Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Історія у Поступі.    Арт-Поступ.    Спорт-Поступ.    post-Поступ.    Пост-Faktum.

16 грудня 2017 р.

15:13 18-12-2017 -   Отці-домініканці запрошують долучитись до різдвяного ярмарку
  15:12 18-12-2017 -   У День святого Миколая найстаріший храм Львова відзначає престольне свято
  14:54 18-12-2017 -   У Львові чоловік з ножем чіплявся до перехожих з погрозами вбити себе
  14:9 18-12-2017 -   Поліція розшукує водія, що збив 79-річну жінку у Львові і втік з місця ДТП
  14:6 18-12-2017 -   Сьогодні у Львові відбудеться театралізована вистава просто неба
  15:17 18-12-2017 -   Наступного року міністром оборони України має стати цивільна особа
  15:15 18-12-2017 -   Перші платні дороги в Україні почнуть будувати не раніше ніж у 2019 році
  14:52 18-12-2017 -   У Чернігові вкрали 100-кілограмовий бюст Коцюбинського
  14:15 18-12-2017 -   В Україні подешевшало м'ясо та подорожчав хліб
  15:20 18-12-2017 -   Президентом Чилі знову обрали мільярдера Піньєру
  14:55 18-12-2017 -   У Росії випустили золотий iPhone з портретом Дзержинського
  13:15 18-12-2017 -   У Польщі знесли черговий радянський пам'ятник
  11:20 18-12-2017 -   Більше половини британців хочуть залишитись в ЄС, – опитування
  11:2 18-12-2017 -   Встановлено причину відсутності пари у людей

·  ·

___________________________________________________________________________

Пригоди будівельного дербі

Матч 19-го туру чемпіонату України із футзалу між дебютантами та сусідами в турнірній таблиці, львівським ТВД та дніпропетровським "Будівелом", відбувся на прохання гостей на день раніше від інших матчів.

Обидві команди відчайдушно борються за вихід до стадії плей-офф, тому кожній з них перемога була потрібна, як повітря. До того ж львівські "будівельники" хотіли взяти реванш за поразку в матчі першого кола -- 1:5.

Та далося взнаки те, що ТВД до звітного матчу готувався без свого керманича Романа Ковальчика. Щоправда, грою команди він керував, але було помітно, що хлопці вийшли на майданчик дещо розбалансованими. Особливо це далося чути в грі в обороні. Атакуючи з перших секунд, львів'яни на 9-й хв. пропустили два м'ячі. Спочатку контратаку гостей результативно завершив Андрій Очкуренко, а за кілька секунд "обрізкою" президента ТВД, що грає, Мирона Кіндія скористався Валентин Сопільняк -- 0:2.

До честі "теведистів", це їх не надламало, і вже на 13-й хв. Олег Чеботарьов "розвернув" захисника гостей і з 9 м вистрілив у праву "дев'ятку" воріт -- 1:2. За три хвилини капітан господарів Роман Свищ прострілив низом з правого флангу атаки, а Строгий скерував "сферу" в сітку воріт -- 2:2.

ТВД продовжував пресингувати на половині поля суперника, але вже за хвилину пропустив атаку контратаку дніпрян. Ігор Маржановський пройшов правим флангом і невідпорно пробив у дальній кут, а Ігор Стасюк знову не виручив -- 2:3. Зауважмо, що з "Будівелом" як на виїзді, так і вдома кіпер львів'ян відстояв невпевнено.

І знову господарі з відповіддю не забарилися. На 18-й хв. за перевищення п'яти фолів у ворота гостей було призначено 10-метровий пенальті. Удар Мар'яна Маринюка Андрій Мельник відбив. Парирував він і добивання Мар'яна, але пані Фортуна була на боці ТВД: м'яч потрапив у голову Маринюка і рикошетом, з третьої спроби, опинився таки у воротах -- 3:3.

У другому таймі наша команда продовжувала атакувати й на 24-й хв. врешті-решт вийшла вперед -- 4:3. Це Свищ і Чеботарьов створили маленький шедевр: останній, зробивши "гросмейстерську" паузу, дотепним пасом п'ятою вивів сам на сам з воротарем свого капітана, і той чітко пробив повз кіпера в дальній нижній кут -- 4:3.

Після цього гості активізувалися, захист ТВД на якийсь момент запанікував, але Ковальчик своєчасно взяв тайм-аут і заспокоїв гравців. На 37-й хв. господарі поставили крапку у цьому пригодницькому дербі команд "будівельників". Василь Денис у контратаці скористався пасом Маринюка, точно пробивши в дальній кут воріт дніпрян -- 5:3. Після матчу Ковальчик зауважив, що він задоволений лише результатом, а з грою та налаштованістю на матч своїх гравців треба розібратися.

»  ЛЕГКА АТЛЕТИКА
Королівські дари "королеви спорту"
В Сумах відбувся Чемпіонат України в приміщенні

Іван Гешко
Сумський легкоатлетичний манеж, де відбувся чемпіонат України з легкої атлетики в закритому приміщенні, зібрав під своїм дахом майже всіх українських лідерів "королеви спорту". Окрім почесного титулу чемпіона країни, атлети в межах чемпіонату виборювали право стати учасником світового атлетичного форуму, який у березні відбудеться в Будапешті.
»
Зимова екзотика

На чемпіонаті світу біатлоністів-лучників, який відбувався у Словенській Поклюці, наш Володимир Осадчий завоював срібну медаль.

У цьому, досить-таки ще екзотичному для України біатлоні, де стріляють не з гвинтівок кулями, а з луків стрілами, наші спортсмени займають провідні позиції. Перегони, що розпочалися масовим стартом, Осадчий провів відмінно, не допустивши жодного промаху. На фініші наш зимовий лучник виграв у росіянина Максима Менщикова 1 десяту (!) секунди. На превеликий жаль, переможцю, Ігору Самойлову з Росії Володимир програв аж шість секунд.
»
Федотенко та Понікаровський відзначилися

"Тампа Бей Лайтнінг" (Громовиці з Тампа Бей) з рахунком 4:2 переграла ослаблений нескінченними обмінами "Вашинґтон Кепіталз"(Вашинґтонські столичники). Руки, навіть ключки, до першої закинутої шайби доклав наш Руслан Федотенко. Одне слово, Федотенко роздає паси, записуючи на свій рахунок результативну передачу.
»
"Металург" став сильнішим
Підготував Юрій МИШКАЛО

Успішно завершилися переговори, які тривали декілька днів, щодо купівлі капітана сербського "Жєлєзніка" Слободана Марковича донецьким "Металургом".

Футболіст підписав з нашим клубом чотирирічний контракт.

У суботу Маркович пройшов медогляд, після чого вирушив у Голландію, де триває завершальний збір "Металурга". Колишній капітан став восьмим гравцем "Жєлєзніка", який залишив клуб. Одне слово, великий розпродаж. Після першого кола чемпіонату Сербії залізничники посідали третє місце. За минулий сезон 25-річний правий півзахисник забив п'ять м'ячів, і в декількох матчах його визнали "найкращим гравцем". Маркович -- член збірної Сербії і Чорногорії.
»  ГАНДБОЛ
Синдром семиметрових

У Львові завершився третій тур фінального етапу чемпіонату України з гандболу серед жіночих команд. Найбільший інтерес викликав поєдинок другого дня змагань між господарками туру львівською "Галичанкою" та київським "Спартаком", які безкомпромісно борються за срібні нагороди чемпіонату.

Команди вийшли на гру в оптимальних складах. На жаль, справжньої боротьби у цьому поєдинку не вийшло. Лише в першому таймі галичанки чинили гідний опір. На 13 хв. на табло горіли цифри -- 4:4. Потім же настали фатальні хвилини для підопічних подружжя Валерії та Григорія Савчуків. До перерви арбітри чотири рази призначали 7-метрові штрафні кидки у ворота спартаківок, але господарки примудрилися жодну з них не реалізувати. Було таке враження, що кіпер киянок Леся Семенченко володіє магічним даром вгадувати напрямок кидків Дарії Гробової, Вікторії Борщенко та Регіни Шимкуте.
»
Перемогли три богатирі
У Львові відбувся перший чемпіонат з ''Брейн-рингу''
Ростислав ЯЩИШИН

Порівнювати "Брейн-ринг" і "Що? Де? Коли?", мабуть, не варто. Хоч запитання практично однакові, склад команди також, час на обговорення не змінний: одна хвилина. Та все ж у "Що? Де? Коли?" команди грають у одному залі й мають хвилину на обговорення запитання, яку в них ніхто не забере... У "Брейні" ж все навпаки. Зазвичай перемагає той, хто швидше натисне кнопку.

У Львові чемпіонат з гри "Брейн-ринг" тривав минулого вікенду вперше. Загалом грубих помилок не було, а без дрібних непорозумінь не відбувається жодний турнір. Наприклад, сигнал, після якого капітан команди може тиснути на кнопку, звуковий адміністратор (він же DJ) вмикав з одно-двосекундним запізненням. Саме цим можна пояснити чималу кількість фальстартів.