Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Арт-Поступ  »  БЕРЛІН


З музею вкрали 9 картин
 
Еріх Гекель. “Божевільний солдат”
Безглуздий злочин

21 квітня стало відомо, що напередодні невідомі злочинці проникнули в музей Bruecke в Берліні та викрали 9 картин (на світлинах) роботи відомих експресіоністів. Поліції досі не вдалося з’ясувати подробиць та ідентифікувати злочинців. Вартість поцуплених шедеврів оцінюють у декілька мільйонів доларів.

За даними поліції, злодіям удалося вимкнути сигналізацію та пробратися в музей через вікно.
Злочинці викрали 6 картин роботи Еріха Гекеля, Макса Пехштайна, а також роботи Еміля Нольде й Ернста Людвіга Кірхнера.

Останнє пограбування такого масштабу було здійснено в Берліні 1989 року. Тоді було викрадено дві відомі картини Карла Шпіцвега, які не знайдено досі.

Чи можна продати вкрадене?

Відомий берлінський адвокат, який спеціалізується на справах, пов’язаних із викраденням творів мистецтва, а також є президентом організації “Друзі Національної галереї”, вважає: “Злочинці були цілковитими ідіотами, бо на ці картини неможливо знайти ні покупця, ні ринку збуту. Ні серед тих, хто займається продажем картин, ні серед тих, хто нічого в цьому не розуміє. Хіба що знайдуть якогось божевільного мультимільйонера, який би сам хотів милуватися ними у власному будинку протягом 50 років. Це можна собі уявити ще з іконами або картинами Ван Гога. Але хто цікавиться десь у Японії картинами на зразок Tiergarten Berlin? Що більш відомою є викрадена картина, то важче її продати. Можливо, злочинці запропонують музеєві купити картину назад. Це досить поширений метод”.

Що таке “Міст”

Мистецьке угруповання Die Bruеcke (“Міст”) було засноване студентами-архітекторами Ернстом Людвігом Кірхнером, Фріцом Блейлем, Еріхом Гекелем і Карлом Шмідтом Ротлюффом у Дрездені 1905 року. Це одне із найстаріших німецьких угруповань, яке мало величезний вплив на розвиток модернізму. Згодом до групи приєдналися Макс Пехштайн, Еміль Нольде й Отто Мюллер. В експресіонізмі групи Bruеcke пейзаж, оголена натура стали виразниками внутрішнього переживання та суб’єктивного світосприйняття митців. Формально це виражається у відмові від традиційної перспективи, відкиданні всіх другорядних елементів і наданні особливого значення кольору.
Створений у 1967 році музей Bruеcke в Берліні має найбільшу у світі колекцію членів групи, понад 400 картин, кілька тисяч рисунків, акварелі, графіку, дерев’яні скульптури.

Н.С.

Обговорити в форумі» 
АРТ-НОВИНИ
 
Новітнє радіографічне дослідження знаменитої картини Леонардо да Вінчі “Поклоніння волхвів” показало, що до нечисленних мазків пензля самого майстра пізніше додалися сліди роботи іншого художника. Це був вимушений захід, тому що незакінчена та непокрита лаком картина почала руйнуватися. Як би там не було, пише The Daily Telegraph, доводиться констатувати, що внесок самого Леонардо в те, як виглядає знаменитий шедевр тепер, є досить скромним. До речі, видатний майстер часто залишав картини незавершеними в технічному плані або так експериментував із техніками, що вже найближчі нащадки були змушені вдаватися до негайних реставраційних робіт, щоби зберегти його твори.
Детальніше>>