Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Поступ з краю  » 


Суд над Лазаренком знову перенесли
 
Суд над українським екс-прем'єром Павлом Лазаренком розпочнеться не раніше від 1 березня цього року, -- повідомили інтернет-видання "Українська правда" в канцелярії Окружного суду Сан-Франциско. Це пов'язано з тим, що зараз у Штатах інтенсивно підготуються до судового процесу.

Зокрема вчора в Окружному суді мало відбутися досудове слухання, так звана "статус-конференція". На цьому слуханні сторони судової справи повинні були обмінятися останньою інформацією щодо справи та зробити клопотання перед обранням присяжних.

За останньою інформацією, підбирати присяжних мають у четвер. Хоча в коментарі журналістам "Української правди" судовий клерк зазначив, що попередній підбір кандидатів у присяжні вже мав відбутися, зважаючи на те, що очікують на складний і тривалий судовий процес.

За правилами, присяжних обирають сторони захисту та обвинувачення. Вони мають вибрати 12 присяжних з 15 кандидатур, які відповідають вимогам. Однією з вимог є та, що присяжні можуть полишити місце роботи на період судового процесу.

Стало відомо також, що Лазаренко на суд може не з'явитися. Як пояснив судовий клерк, у Лазаренка є право приїжджати на засідання суду, однак ніхто не може його змусити зробити це. Представляти екс-прем'єра в суді можуть його адвокати.

Обговорити в форумі» 
Угода "за" і "проти" Януковича
"Більшовики" знову презентували намір висунути єдиного кандидата
Ольга СНІЦАРЧУК, Київ
 
Віктор Янукович
Вчора в столичному Українському Домі парламентська більшість презентувала угоду про утворення широкої коаліції. Її основним пунктом є висунення єдиного кандидата в президенти. Щоправда, його імені знову не назвали. Втім, більшості з учасників коаліції наразі не до цього: з огляду на все, вони взагалі не розуміють, у що вступили, а надто -- навіщо.

Принаймні таке враження було в обідню пору середи. Очевидно, підписуючи угоду, лідери фракцій пропрезидентської більшості забули чи не знайшли часу зрозумілою мовою пояснити звичайним депутатам-"більшовикам", яку саме угоду презентуватимуть, чим створили кумедну ситуацію. Намагаючись отримати коментарі від членів різних фракцій більшості, парламентські журналісти ще опівдні були в цілковитому розпачі й нерозумінні. Лідер депутатської групи "Народний вибір" Микола Гапочка повідомив, що якусь з угод підписали напередодні (у вівторок), однак деталей він так і не зумів пояснити, хоча чесно намагався. Врешті-решт він повідомив, що підписали угоду... "під одіялом". На прохання кореспондента "Поступу" уточнити, Гапочка відповів: "Не під моїм одіялом". Далі гірше. Депутат фракції "Реґіони" повідомив, що презентуватимуть угоду між більшістю та... опозицією. Про те, що в Українському Домі зберуться "більшовики" та ліві, щоб репрезентувати спільну угоду, підтвердив і один з есдеків.
Детальніше>>
» 
Суркіса не впустили у Штати
 
Заступникові голови СДПУ(о), главі Федерації футболу України Григорію Суркісу відмовили надати американську візу. Про це повідомляє радіо "Свобода" з посиланням на народного депутата Володимира Стретовича ("Наша Україна").

На думку Стретовича, цей факт є результатом запровадження нового закону США про попередження в'їзду на територію країни причетних до корупції осіб. Згідно з антикорупційною прокламацією, підписаною президентом США Джорджем Бушем, Штати відмовлятимуть надавати візу всім іноземним громадянам, які через корупцію зашкодили інтересам американської безпеки чи бізнесу.
Детальніше>>
» 
Мороз солідаризувався з опозицією
Підготував Андрій ДАВИДЕНКО
 
Лідер Соцпартії України Олександр Мороз заявив, що останні події у парламенті щодо підписання політугоди та переслідування представників "Нашої України" взаємопов'язані. За його словами, провладні ЗМІ розпочали протиставляти "Нашу Україну" та БЮТ депутатському корпусу тому, що вони не підписали угоди про політреформу. Це "нібито фактом стає протиріччя в середовищі опозиції зі всіма наслідками, що із цього випливають", -- зазначає лідер СПУ.
Детальніше>>
» 
Ющенко критикує дії податкової
 
"Наша Україна" має намір звернутися до Генеральної прокуратури з проханням розслідувати факти політичного переслідування представників блоку з боку ДПА та дати їм належну правову оцінку. Про це йдеться в заяві блоку щодо тиску органів Податкової адміністрації на представників "Нашої України".

У заяві зазначено, що об'єктами перманентної уваги податкової стали підприємства, які колись заснували чи очолювали депутати від "Нашої України" всіх рівнів -- від депутатів місцевих рад до Верховної Ради. "Характерно, що хвилі особливої "податкової уваги" припадають на ті періоди, коли "Наша Україна" займала принципову позицію з приводу так званої конституційної реформи", -- зазначено в заяві.
Детальніше>>
» 
Опозицію об'єднає Тимошенко
Андрій ДАВИДЕНКО
 
Юлія Тимошенко
Лідер Блоку Юлія Тимошенко запропонувала Соціалістичній партії і блоку "Наша Україна" підписати угоду про коаліцію опозиційних сил, а згодом висунути від цієї коаліції єдиного кандидата на президентських виборах 2004 року. Ця коаліція має стати серйозною противагою пропрезидентським силам, які теж намагаються домовитися щодо єдиного кандидата на президентських виборах.

У межах ініціативи Тимошенко один з лідерів БЮТ Олександр Турчинов вже мав попередні переговори з лідером "Нашої України" Віктором Ющенком і лідером СПУ Олександром Морозом. І, як він прогнозує, вже незабаром Ющенко та Мороз мали б оприлюднити "свою позицію щодо цього".

Турчинов переконаний, що формат "трійки" довів "свою спроможність перемагати владу й тих, хто цю владу підтримує", про що, зокрема, свідчить "успішне коригування" спільних дій БЮТ, СПУ та "Нашої України" протягом останнього півроку в парламенті. "Коли не буде особливих заперечень, а я вірю, що їх не буде, то ми вийдемо на формування коаліції. Ми приречені домовитися, бо саме у цій єдності шлях до перемоги", -- вважає Турчинов.
Детальніше>>
» 
Незалежні ЗМІ захищатимуть на вулиці
 
У четвер на київському майдані Незалежності відбудуться вуличні акції протесту проти тиску влади на опозиційну газету "Сільські вісті" та радіо "Свобода", -- повідомляє інтернет-видання "Українська правда". Таку опозиційну ініціативу про проведення акцій протесту озвучив з парламентської трибуни член фракції СПУ Станіслав Ніколаєнко.

За його словами, Соцпартія переймається закриттям низки ЗМІ. Зокрема Ніколаєнко наголосив, що із 17 лютого цього року з "надуманих причин" було припинено трансляцію програм радіо "Свобода" на радіо "Довіра". Чинять тиск на радіо "Рокс", "Громадське радіо", "5-й канал", газети "Сільські вісті" та низку реґіональних ЗМІ, -- нагадав він.
Детальніше>>
» 
КРАЄВИД
 
В Україні буде створено нову громадську організацію Всеукраїнська асоціація суддів. Про це заявив голова парламентського Комітету з питань правової політики Василь Онопенко, який зазначив, що Асоціація стане неформальною організацією, яка не підкорятиметься Судовій адміністрації України.

Член Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, член політичної групи Української народної партії у фракції "Наша Україна" Олекса Гудима вважає за можливе, що в четвер "Наша Україна" знову може заблокувати роботу парламенту, який збирається визначитися щодо можливості передання в концесію нафтопроводу "Одеса -- Броди". "Той факт, що у Верховну Раду для ухвалення вносять законопроекти, які не мають ніякої економічної підстави, є виявом того, який "деребан" існує в державі", -- заявив Гудима, риторично запитавши: "Кому вигідно віддавати в концесію на 20-30 років нафтопровід, який може нести до бюджету "золоті яйця?"
Детальніше>>