Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Економічний Поступ  » 


ЕКОНОВИНИ
 
Кінах стурбований тіньовою економікою

Прем’єр-міністр Анатолій Кінах стурбований величезними обсягами тіньової економіки в державі. На засіданні Кабміну за підсумками І кварталу цього року він закликав створити нарешті розумні правила гри, які б дозволили бізнесменам працювати за законом. Голова уряду загалом позитивно оцінив роботу владних структур і повідомив, що реальна зарплата зросла на 18%. Водночас, за його словами, середня зарплата в Україні становить 62 долари – це удвічі менше, ніж у Росії.


Чекаємо на ринковий статус...

Українська делегація на чолі з віце-прем’єром Василем Роговим вирушила до Вашингтона. Обговорюватимуть три питання: визнання в Україні ринкової економіки, спільну боротьбу з відмиванням брудних грошей і фінансовим тероризмом і надання Україні технічної допомоги в 2003 році. Після розмови з представниками американського уряду українська делегація планує зустрітися з банкірами Міжнародного валютного фонду.


Українська економіка продовжує зростати

У першому кварталі цього року внутрішній валовий продукт зріс на 3,8%, при цьому в березні він збільшився на понад 4%. У межах зростання ВВП загалом збільшилося і промислове виробництво, в першому кварталі – на 3%. Найбільший приріст – у нафтопереробці, харчовій промисловості, машинобудуванні.


Стратегічні підприємства стануть дешевшими

Український уряд має ухвалити рішення, за яким ціна на стратегічні підприємства, які виставлено на повторний продаж, знизять на 30%. Про це повідомляє агентство “Інтерфакс”, посилаючись на інформацію Фонду держмайна.


В Україні є 4 тисячі державних компаній

Частка підконтрольних державі українських підприємств зараз становить 30%. Трохи менше від двох тисяч компаній належать державі частково. Повністю – 4 тисячі. З них у 367-ми держава має контрольний пакет. Акції ще 330 компаній передано до статутних фондів державних акціонерних холдінгових підприємств. Майже половина з них не підлягають приватизації, а тисячу визнано стратегічними. За словами урядовців, економічний стан перерахованих компаній – незадовільний. Причина – недостатнє фінансування з боку держави.


Врожай буде кращим

Український уряд поліпшив прогноз урожаю на цей рік. За словами віце-прем’єра Леоніда Козаченка, не має підстав говорити, що врожай буде гіршим за торішній. Урядовці впевнені, що 2002-го аграрії зберуть приблизно 40 мільйонів тонн зерна. Нагадаємо, що на початку року уряд прогнозував урожай на рівні 36,5 мільйонів тонн. Також Козаченко запевнив, що уряд цього року зробить усе можливе, аби стабілізувати ринок зерна та не допустити повторного обвалу цін на хліб.


Дорожчають послуги банкоматів

Якщо після 1 червня ви захочете зняти гроші з карток “Маестро” та “Мастер Кард” у банкоматі іншої комерційної структури, то платитиме за ці послуги на гривню більше. Раніше так звана “ставка інтерчейндж” становила 2 гривні. За словами керівників Української міжбанківської асоціації, гроші, які виторговуватимуть банки, підуть на розширення мережі їхніх банкоматів. Прибуток українських комерційних структур у першому кварталі цього року сягнув 184 мільйонів гривень, що на 63,5 мільйони більше, ніж за аналогічний період торік.


Перспективи українського туризму

Україна має досить непогані перспективи розвитку туризму. Сьогодні більш активно розвивається “імпорт” туристів, у той час як колись переважав “експорт”. Про це повідомила під час презентації представництва французької туристичної компанії INEXO Voyages його керівник Тетяна Стародубцева. За її словами, нинішні тенденції в українському туризмі помічають серйозні зарубіжні компанії. Зокрема, її французькі боси вирішили розширити свою присутність в Україні. Раніше ІNEXO Voyages працювала через агентів, віднині діятиме повноцінне представництво компанії.

Обговорити в форумі»  ЧУЖА КИШЕНЯ
Буш розповів про свої прибутки
Івась МАЗЕПА
 
Президент США Джордж Буш заробив торік майже мільйон доларів, він повністю заплатив податки зі свого прибутку. Як повідомили в Білому домі, у податковій декларації за 2001 рік Буш зазначив суму прибутків у 811 тисяч доларів, а податки склали 250 тисяч доларів. Як прибутки за минулий рік Буш зазначив зарплату, яку він отримав після вступу на посаду президента 20 січня 2001 року, а також частину зарплати, яка залишилася ще з часу перебування губернатором Техасу.Зарплата, однак, не є головним джерелом прибутків президента. У цілому Буш вказав у своїй декларації зарплату розміром майже у 382 тисячі доларів, тоді як оподатковані прибутки становлять понад 446 тисяч доларів.
Детальніше>>
»  ІНТЕРВ"Ю
Потрібно, щоби люди працювали
 
Ситуацію у сфері малого та середнього бізнесу коментує голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, кандидат економічних наук, голова Міжнародної спілки українських підприємців, заслужений економіст України Олександра Кужель


– Як малий і середній бізнес виглядає в Україні сьогодні?
Детальніше>>
»  РЕФОРМИ
Нові тарифи на послуги зв’язку
Олег ВІЛЬЧИНСЬКИЙ
 
Держкомзв’язку та інформатизації завершує роботу над коригуванням Комплексної програми розвитку зв’язку в Україні до 2010 року, повідомив голова Держкомзв’язку та інформатизації Станіслав Довгий. Стара програма, розроблена ще в 1993 році, вже не відповідає новим технологічним та організаційним умовам функціонування галузі. Роботу над новою мають завершити ще цього місяця.

У нову програму закладено кілька нових розділів, які визначають принципи регулювання галузі, тарифну політику тощо. Зокрема, в розділі тарифного регулювання послуг зв’язку в Україні передбачено зниження тарифів на міжнародний телефонний зв’язок, які сьогодні є завищеними.
Детальніше>>