Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Погляд  » 


Міністерська триходівка
Євген ДУДЕНКО
 
Микола Білоконь
За інформацією, отриманою від конфіденційних, але достовірних джерел, незабаром український політикум здригнеться від гучних кадрових перестановок. Єдиним падінням під час цієї триходової кадрової комбінації стане звільнення міністра внутрішніх справ України Миколи Білоконя. Два інші ходи будуть досить закономірними. Місце Білоконя посяде нинішній головний податківець Юрій Кравченко, який вже керував правоохоронними органами. Державну ж податкову адміністрацію очолить теперішній перший заступник Кравченка, рідний брат глави Адміністрації президента Сергій Медведчук. На українській переправі вкотре змінять коней.

За неперевіреною інформацією, поштовхом для закінчення ери Білоконя в МВС став банальний хабар на 200 тисяч зелених (!), на якому керівника міліції впіймали пильні есбеушники. Щоправда, як подейкують, до кінця "розкрутити" справу міністра, яка, ймовірно, гарантувала б їм нові зірки, працівникам СБУ не дозволили. У справу нібито втрутилося високе керівництво, що детально пояснило, які кримінальні справи в Україні вести та оприлюднювати можна, а які ні. Отже, справу спустили на гальма.

Як знати, чи не саме ця міністерська справа стала ще одним поштовхом до нового походу президента Леоніда Кучми на українську корупцію. Тим паче, що у виступі на засіданні Всеукраїнської наради з проблем боротьби з організованою злочинністю і корупцією та захисту прав людини Кучма зазначив, що "дедалі більше доводиться говорити про корупцію в правоохоронних органах та судовій системі".

У коментарі "Поступу" народний депутат, член парламентського Комітету з питань правової політики Юрій Кармазін зазначив: "Щодо випадку з Білоконем, то жодної інформації щодо цього я не маю. Що ж стосується можливих перестановок в уряді, то такі розмови й чутки ходять дуже давно. На мою думку, краще, щоб цього не трапилося, тому що нічого ліпшого, ніж ускладнення внутрішньополітичної ситуації у державі, ми не отримаємо".

Не захотів коментувати цієї інформації і член парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Василь Червоній. "Я би не хотів коментувати чутки. Якби ця інформація була в надрукованому вигляді і ми могли би послатися на джерело інформації, тоді можна було би щось із цього приводу сказати. Взагалі-то, якщо чесно, мені байдуже. Я налаштований на одне -- перемогти на виборах 31 жовтня всю цю організовану злочинність, на чолі якої стоять керівники нашої держави. А всі ці їхні "розбірки" між кланами, які нагадують бійку павуків у банці, мене мало цікавлять".

Не підтвердили, але й не спростували цієї інформації і в прес-службі СБУ.

До речі, про можливу відставку Білоконя повідомляє інтернет-видання "Олігарх.net". За даними джерел видання, його заява з проханням про звільнення вже лежить на столі президента Кучми. Замінити ж Білоконя має саме Юрій Кравченко. З огляду на це, "Олігарх.net" припускає, що такі ротації вигідні голові Адміністрації президента Вікторові Медведчуку, який прагне посадити в крісло голови ДПА свого брата Сергія.

Обговорити в форумі» 
Мерія ігнорує суд
Катерина ЗЕЛЬМАН
 
Призначене на вчора судове слухання сумнозвісної справи про визнання недійсним проведення земельного аукціону, після якого доведений до відчаю беззаконням влади викладач ЛНУ імені Івана Франка Станіслав Шендрик вчинив акт самоспалення, знову зірвалося.

Загалом невдале слухання швидше було схоже на злий фарс. Обвинувачувані -- представники міста -- із представниками так званої третьої сторони (ПП "Тілець") приїхали пізніше від призначеного часу. Впродовж усього засідання вони жартували та сміялися, незважаючи на присутнього в залі сина загиблого. Нагадаймо, що власне ПП "Тілець" придбало на торгах земельну ділянку пана Шендрика, і саме її робітники, незважаючи на заборону суду, розпочали зривати замки та огорожу саду, після чого Станіслав Шендрик підпалив себе.
Детальніше>>