Минулого вівторка представники корпорації Intel та Міністерства освіти України оголосили про перші результати впровадження програми підготовки вчителів Teach To The Future. Згідно з найновішою інформацією, у програмі братимуть участь 10 областей та три міста. До перших потрапила й Львівщина.
Про запровадження програми Intel "Навчання для майбутнього" на теренах України оголосив сам головний виконавчий директор корпорації Intel др. Крейґ Баррет під час свого візиту до Києва у жовтні минулого року. З того часу почалася активна робота над адаптацією матеріалів для українського вчителя. Мета програми полягає в тому, щоби навчити вчителів шкіл (а в майбутньому -- й студентів педагогічних вищих навчальних закладів) методам практичного застосування інформаційних технологій у навчальному процесі. Приблизно тоді ж корпорація уклала меморандум про взаєморозуміння з Міносвіти.
"Підготовка учнів для світу, де рушієм прогресу є технології, є річчю необхідною, -- зазначив Крейґ Баррет, анонсуючи початок реалізації програми в Україні. -- Один із найкращих способів досягнення цієї мети -- навчання вчителів ефективному використанню технологій для підвищення якості процесу. Ця програма допоможе учням освоїти нові технології та дозволить навчальним закладам готувати кваліфіковані кадри, що є необхідним для майбутнього України".
Суть програми Intel "Навчання для майбутнього" така: на основі розроблених та адаптованих для України матеріалів фахівці навчають невелику кількість вчителів із реґіонів. Ті з них, хто успішно пройде цю програму, зможуть викладати її своїм колегам, а ті -- своїм. Так виникає щось на кшталт ланцюгової реакції: програма поширюється та ефективно засвоюється. Вчителі, що закінчили підготовку за цією програмою, постійно отримуватимуть нові знання завдяки підтримці корпорації Intel. Відповідальні за впровадження програми в Україні зазначили, що передусім вона спрямована на містечкові та сільські школи, де рівень комп'ютерної грамотності учнів є зазвичай дуже низьким.
Між іншим, суть програми дозволяє навчати ефективному використанню високих технологій не тільки викладачів предмету "інформатика". Можна навіть сказати, що програма не орієнтується на викладачів-інформатиків. Її дія стосується усіх вчителів без винятку. А хто сказав, що технології не можна використовувати під час викладання, скажімо, географії?
"Навчальний курс програми Intel "Навчання для майбутнього", що його ми тільки що пройшли, створений для реальних вчителів, що працюють у реальних школах. Оскільки основним завданням учителя є виховання органічно розвиненої особистості, інтерактивна метода навчання спрямована саме на це. Вона стане у пригоді будь-якому вчителю, що творчо працює, не залежно від спеціалізації. Крім того, під час тренінґу народжуються нові ідеї та варіанти їх реалізації. Від себе хочеться подякувати організаторам цієї програми в Україні", -- каже Сергій Пойда, вчитель інформатики з Вінниці, котрий серед перших пройшов тренінґ.
Програма "Навчання для майбутнього" є частиною ініціативи Intel Innovation in Education (Інновації у освіті), спрямованої на реалізацію потенціалу науки й технологій в освітній сфері. В основі цієї ініціативи лежить співпраця працівників сфери освіти з метою підвищення якості викладання інженерних дисциплін, математики, суспільних та науково-технічних предметів для розвитку в учнів навичок мислення вищого рівня, які є необхідними для досягнення ними успіху в сучасних умовах. Детальнішу інформацію можна отримати за адресою www.intel.ru/education. До речі, зараз розробляється українська версія цього веб-ресурсу. Незабаром він буде доступний за адресою www.intel.ua/education. |