ІРАК. Іракська газета "Аль-Мада" опублікувала документи, з яких зрозуміло, що колишній іракський режим уклав вигідні контракти на постачання мільйонів барелей нафти з 270 організаціями та приватними особами з 46 країн. Серед них Ліберально-демократична партія Росії і Російська Православна Церква, які спростувати закиди, що Саддам Хусейн розплачувався з ними нафтою в обмін на політичну підтримку. "В нас з ним були майже дружні відносини", -- заявив депутат Держдуми від ЛДПР Алєксєй Мітрофанов, однак він категорично відкинув звинувачення, що Саддам розплачувався з ЛДПР за дружбу. Офіційний представник РПЦ протоієрей Всеволод Чаплін також відкинув висунуті обвинувачення.
ПАЛЕСТИНА. Щонайменше вісім палестинців загинули під час рейду ізраїльської армії у секторі Ґаза. Танки, джипи та бульдозери ввійшли в район Аль-Зайтун міста Ґаза перед світанком. Палестинські бойовики чинили ізраїльським військам опір з використанням мінометів, протитанкових ракет і вибухових пристроїв.
АДЖАРІЯ. Увесь день, 28 січня, над столицею аджарської автономії Батумі літали ґвинтокрили, вулицями міста патрулювали озброєні люди, багато з них були в цивільному. Як повідомляє грузинська телекомпанія "Руставі-2", такими радикальними заходами керівництво автономії має намір забезпечити порядок на території Аджарії. Одночасно в Батумі відбувалася акція на підтримку Аслана Абашидзе. Спочатку вона проходила у центрі міста, біля театру, а потім охорона пропустила пікетувальників до резиденції лідера Аджарії. Це стало відповіддю на установчий з'їзд руху "Демократична Аджарія", що відбувся у вівторок у Тбілісі.
»
КАНДИДАТИ
Хто буде суперником Буша?
Ігор МЕЛЬНИК, Дмитро КАНЕВСЬКИЙ
У невеликому штаті Нью-Гемпшір у Новій Англії 27 січня відбулися попередні вибори президента США "праймеріз". Виборці штату вибирали майбутніх кандидатів серед 13 республіканців та 23 демократів.
Це фактичний старт передвиборних перегонів, бо традиційно в Нью-Гемпшірі майбутні президенти здобувають перші рейтинги, а такі імпрези в інших штатах вже беруть до уваги ці результати. Серед республіканців впевнено лідирує Джордж Буш. Ще кілька відомих республіканців беруть участь у перегонах, щоб просто зайвий раз нагадати про себе. Для цього в Нью-Гемпшір приїхали колишній мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані, губернатор штату Нью-Йорк Джордж Патакі, сенатор-республіканець Джон Маккейн...
Для демократів "праймеріз" -- це здобування голосів до з'їзду партії, який вже має офіційно висунути кандидатури на президента та віце-президента.
Тоні Блер знову на коні. Власне так після вівторкової переконливої перемоги в парламенті над бунтівниками з власної партії щодо питання про реформу плати за навчання в університетах можна охарактеризувати стан справ британського прем'єра.
Тепер нова "вікторія". За день до офіційного оприлюднення доповіді комісії лорда Хаттона, яка розслідувала обставини, що призвели до смерті експерта з озброєнь Девіда Келлі, цю доповідь надрукувала бульварна газета "Сан".
Згідно з надрукованою в газеті інформацією, в доповіді з прем'єр-міністра Тоні Блера знято всі обвинувачення в "безчесній поведінці", а ВВС своєю чергою визнали винною в низці порушень.
У зв'язку із цим виникає запитання, як у такій законослухняній країні, як Великобританія, трапився витік настільки важливої інформації, від якої залежить і доля прем'єра, і доля ВВС.
Провладна Соціал-демократична партія Німеччини стрімко втрачає підтримку населення. Про це свідчать результати опитування, яке провів німецький тижневик "Штерн". З причини незадоволення реформою охорони здоров'я та проблем навколо федерального аґентства з праці за СДПН віддали б свої голоси лише 24% виборців (мінус 2 пункти порівняно з даними опитування за попередній тиждень). Це найгірший результат за весь час перебування Шрьодера на посаді канцлера та керівника партії.
Натомість рейтинг опонентів есдеків поповз вгору. Опозиційний блок ХДС-ХСС підтримують вже 50%. Лібералів підтримує 8% німців. Партія ж демократичного соціалізму -- спадкоємниця НДР-івських комуністів -- має шанси знов потрапити до бундестагу та інших представницьких органів країни різних рівнів.
У США опублікували аудіозапис з борту літака, який 11 вересня врізався в башту Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку. На плівці, яку передала американським конгресменам Національна комісія з розслідування терористичних атак у США, є запис голосу стюардеси Бетті Онг, яка розповідала диспетчерам, що відбувалося в літаку авіакомпанії American Airlines.
Такого висновку дійшла міжнародна морська організація, яка нещодавно оприлюднила доповідь, в якій йдеться, що кількість нападів на кораблі за останній рік збільшилася на 20%. 2003 року пірати вбили двічі більше людей під час нападів, ніж 2002-го.
До того ж у Південній і Східній Азії зареєстровано вдвічі більше нападів, ніж загалом у всіх інших реґіонах. Понад чверть всіх піратських атак в усьому світі трапилося в територіальних водах Індонезії. Також ситуація виходить з-під контролю і в Бангладеш, не менше проблем мають з піратами Індія, В'єтнам та Ніґерія.