканалу", Склярського, на ремонти приміщень, видання газети. "Я бачив цю газету, в кожній статті Склярського згадують десять разів. За цю рекламу, напевно, треба платити. А хто за це платить?.. Ми з вами", -- пан Білоус.
Та яким буде кінцеве рішення "Нашого Львова", його голова не знає. "Можливо, той, хто голосував за скасування рішення виконкому, тепер вважає, що рада була не права. Я не можу прогнозувати. Ми ще не збиралися й не обговорювали цього питання", -- каже Василь Білоус.
Проте вплинути на їхнє рішення можуть спробувати самі львів'яни, якщо прийдуть 11 березня з профспілками під Ратушу. Організатори акції дуже прагнуть, що їх підтримали львів'яни, адже проблема підвищення тарифів на воду стосується і їх. "Якщо їм це не подобається, якщо їм набридли постійні підвищення тарифів, то хай прийдуть і підтримають нашу акцію протесту", -- каже профспілчанка Лариса Акілова. |