BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Інтерв''ю у Поступі.    Літературний Поступ.    Арт-Поступ.    Спорт-Поступ.    post-Поступ.    Лист у Поступ.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
25 березня 2020 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  12:8 21-03-2020 -   Сервіси таксі Uber, Uklon і Bolt безкоштовно возитимуть львівських медиків  
  12:7 21-03-2020 -   У Львові 7 осіб госпіталізували із спецпотягів, що прибули з Польщі  
  12:7 21-03-2020 -   Перший випадок захворювання коронавірусом зафіксовано у Львові  
  12:7 21-03-2020 -   ЛОДА подала в уряд уточнення щодо майбутньої Львівської ОТГ. Формат "великого" Львова скасовується  
  12:6 21-03-2020 -   В Італії від коронавірусу померла українка родом з Львівщини  
Україна
  11:8 27-03-2020 -   Зеленський анонсував закриття державного кордону до кінця дня у п’ятницю  
  11:8 27-03-2020 -   В Україні зафіксовано 196 заражень коронавірусом  
  11:8 27-03-2020 -   Як Кабмін пропонує Раді "порізати" фінансування міністерств: список  
  11:7 27-03-2020 -   У МОН розповіли про особливості закінчення навчального року в умовах каратину  
  10:26 26-03-2020 -   Ахметов про "кураторство" над областями: Ми не заміняємо, а допомагаємо місцевій владі  
Світ
  11:11 27-03-2020 -   Думки росіян з приводу обнуління термінів Путіна розділилися порівну  
  11:10 27-03-2020 -   ПАНДЕМІЯ КОРОНАВІРУСУ ПРИСКОРЮЄТЬСЯ З ЕКСПОНЕНЦІАЛЬНОЮ ШВИДКІСТЮ — ВООЗ  
  11:9 27-03-2020 -   Якщо не захищатися, коронавірус вб'є 40 мільйонів людей  
  11:9 27-03-2020 -   США оголосили нагороду в 15 мільйонів доларів за інформацію про Мадуро через торгівлю наркотиками  
  10:25 26-03-2020 -   Італія та Іспанія випередили Китай за кількістю смертей від COVID-19    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Арт-Поступ  » 

___________________________________________________________________________

Соломія чарує львів'ян
 
Однією з яскравих представниць львівської скрипкової школи молодшої генерації є Соломія Івахів. Вона здобула музичну освіту у Львівській музичній академії ім. Миколи Лисенка (диплом з відзнакою) та у Музичному інституті ім. Куртіс у Філадельфії (США), в якому, зокрема, одержала престижну відзнаку -- медаль пам'яті легендарного скрипаля Фріца Крайслера. Цією нагородою періодично відзначають випускників інституту, які продемонстрували виняткові успіхи протягом свого навчання. Як лауреат міжнародних конкурсів та фестивалів, оркестрант і концертмейстер симфонічного оркестру інституту Соломія виступала на багатьох престижних сценах світу. Знайомство та співпраця з видатними музикантами сучасності сприяють творчому зростанню та самовдосконаленню молодої української скрипальки.

Соломія Івахів регулярно виступає і в рідному Львові. Ось і нещодавно після виступів у Нідерландах, Франції та Великобританії відбувся її сольний концерт у Львівській музичній академії ім. Лисенка. Вона виконала твори, які належать до шедеврів світової скрипкової літератури, -- Сонату №1 (g-moll) Баха для скрипки соло, Концерт №4 (D-dur) Моцарта та Концерт Петра Чайковського (D-dur) для скрипки з оркестром.

До складних виконавських завдань бахівської сонати належить подолання специфічних труднощів сольної гри без супроводу. Вже з перших звуків Соломія полонила слухачів яскравою, наспівною, виразною, емоційно насиченою грою. Соната побудована за принципом контрастного співставлення частин циклу. Основний ідейно-емоційний зміст зосереджено в першій частині твору. Скрипалька вдало відтворила імпровізаційно-патетичний характер широкої, ритмічно складної мелодії завдяки інтонаційній виразності пластичної мелодичної лінії з виявленням елементів прихованої поліфонії. Стилістично грамотне, продумане фразування доповнювали відповідні динамічні нюанси, що посилювали внутрішню експресію мелодії. Швидка, енергійна триголосна фуга прозвучала ритмічно вирівняно, інтонаційно виразно, з виділенням мелодичних ліній контрапункту. Гнучка імпровізаційна мелодика з наскрізним розвитком музичної думки надихали Соломію на виразне фразування, чітку штрихову техніку, витончене нюансування. Споглядальна лірика середньої частини сонати пронизана пісенно-танцювальними інтонаціями сициліани. Скрипалька виявила високий рівень культури звуку, продемонструвавши наспівний, "вокальний" характер звучання. У фінальній, третій, частині сонати Соломія захопила слухачів своєю внутрішньою творчою життєдайною енергією, стрімким рухом, віртуозною легкістю.

Виконавський стиль Соломії Івахів характеризується цілковитою підпорядкованістю технічної майстерності образній сфері музики. Це яскраво виявилося в інтерпретації Концерту №4 Моцарта.

Початкова енергійна, вольова, фанфарна тема закликає слухачів до уваги. Складні пасажі першої частини концерту звучали напрочуд легко, невимушено, жваво. В моменти найвищого емоційного напруження звучання було прозорим, благородним. Естетичне сrеdо Моцарт висловив такими словами: "...якими палкими не були би почуття, їх потрібно виражати так, щоб вони не викликали відрази". У першій частині Концерту поєднується драматизм із легкістю, і Соломія Івахів чудово впоралася з цим нелегким художнім завданням.

Середня частина -- лірична сповідь композитора, висловлена в ясній, простій, структурно чіткій мелодичній лінії. Соломія виявила вміння вести наспівну, кантиленну, плавну, натхненно-піднесену мелодію з відповідним емоційним наповненням і рельєфним фразуванням. Моцарт вважав, що вокальна музика є зразком для інструменталістів, а їхнє звучання повинно максимально наближатися до голосу. В центральному епізоді третьої частини -- рондо -- Соломія вдало імітувала звучання народного музичного інструмента мюзета (різновид волинки), провівши мелодію на тлі витриманого басового звуку.

Необхідно також торкнутися ще однієї виконавської проблеми. Оскільки в Моцарта є дуже скупі динамічні ремарки, то треба мати неабиякий художній смак, щоб їх вдало вибрати та відтворити. Саме тому музика Моцарта є пробним каменем для доброго смаку, і молода скрипалька вдало витримала іспит на професійність.

Перед виконавцем Концерту Петра Чайковського постають дуже складні мистецькі та технічні завдання. Композитор повно та всебічно використав виразові засоби скрипки, тонко відчуваючи тембральні можливості різних струн та регістрів. Багатство й новизна різноманітних прийомів скрипкової гри допомагають глибше відтворити ідейний задум твору.

Соломіїна інтерпретація Концерту Чайковського була добре продуманою, виваженою, із врахуванням стильових особливостей твору. Драматизм першої частини скрипалька відтворила виразною лінією мелодико-інтонаційного розвитку. Цілісність форми досягалася, передовсім, завдяки доброму відчуттю інтонаційної опори та широких динамічних хвиль музичного розвитку.

Лірична середня частина -- "Канцонета" прозвучала у виконанні Соломії ніжно, м'яко, тепло, безпосередньо, чаруючи слухачів своєю щирістю та простотою. Фінал Концерту -- картина народного життя. Тут яскраво виявилася творча енергія молодої скрипальки. Стрімка, напориста, вольова музика добре передала життєствердний характер образно-емоційної сфери рондо. Партія скрипки написана в блискучому концертному стилі. Соломія продемонструвала відмінне володіння інструментом та майстерну, професійну, віртуозну гру.

Значному успіхові молодої скрипальки сприяв піаніст-концертмейстер Юрій Фоменко. Якщо в Концерті Моцарта роль оркестру зводилася до акомпанементу, то в Концерті Чайковського оркестр є активним творцем музичного образу. Фортепіанний супровід Фоменка органічно поєднувався із звучанням скрипки Соломії в чудовому метроритмічному, агогічному та динамічному ансамблі. Їхнє виконання створювало єдине переконливе мистецьке ціле.

Соломія Івахів не зупиняється на досягнутому. Вона постійно перебуває у творчому пошуку, в процесі безперервного самовдосконалення, має безліч цікавих задумів. Тож творчої Тобі наснаги, Соломіє, на прославу українського музичного мистецтва в світі!

Оксана Захарчук, музикознавець

Львів
» 
Галереї у нас та деінде
 
Складається так, що у Києві деякі галереї, які були піонерами галерейного життя, тобто створені приблизно 10 років тому, зараз переживають період реорганізації. Важко зробити однозначний висновок, з чим це пов'язано. Можливо, з тим, що більшість київських галерей, не маючи жодної концепції у своїй роботі, зіткнулися з тим, що, пропонуючи клієнтові більш-менш однаковий набір "товарів", залишають йому право вибору, де зручніше (тобто дешевше, ближче) купити тих же авторів, замість того, щоб запропонувати якийсь ексклюзив. Приблизно така доля спіткала одну з найстаріших київських галерей "Триптих", що розташована на Андріївському узвозі, у якій часто проходили львівські виставки. Торік галерея змінила власників і почала нове життя. Причому, як і раніше, одним із пріоритетних напрямів роботи галереї залишились львівські артисти. Щойно завершилася виставка відомого львівського графіка Олега Денисенка (кажуть, успішно), як 6 лютого галерея репрезентувала експозицію ще одного бонзи від графіки зі Львова Романа Романишина (він останніми роками успішно освоює ділянки скульптури і малярства), яка, мабуть, матиме не менший успіх.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Стояти заборонено 
  ·  Київський райсуд підірвали 
  ·  Теракт у Багдаді 
  ·  Тимошенко у Тернополі 
Погляд
  ·  Ірина РЕКУШ: Галичина -- локомотив України 
  ·  В очікуванні свята 
Поступ у Львові
  ·  Дві новини від Гузара 
  ·  Зима не надовго повернулася 
  ·  30 тисяч за депутата 
  ·  Освіта -- не пріоритет 
  ·  Губернатор приймає львів'ян 
  ·  Реаніматорів Львова нагородили 
  ·  Міліція працює над іміджем 
  ·  Володимир ЛИС: Немає чужих дітей 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  ФОТОФАКТ 
  ·  Новий меч президента 
  ·  Ющенко хоче помиритися з Морозом 
  ·  "Сільські вісті" подадуть апеляцію 
  ·  У "Нашій Україні" потрібна розмова 
  ·  У татарів увірвався терпець 
  ·  Рейтинги кандидатів падають 
  ·  Мельниченко допоможе Кучмі 
  ·  КРАЄВИД 
Поступ у світі
  ·  Армія на двох 
  ·  Початок релігійної війни 
  ·  Знову катастрофа 
  ·  Реформи грузинської влади 
  ·  Гаїті на порозі революції 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Економіка у Поступі
  ·  Продекспо-2004 
  ·  ОПЕК не знижуватиме ціни 
  ·  Смішна статистика 
  ·  Ціни зростатимуть до липня 
  ·  ЛАЗ і ЗАЗ поділять ринок 
  ·  Альтернатива "Баку -- Джейхану" 
  ·  Оглядини "Укртелекому" 
  ·  Підакцизники просять вето 
  ·  НОВИНИ ЕКОНОМІКИ КОРОТКО 
Інтерв''ю у Поступі
  ·  Володимир АНТОНЕЦЬ: В Україні мало рішучих генералів 
Літературний Поступ
  ·  Жриця іншої ери для геніального шизофреніка 
  ·  Ціна поступу 
Арт-Поступ
  ·  Соломія чарує львів'ян 
  ·  Галереї у нас та деінде 
Спорт-Поступ
  ·  Паливно-енергетичне дербі 
  ·  Кличко мріє про титул чемпіона 
  ·  Вірменин -- чемпіон України 
  ·  Сенсації Кубка Девіса 
  ·  Найкращі туристи 
  ·  Невдача Артема Удачина 
  ·  Лідери повертаються на лижню 
  ·  Фестиваль бігу відкриває таланти 
  ·  НОВИНИ СПОРТУ КОРОТКО 
post-Поступ
  ·  Рецепт успіху 
Лист у Поступ
  ·  ПОТРІБНІ НОВІ НОМІНАЦІЇ 
Пост-Faktum
  ·  Диктатор у леопардовому капелюсі 
  ·  КАЛЕНДАР