Американська влада оголосила війну татуюванню. Розповсюдження недобросовісних салонів і татуювальників, які доволі часто працюють вдома або у власних авто, призвело до такої великої кількості випадків інфекційного зараження новоспечених власників натільних прикрас, що спонукало державу взяти під контроль тату-індустрію.
Як повідомляє інформаґенція Washington ProFile, через непрофесійне виконання тату можна підхопити стовбняк, туберкульоз, невиліковний і почасти смертельний різновид гепатиту В і С, купу шкіряних хвороб, а також набути вірус імунодефіциту. У деяких американських штатах нанесення тату взагалі заборонили. Переважно татуювання не належать до категорії медичних і косметичних послуг, які регулює держава. Тобто жодне державне аґентство не стежить за виконанням медичних стандартів, необхідних для виконання татуювань. Ще десять років тому цей факт нікого не турбував, а кількість охочих навічно розмалювати своє тіло була незначною. Але як тільки мода на тату охопила маси, ситуація докорінно змінилася.
Дослідження, які провели спеціалісти з університету штату Огайо, показали, що один із семи дорослих жителів Сполучених Штатів має наколку, але водночас шестеро з десяти американців негативно ставляться до такої моди. Візерунки на шкірі найбільш популярні серед молоді. Якщо серед американців віком 40-56 років татуйований кожний десятий, серед тих, кому від 25 до 34 років -- кожний третій, то з-поміж жителів США, що не досягнули 25 років, кожний п'ятий уже зробив собі татуювання. Ще стільки ж представників цієї вікової категорії незабаром планують прикрасити своє тіло. Вартість найпростішого тату в США становить $40.
До 1940-х років татуювання в США вважалися примхою моряків та злодіїв. Так вважали, доки не прийшла доба хіпі, коли тату стало символом нонкомформізму. Досі у багатьох штатах Америки діють обмеження на татуювання. Вони були введені у 1961 році після того, як стало відомо про велику кількість випадків зараження гепатитом під час цієї процедури. Федеральні органи охорони здоров'я США періодично попереджають, що вони не можуть контролювати діяльність усіх салонів тату і не можуть гарантувати, що фарбники та інструменти, які там використовують, є цілком безпечними.
Більш рішуче діють військові. У 2003 році військово-морський флот США вперше ввів обмеження на татуювання. Військовим морякам заборонено татуювати голову та шию. Окрім цього, не можна робити непристойних наколок, а також татуювань, які символізують "сексуальну, расову, релігійну, етнічну дискримінацію". Моряки, які вже мають такі "прикраси", зобов'язані їх позбутися. Деякі ветерани ВМФ США мають на своєму тілі до 100 різних татуювань.
Внормувати діяльність салонів татуювання мають намір й у Старому Світі. Зараз Єврокомісія, на основі результатів відповідного дослідження, планує скласти резолюцію, яка б визначала правила нанесення татуювань, а також пірсингу. |