BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Спорт-Поступ.    Тема Поступу.    Регіони Львівщини.    Львівські обсервації.    Арт-Поступ.    Поступ технологій.    Поступ реляксу.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
Життя – це супермаркет, бери що хочеш, але каса попереду
Ігор КОЛОМОЙСЬКИЙ
 
18 грудня 2003 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:58 13-12-2018 -   Небайдужих запрошують долучитись до благодійної акції зі збору подарунків для дітей зі Сходу  
  15:56 13-12-2018 -   В Україні захворюваність на грип та ГРВІ перевищила епідемічний поріг  
  14:55 13-12-2018 -   Через крадіжки дощоприймачів у 2018 році місто отримало збитки на суму 834 тис. грн.  
  13:29 13-12-2018 -   Центр обліку та нічного перебування бездомних потребує теплого одягу  
  13:16 13-12-2018 -   Незабаром у Львові перед входом до Ратуші розпочнуть монтувати Різдвяну шопку  
Україна
  15:55 13-12-2018 -   В Україні захворюваність на грип та ГРВІ перевищила епідемічний поріг  
  14:53 13-12-2018 -   УПЦ КП проводить Архієрейський собор  
  10:47 13-12-2018 -   Стало відомо, де та коли Вселенський патріархат проведе свою першу літургію у Києві  
  10:25 13-12-2018 -   Український моряк відмовився давати свідчення ФСБ  
  10:23 13-12-2018 -   Укрзалізниця попередила про затримку низки поїздів  
Світ
  14:20 12-12-2018 -   Через аварію на заводі в Німеччині тротуар залило шоколадом  
  13:10 12-12-2018 -   Найбагатший азіат витратив $100 млн на весілля дочки  
  10:8 12-12-2018 -   Франція посилює антитерористичні заходи  
  12:21 11-12-2018 -   Названо найпопулярнішу композицію ХХ століття  
  9:11 11-12-2018 -   Космічний апарат Voyager вдруге в історії вийшов у міжзоряний простір    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Економіка у Поступі  »  ЗАКОНОТВОРЧІСТЬ

___________________________________________________________________________

Лізинг по-новому
Ірина СМЕРТИГА
 
Минулого тижня Верховна Рада затвердила зміни до закону про лізинг, точніше практично повністю його переписала. За твердженням учасників ринку, зробити це варто було набагато раніше, оскільки попередня редакція закону була розкритикована відразу після його ухвалення.

Лізинговий ринок в Україні виглядає сьогодні доволі млявим, незважаючи на перспективність цього способу фінансування оновлення виробничої бази і його актуальність для України. Сьогоднішній рівень фізичного (близько 50-60%) і морального (близько 80-90%) зносу обладнання українських підприємств вже зараз суттєво обмежує їх можливості конкурувати на світовому ринку. Якщо врахувати, що в майбутньому Україна може стати членом Світової організації торгівлі, то позиції українських компаній можуть похитнутися і на внутрішньому ринку в зв'язку із зняттям митних обмежень на імпорт. Вирішити проблему низької продуктивності українського бізнесу за умови обмежених фінансових ресурсів самих підприємств міг би лізинг. Це не лише оптимальний механізм заміни застарілого обладнання, але й можливість стимулювання інновацій. До того ж лізинг є альтернативою довгостроковому кредитуванню. Окрім цього, для фінансового (з правом викупу обладнання по закінченню лізингової угоди) та оперативного (без такого права) лізингу не потрібно оформляти заставу (щоправда, в нашій державі за отримання обладнання у фінансовий лізинг потрібно сплатити приблизно 30% його вартості наперед, тоді як у розвинених країнах цього не практикують).

Однак чинна в Україні законодавча база для лізингу не сприяє його розвитку. Якщо в Чехії річний обсяг лізингу становить $2,6 млрд, Польщі та Росії -- по $2 млрд, то в Україні, за оцінками експертів, всього $200 млн. Учасники лізингового ринку скаржилися на те, що чинні закони (а лізингові операції сьогодні регулюються не лише законом про лізинг, а й законами про ПДВ та оподаткування підприємств) стримують розвиток ринку цих послуг. Основними перешкодами переважно називали обмеження стосовно тривалості фінансового лізингу (згідно з попередньою версією "лізингового" закону, договір фінансового лізингу має укладатися на термін, за який обладнання амортизується не менш як на 60%); подвійне оподаткування об'єкта лізингу ПДВ та невідповідності між окремими законодавчими актами, які регулюють лізингові відносини. До того ж у підсумку лізинг виявлявся не дуже вигідним для того, хто отримував обладнання, оскільки для фінансування лізингових операцій лізингові компанії переважно користуються банківськими кредитами, до вартості яких додається винагорода лізингової компанії, страхові платежі тощо. Відповідно, розмір лізингових платежів, які потрібно було сплачувати, виявлявся занадто великим.

Щоправда, новий закон про лізинг уже викликав суперечливі оцінки у фахівців -- якщо одні вважають його більш прогресивним, то інші експерти стверджують, що очікуваних змін не відбулося, а закон лише погіршить становище учасників лізингового ринку. Що ж змінилося в основному "лізинговому" законі? Насамперед, сама назва. Якщо раніше закон регулював операції з фінансового та оперативного лізингу, то після затверджених змін оперативний лізинг ним не регулюється -- у новій редакції Закон називається "Про фінансовий лізинг". Найімовірніше, законотворці вирішили, що оперативний лізинг, який мало чим відрізняється від звиклої оренди, може регулюватися главою 58 нового Цивільного кодексу України про найм (оренду).

Зміни торкнулися також і визначення самого поняття лізингу. Згідно з новою редакцією закону, термін договору фінансового лізингу має бути не меншим, ніж 1 рік. Зате він тепер не залежить від терміну амортизації отриманого в лізинг обладнання. Учасники лізингової угоди тепер можуть в односторонньому порядку припинити дію договору за визначених умов. Новим законом також визначено, що предмет лізингу не може бути конфісковано, на нього не може бути накладено арешт у зв'язку з будь-якими діями або бездіяльністю лізингоотримувача. Якщо врахувати, що за фінансового лізингу передане у лізинг майно залишається власністю лізингодавача, ця норма гарантує, що у випадку виникнення проблем у лізингоотримувача, його майно не постраждає і не опиниться в руках третіх осіб.

Закон вводить нове поняття -- сублізинг. Лізингоотримувач може передати предмет лізингу третім особам у користування за відповідну плату. Обов'язковою тут є згода лізингодавця. За твердженням експертів, такий механізм можна застосувати у випадку, якщо лізингоотримувач більше не зацікавлений у використанні предмету лізингу.

Експерти сприймають закон неоднозначно. Як зазначив експерт проекту ООН "Аграрна політика для людського розвитку" Олександр Ярославський у коментарі аґентству Контектст-медіа, зміни в законі мають свої переваги та недоліки. З одного боку, посилюється відповідальність, покращуються умови вирішення спорів, пов'язаних з достроковим розірванням договорів фінансового лізингу. З іншого боку, законопроект не зовсім відповідає міжнародному праву. Наприклад, Оттавська конвенція з лізингу передбачає участь у лізинговій угоді як мінімум трьох сторін. У затвердженому парламентом документі передбачено участь і двох сторін, що, по суті, є продажем на виплат. І експерти, і безпосередньо учасники ринку вважають позитивом відміну 60%-го "амортизаційного обмеження" за умови укладення договору фінансового лізингу.

Не варто забувати і про те, що внесення змін до закону про лізинг мало б супроводжуватися внесенням відповідних змін до тих документів, які безпосередньо чи опосередковано регулюють лізингові операції. Наразі змін ні до закону про оподаткування прибутку підприємств, ні до закону про ПДВ ніхто не вносив. Лізингове законодавство і раніше дисонувало між собою, тепер невідповідностей буде більше, починаючи з трактування самого поняття фінансового лізингу. Тож наразі важко адекватно оцінити, як вплине оновлений закон на лізинговий ринок.

» 
Як забезпечити процвітання вашого бізнесу
 
Андрій Басараба
Наша газета продовжує серію публікацій про Перший Український Міжнародний Банк (ПУМБ), і сьогодні наш кореспондент веде бесіду з начальником відділу бізнесу юридичних осіб філії ПУМБ у Львові Андрієм Дмитровичем Басарабою.

-- Андрію Дмитровичу, практично кожне підприємство зіштовхується з потребою отримання кредиту. Проте останнім часом з'явилася інформація про те, що на ринку кредитування юридичних осіб вже відчутний дефіцит ресурсів. Низка банків оприлюднила заяву про призупинення чи скорочення програм з кредитування. Деякі банки відчутно підняли процентні ставки. Яка ситуація в ПУМБ?
Детальніше>>
» 
Імпортні цигарки подорожчають
Юлія КУРИНКІНА
 
У ВРУ виникли суперечки щодо розміру фіксованої ставки акцизного збору, а саме під час підготовки до другого читання проекту закону "Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування у зв'язку із ухваленням Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" (№ 4000-1) була внесена чергова пропозиція про зміну розміру ставки.

Депутат Верховної Ради Анатолій Писаренко вніс пропозицію підвищити акциз на міжнародні ліцензійні тютюнові вироби, які були вперше зареєстровані або використані не на території України (крім тих марок, що випускали на території України до 1991 року), із 11,5 до 30 грн за 1 000 штук. Тобто для іноземних компаній, що виробляють сигарети в Україні, і тютюнових компаній з іноземним капіталом пропонують встановити найвищу ставку акцизу.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Потяг підвищеного комфорту 
  ·  Сім вихідних поспіль 
  ·  Бюджет з першої спроби 
Погляд
  ·  Прощальний подарунок генсекові 
  ·  Мій сад 
Поступ у Львові
  ·  Яцек МАЙХРОВСЬКИЙ: Вибори мера -- це не конкурс краси, це конкурс програм 
  ·  На мерію -- до суду 
  ·  Останні цьогорічні торги 
  ·  "Газета" програла Козакові 
  ·  ОДА ігнорує суд 
  ·  Небезпечна тварина у Львові 
  ·  ХРОНІКА 
  ·  Перстень від Князя знайшов свого володаря 
Поступ з краю
  ·  Україна за народного президента 
  ·  Томенко викрив Медведчука 
  ·  Команда Віктора Януковича підбиває перші підсумки 2003-го року 
  ·  Азаров захищається 
  ·  Аморальна влада 
  ·  Василенко "не любить" казахів 
Поступ у світі
  ·  Шоу скінчилося 
  ·  Новорічний сюрприз для Путіна 
  ·  В очiкуваннi Фiшера 
  ·  Де поховати атоми 
  ·  sARS повернувся 
Економіка у Поступі
  ·  Як забезпечити процвітання вашого бізнесу 
  ·  Лізинг по-новому 
  ·  Імпортні цигарки подорожчають 
Спорт-Поступ
  ·  Ніколи не кажи ніколи 
  ·  Зінедін Зідан 
Тема Поступу
  ·  Подарунок львівській медицині 
  ·  Ігор КОВАЛЬЧУК: У нас буде найсучасніший онкоцентр у Європі 
  ·  Віктор КІМАКОВИЧ: Люди повинні дбати про себе більше 
  ·  ДОВІДКА 
  ·  КОМЕНТАРІ 
Регіони Львівщини
  ·  Від Струмила до Цегельських 
  ·  Кам'янсько-Бузький район 
Львівські обсервації
  ·  Львівські обсервації 
Арт-Поступ
  ·  Національний музей у Львові: до 90-річчя з дня відкриття 
  ·  РОК-АНОНСИ 
Поступ технологій
  ·  intel: десять років в Україні 
  ·  Мультимедіа 
Поступ реляксу
  ·  Телевакації 
  ·  Продається Форд 
  ·  ГОРОСКОП 
  ·  ТЕАТРИ 
  ·  ВИСТАВКИ 
  ·  ЛЯЛЬКА 
  ·  Академічна академія 
  ·  КІНОТЕАТРИ 
Пост-Faktum
  ·  Старий львівський трамвай 
  ·  КАЛЕНДАР 
  ·  ''КодакПроФотоЦентр'' -- нові горизонти фотомистецтва