Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Погляд  » 


Святий Миколай у Львові
Катерина ЗЕЛЬМАН
 
Либонь, немає у Львові дитини, яка б не любила свято Миколая. Кожен малюк цього дня сподівається на диво: вранці під подушкою він знайде давно очікувану іграшку. Або ж хтось постукає в двері та скаже: "Цей подарунок від святого -- спеціально для тебе". Аби жоден маленький львів'янин, навіть той, хто не має батьків чи живе в так званій неблагополучній сім'ї, не почувався забутим у ці дні, молодіжні громадські організації міста взяли на себе місію помічників святого Миколая.

Традицію влаштовувати свята та розносити подарунки маленьким львів'янам з малозабезпечених родин започаткувала молодіжна християнська організація "Витанія" три роки тому. Спершу зверталися до навчальних закладів та садочків, аби надали списки дійсно бідних дітей та сиріт. Нині в їхній базі даних -- близько трьох тисяч дітей. Кількість же охочих приєднатися до акції як спонсори чи просто помічники все збільшується.

Від вчорашнього вечора протягом трьох днів з 18 до 22 години кілька десятків груп "свити" святого навідуватимуться до малих львів'ян. 150 волонтерів "Витанії" та представники інших організацій, "добровольці" з ВНЗ та шкіл розділили "поле діяльності", тобто місто на райони. В деяких групах навіть будуть "справжній" Миколай та два "ангели", які ставитимуть маленьку виставу. Протягом кількох днів "помічники" святого також організовуватимуть у різних закладах святкові дійства для малюків.

Серед підшефних "Витанії" -- дві організації дітей-інвалідів "Крила надії" та "Вільне дихання", решта -- діти з малозабезпечених сімей. Інтернати не відвідують, бо вважають, що чимало політиків та депутатів використовують сиротинці як приклад доброчинності. Особливо перед виборами можновладці просто змагаються, хто більше зробить благодійних справ та подарунків для цих закладів. Тому, на думку голови "Витанії" Тараса Яценка, тут діти часто живуть краще, ніж багато малюків, які начебто мають дах над головою та батьків. Наприклад, у гуртожитку за адресою Тичини, 1, розповів пан Тарас, близько половини дуже бідних сімей. Часом у однокімнатній комірці без ванни, туалету та кухні проживає по 7-10 осіб.

Організатори акції зізналися, що, окрім бажання допомогти обділеним дітям, мають ще одну мету -- розвивати в молоді співчуття та гуманність. За їхніми спостереженнями, з року в рік все збільшується кількість юних добровольців-помічників Миколая. Нині до акції долучаються студенти та учні майже всіх навчальних закладів Львова.

До речі, вчора також під гаслом "Миколай про тебе не забуде" відвідували малозабезпечених дітей міста ще 250 волонтерів -- студенти та члени молодіжної громадської організації "Академія української молоді".

Обговорити в форумі»  ФЕМІДА
Генеральний адвокат України
Нове керівництво Генпрокуратури заперечує те, що є підозрювані у справі Ґонґадзе
Геннадій ШИПУНОВ
 
Сталося те, чого і слід було чекати. Новопризначений генеральний прокурор України Геннадій Васильєв розпочав реалізувати покладену на нього "місію", повідомивши, що справу про вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе не розкрито, а у слідства немає конкретних підозрюваних. Про це він заявив учора на своїй першій прес-конференції на посаді генпрокурора.

Як наголосив Васильєв, він вивчив матеріали у справі Ґонґадзе і вважає необґрунтованими та безвідповідальними заяви попереднього керівництва Генпрокуратури про наближення до розкриття цього резонансного злочину. "Язик пішов поперед справи", -- сказав Васильєв, очевидно натякаючи на заяви свого попередника Святослава Піскуна.
Детальніше>>
» 
Прийшов Миколай
Ілько ЛЕМКО
 
Діти -- найдовірливіші істоти у світі. У кінці вісімдесятих я купив ще у тодішньому дитячому магазині "Барвінку" за п'ятдесят карбованців костюм Діда Мороза і переробив його на костюм Миколая. Жінка зробила з картону корону з хрестом, прикрасивши її золотою і срібною фольгою. І уявіть собі, тато щороку приходить до своїх дітей у вигляді Миколая і приносить їм чудові подарунки. Підробленим, дуже захриплим голосом "старий дідусь" Миколай запитує дівчаток, чи добре вони себе поводили протягом року, а потім дівчатка розповідають Миколаєві віршики.
Детальніше>>